• امضاء تفاهم نامه توسعه و گسترش همکاری های دانشگاه بین المللی امام خمینی با مراکز علمی و دانشگاهی اسپانیا    :   در سفر هیات بلند پایه دانشگاه که با حضور ریاست دانشگاه،  معاون امور بین الملل و روسای دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم اجتماعی و به منظور ...
 • اطلاعیه راه اندازی سامانه نظرسنجی دانشگاه    :   به اطلاع می رساند در راستای بهره گیری از نظرات ارزشمند شما عزیزان، سامانه افکارسنجی دانشگاه راه اندازی شده تا با مشارکت شما از نظرات و پیشنهادات کاربران در زمینه ...
 • پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر    :   بسم الله الرحمن الرحیم  الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا ایام پر خیر و برکت ماه مبارک رمضان، فرصتی یگانه بود در مسیر روشنی عقل و دیده انسانهای جویای ...
 • دانشگاه بین المللی امام خمینی با صدور بیانیه ای توهین به رئیس‌جمهور منتخب را محکوم کرد    :   رئیس‌جمهور، برگزیده و منتخب ملت فرهیخته ایران و نماد وحدت ملی است. اقدامات هنجارشکن و دور از عقلانیت عده ای آشوبگر که با اهانت به رئیس محترم دولت و تنی چند ...
 • کسب مقام نخست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در «مدیریّت اجرای طرح ضیافت اندیشه» اساتید سال 1395    :   طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه ...
 • پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور    :   بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری ...
 • با ترسیم دقیق ابعاد و شاخصه های تمدن نوین اسلامی می توان آینده و تمدن مطلوب را شکل داد

  دکتر حاکم قاسمی رئیس پژوهشکده آینده پژوهی و مسئول کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری هفته علمی تمدن نوین اسلامی در دومین همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی بیان داشت: با ترسیم دقیق ابعاد و شاخصه های تمدن نوین اسلامی به عنوان آینده تمدنی مطلوب و عرضه آن به مسلمانان و جهانیان و با آینده نگاری و اتخاذ راهبردهای مناسب می توان آینده را ساخت و تمدن مطلوب را شکل داد.

  دومین همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی وز دوشنبه 2 اسفند ماه در پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

  در ابتدای همایش  دکتر حاکم قاسمی رئیس پژوهشکده آینده پژوهی و مسئول کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری هفته علمی تمدن نوین اسلامی گزارشی از فرایند برگزاری همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی ارائه کردند.

  دکتر قاسمی با اشاره به مقالات ارسال شده به دبیرخانه هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: از مجموع مقالاتی که به دبیرخانه رسیده 58 مقاله پس از طی فرایند داوری تایید و برای ارائه به صورت سخنرانی تصویب شد. از بین این مقالات 8 مقاله مرتبط با  مباحث آینده پژوهی برای ارائه در همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی انتخاب شدکه امروز در دو نشست ارائه می شود.

  در ادامه همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی دو نشست تخصصی برگزار شد. در نشست اول چهار مقاله ارائه شد.

  سخنران اول دکتر مولوی عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) بود که مقاله خود را با عناوین تاثیر گرایش اجتماعی در تفاسیر قرآن کریم بر شکل گیری و شکوفایی تمدن نوین اسلامی ارائه کرد. دکترمولوی با بررسی تاثیر گرایش اجتماعی در تفاسیر قرآن کریم بر شکل گیری و شکوفایی تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت با  استفاده از تفسیر اجتماعی از قرآن کریم می توان راه شکوفا کردن تمدن اسلامی و شکل دادن تمدن نوین اسلامی را هموار کرد. 

  دکتر مولوی با اشاره به گرایش های گوناگون و متعدد در تفسیر قرآن کریم گفت با توجه به اینکه قرآن کریم تمام جنبه های مختلف زندگی بشر را در بر می گیرد و با توجه به اینکه یکی از این جنبه ها و ابعاد ، جنبه های اجتماعی زندگی است، گرایش اجتماعی در تفسیر قرآن کریم شکل گرفته است که در آن مفسران اجتماعی به دنبال ارائه راهکارهایی برای اصلاح جامعه براساس آموزه های قرآنی برآمده اند.

  دکتر مولوی گفت با تفسیر اجتماعی قرآن کریم می توان برای تمام مسائل و مشکلات جامعه راه حلی بر مبنای آموزه های قرآنی پیدا کرد. و این مشکلات را برطرف نمود.  دکتر مولوی با تاکید بر توانمندی تفسیر اجتماعی از قرآن  برای ارائه راهکار برای رسیدن به اهداف مطلوب و شکل دادن فرهنگ و تمدن مورد نظر گفت ، با تفسیر اجتماعی  می توان به هویت بخشی جامعه اسلامی براساس قرآن ،  ایجاد اتحاد بین ملل مسلمان ، اجتماعی کردن تعالیم قرآنی و ترویج آنها در جامعه ، ایجاد نگرش مطلوب به زندگی و امید به آینده، تقویت بنیه و جایگاه علمی جهان اسلام ، و تربیت نیروی انسانی آگاه و آینده ساز براساس  قرآن مدد رساند و از این طریق در جهت ایجادتمدن نوین اسلامی اقدام کرد.

  سخنران دوم دکتر نجف زاده عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی بود که به ارائه مقاله ای با عنوان عقلانیت سه گانه  درتمدن اسلامی و امکان تکوین تمدن نوین اسلامی پرداخت و امکان یا امتناع  تمدن نوین اسلامی را موردبررسی قرار داد.

  دکتر نجف زاده با تاکید بر اصل عقلانیت به سه نوع عقلانیت (عقلانیت اجتهادی ، عقلانیت جاویدان خرد، عقلانیت استراتژیک) اشاره کرد و گفت: عقلانیت سه گانه و کاربرد آن برای حل مسائل اجتماعی راهی است که شکل گیری تمدن نوین اسلامی را امکانپذیر می سازد.

  عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت با اتکا به اصل عقلانیت می توان حوزه های تقابل و  تنازع را کاهش داد و ازبین برد و با جلوگیری از تبدیل اختلافات به بحران ها فضایی برای زیستن به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر فراهم ساخت و از این طریق با ایجاد جامعه بی تنش و آرام راه تمدن سازی را هموار کرد.

  دکتر نجف زاده با اشاره به منازعات و تنش ها در جهان اسلام ،  این منازعات را مانع شکل گیری تمدن نوین اسلامی خواند و گفت با عقلانیت اجتهادی می توان درباره ی مصلحت های اجتماعی صحبت کرد و به راه حل رسید. و با عقلانیت استراتژیک می توان به تدبیر امور کشورهای جهان اسلام با یکدیگر پرداخت و منازعات رابه همکاری تبدیل کرد.

  دکتر نجف زاده گفت  با کاربرد عقلانیت های سه گانه و ترکیب آنها می توان به تدبیر امور پرداخت و با واقع نگری بحران های مختلفی را که امروز جامعه بشری   با آن مواجه است  حل کرد  و ازبین برد. این اتفاق  می تواند حوزه ای از زیست  مسالمت آمیز را ایجاد  کند که بر بستر آن شکل گیری تمدن نوین اسلامی امکانپذیر می گردد.

  سخنران سوم دکتر کریمی دانشیار دانشگاه خوارزمی بود که به ارائه مقاله ای با عنوان واکاوی پیشران های ظهور تمدن نوین اسلامی در خارج از جهان اسلام پرداخت و گفت: با اتخاذ راهبرد مناسب برای حضور در مجامع بین المللی می توان از فرصت هایی که این مجامع برای تمدن سازی ایجاد می کنند برای ساختن تمدن نوین اسلامی استفاده کرد.

  دکتر کریمی در این سخنرانی با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های جهان اسلامی برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی ، منازعات و اختلافات موجود در جهان اسلام را مانعی بر سرراه شکل گیری تمدن نوین اسلامی دانست و گفت باید این منازعات را به حداقل رساند و زمینه ها و بستر های داخلی جهان اسلام ر ابرای تمدن سازی فراهم کرد.

  دانشیار دانشگاه خوارزمی با اشاره به محیط بین المللی به عنوان محیط و بستری که جهان اسلام در آن قرار دارد و از آن تاثیر  می پذیرد گفت در محیط خارج از جهان اسلام شرایطی ایجاد شده است که فرصت های زیادی برای تمدن سازی در اختیار کشور های اسلامی قرار می دهد. با استفاده از این فرصت ها می توان عوامل موثر بر ظهور تمدن ها را که خارج از جهان اسلام قرار دارند برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی به خدمت گرفت و از آن برای ایجاد تمدن نوین اسلامی استفاده کرد.

  دکتر کریمی بهره گیری از ظرفیت ها و بستر های بین المللی، تاثیر گذاری بر اتاق های فکر و اعضای آنها ، حضور در مجامع و نهاد های بین المللی و استفاده از دستاورد های علمی موجود در جهان و گسترش خط وزبان و فرهنگ کشور های اسلامی را به عنوان راهکاری برای استفاده از فرصت های بین المللی در جهت تمدن سازی معرفی کرد. دکتر کریمی گفت با اتخاذ راهبردهای مناسب می توان از تمام این فرصت ها استفاده کرد و از آنها برای تمدن سازی و پیشبرد فرایند شکل دادن تمدن نوین اسلامی سود برد.

  سخنران چهارم نشست اول دکتر مرشدی زاد دانشیار دانشگاه شاهد بود که سخنرانی خود را با عنوان حکمرانی خوب در تمدن نوین اسلامی ارائه کرد. دکتر مرشدی زاد با اشاره تاثیرات حکمرانی خوب در شکل گیری تمدن نوین اسلامی گفت: شکل دادن الگوی حکمرانی خوب هم به عنوان یک الگوی مناسب برای حکمرانی و هم با شرایطی که برای استفاده از ظرفیت ها در کشور های اسلامی ایجاد می کند می تواند به ظهور تمدن نوین اسلامی کمک کند .

  دانشیار دانشگاه شاهد با ذکر شاخص های حکمرانی خوب از منظر نظریه پردازان مختلف دیدگاه مقام معظم رهبری درباره حکمرانی خوب را معرفی کرد. عدالت طلبی ، مبارزه با فقر ، مبارزه با فساد، مبارزه با تبعیض، سلامت اخلاقی مسئولان، قانون گرایی، مشارکت مردم در تصمیم گیری و نظم و انضباط اجتماعی و کاری از جمله این ویژگیها معرفی شد. دکتر مرشدی زاد با اشاره به شاخص های مطرح شده برای حکمرانی خوب آن را منطبق با دیدگاه های اسلامی ذکر کرد و گفت با شکل دادن حکمرانی خوب در واقع یکی از پایه های تمدن نوین اسلامی بنیان گذاشته می شود. شکل گیری چنین حکومتی می تواند به عنوان پیشرانی قدرتمند جامعه را به سمت تمدن سازی و شکل دادن تمدن نوین اسلامی سوق دهد.

  دکتر مرشدی زاد گفت شکل گیری حکمرانی خوب با اتکا به آموزه ها و شاخص های اسلامی می تواند الگویی باشد برای ارائه  به جهان ضمن آنکه این نوع از حکمرانی یا شرایطی که فراهم می کند ظرفیت ها، امکانات و نیروها را به سمت شکل گیری تمدن نوین اسلامی هدایت می کند و جهت می دهد. و از این طریق به فرایند تمدن سازی و ظهور تمدن نوین اسلامی کمک می کند.

  درنشست دوم همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی نیز چهار سخنرانی درباره موضوعاتی با عناوین: اضلاع تمدن نوین اسلامی و راه پایدار سازی و پابرجایی آن، تحلیل سناریوهای فراوری تمدن نوین اسلامی و ظرفیت هویت سازی آن در نظام بین المللی، رسانه های تمدنی و عصبیت رسانه ای: پیشران تمدن نوین اسلامی، و جهان اسلام در مرحله گذار به تمدن نوین اسلامی ارائه شد.

  دکتر معماری عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با ارائه سخنرانی با عنوان اضلاع تمدن نوین اسلامی و راه پایدار سازی و پابر جایی آن، ابعاد و اضلاع مختلف تمدن نوین اسلامی را تبیین و راه رسیدن به آن را بررسی کرد و گفت: بینش توحیدی در فرایند تمدن سازی به تمام فعالیت های تمدن ساز جهت توحیدی می دهد و امکان شکل گیری تمدن نوین اسلامی را فراهم می آورد.

  دکتر معماری بینش توحیدی را از اضلاع مهم تمدن نوین اسلامی معرفی کرد و  گفت این بینش و تقویت آن در جامعه اسلامی به مجموعه فعالیت  ها جهت الهی و توحیدی وی دهد. بر این اساس فعالیت های تمدن سازی را به سمت شکل گیری تمدن نوین اسلامی هدایت می کند.

  عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضلع دیگر تمدن نوین اسلامی را دانش معرفی کرد و گفت بر این اساس باید  مطابق آموزه های اسلامی برای افزایش علم و دانش در جامعه اسلامی از هیچ کوششی فرو گذار نکرد. وی گفت افزایش علم و آگاهی و دانش در جامعه اسلامی پایه ای است که می تواند به ظهور تمدن نوین اسلامی کمک کند.

  دکتر معماری اضلاع دیگر تمدن نوین اسلامی را کوشش و منش   معرفی کرد و گفت  کوشش در واقع بعد عملگرایی تمدن سازی است بدین معنا که در جهت هدف مطلوب باید تمام تلاش و کوشش خود را به کار گرفت و در جهت تمدن سازی  اقدام و عمل نمود . منش نیز بعد اخلاقی و رفتاری جامعه به حساب می آید.   با ترویج و گسترش منش و اخلاق اسلامی و انسانی می توان رفتار های منطبق و مناسب با تمدن نوین اسلامی را ایجاد کرد.

  دکتر معماری با تا کید بر ضرورت همراهی و همسویی این اضلاع چهارگانه، و با  تاکید برای تمدن سازی بر پایه آنهاگفت باید با تلفیق و ترکیب این اضلاع مختلف تمام تلاش ها را برای تمدن سازی بکار گرفت تا زمینه ظهور تمدن نوین اسلامی فراهم گردد.

  سخنران دوم دکتربابایی عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی بود که در مقاله خود به بررسی نقش  و کار کرد رسانه پرداخت و با توجه به کارکردهای رسانه در عصر کنونی نقش آنها را در تمدن سازی بسیار موثر معرفی کرد و گفت: رسانه  با کارکرد و آثار ی که دارد می تواند در ساختن تمدن نوین اسلامی موثر باشد.

  دکتربابایی در مقاله خود با عنوان رسانه های تمدنی و عصبیت رسانه ای : پیشران  تمدن نوین اسلامی گفت رسانه می تواند تحولات بنیادین در جامعه ایجاد کنند ، روند ساز و جریان ساز باشد و مجموعه عوامل و عناصر موثر در تمدن سازی را در جهت مشخصی هدایت کنند.

  عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به تعلق رسانه ها به هریک از تمدن ها به طرح مفهوم عصبیت رسانه ای پرداخت و با وام گرفتن از  اصل عصبیت در نظریه تمدن ابن خلدون گفت عصبیت رسانه ای می تواند تمدن ساز باشد همانگونه که عصبیت مطرح شده در نظریه ابن خلدون تمدن ساز می شود. دکتر بابایی کارکردهای مختلف رسانه ای را برشمرد و گفت رسانه ها در تولید و ترویج مفاهیم و گسترش دیدگاهها د جامعه موثرند. آنها می توانند نیرو ها را به جهت مشخصی هدایت کنند.  بنابراین می توانند با مفهوم سازی درباره تمدن نوین اسلامی و ذکر ویژگی ها و شاخص های تمدن نوین اسلامی آن را در جوامع گسترش دهند و به ترویج گفتمان تمدن نوین اسلامی کمک کنند.

  دکتر بابایی گفت اگر بپذیریم پیش نیاز شکل گیری تمدن نوین اسلامی مفهوم سازی و ایجاد گفتمان درباره ی آن و سپس گسترش و ترویج آن در جامعه است ، رسانه ها در این جهت نقش قدرتمندی دارند.  بنابر این می توانند تمدن ساز باشند. و در شکل گیری تمدن نوین اسلامی نقش موثر ایفا کنند . بر این اساس بهره گیری مناسب از رسانه های مختلف به ویزه رسانه های جدید را مورد توجه و تاکید قرار داد.

  دکتر حاکم قاسمی دانشیار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با ارائه مقاله خود با عنوان جهان اسلام در مرحله گذار به تمدن نوین اسلامی به بررسی نقاط قوت و ضعف جهان اسلام و همچنین فرصت ها و تهدید های پیش روی جهان اسلام برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت: جهان اسلام نقاط قوت فراوان و فرصت های زیادی برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی در اختیار دارد که بکار گرفتن آنها می تواند به ظهور تمدن نوین اسلامی منجر شود.

  دکتر قاسمی با تاکید بر اینکه جهان اسلام در حال حاضر در یک مرحله گذار تمدنی به سر می برد به رقابتهای تمدنی اشاره کرد و گفت اگر جهان اسلام این مرحله را به خوبی مدیریت و هدایت کند می تواند به مرحله  تمدن نوین اسلامی وارد شود . دکتر قاسمی به نقاط ضعف و قوت جهان اسلام اشاره کرد و برخورداری از دینی جامع و همه جانبه نگر وتمدن ساز را به عنوان نقطه قوت جهان اسلام دانست که در کنار امکانات مادی و ابزار های فراوان می تواند نقطه قوت وپیشران  قدرتمند در جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی باشد.

  دانشیار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به فرصت های پیش روی جهان اسلام در محیط بین المللی اشاره کرد و گفت در شرایط کنونی اگرچه تهدید هایی در برابر جهان اسلام وجود دارد اما فرصت های بیشماری در برابر مسلمانان قرار دارد که می توانند با استفاده از آنها فعالیت و تلاش های تمدن ساز خود را به پیش ببرند.

  دکتر قاسمی گفت اگر تمدن نوین اسلامی را به طور دقیق و مشخص به گونه ای که عملیاتی باشد تعریف کنیم و تصویر تمدن  آینده را به نحو قابل قبول و باور پذیر ترسیم کنیم و آنگاه با شناسایی دقیق مرحله گذار تمدنی، برای رسیدن به تصویر تمدنی ترسیم شده آینده نگاری کنیم می توانیم در شکل دادن تمدن نوین اسلامی موفق و موثر پیش رویم و تمدن نوین اسلامی را بسازیم و به جهانیان  عرضه کنیم.

  دکتر دانش نیا عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه چهارمین سخنران نشست دوم همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی بود. دکتر دانش نیا با بررسی و تحلیل سناریوهای فراروی تمدن نوین اسلامی گفت: ناتوانی غرب در حل و فصل بحران ها و مسائل بنیادی بشر موجب بروز بحران های ساختاری و تمدنی در جهان شده است که توانمندی  اسلام برای حل و فصل این بحران ها ی بنیادی می تواند به ظهور تمدن نوین اسلامی منتهی شود.

  دکتر دانش نیا به ظهور نشانه های  گذار و تحول درنظام بین المللی پرداخت و گفت نظم هژمونیک ناشی از تسلط تمدن مدرنیته غربی با توجه به بروز مشکلات و بحران های ریشه ای دچار تزلزل شده و لذا جامعه بین المللی با یک تحول اساس و بنیادی روبروست.  این تحول اساسی و بنیادی تحول تمدنی است و می تواند در شکل گیری تمدن نوین اسلامی تاثیر گذار باشد.

  دکتر دانش نیا علل بروز وضعیت گذار در جامعه بین المللی را بروز بحران هایی دانست که جهان غرب و مدرنیته از پاسخ گویی به آن ها عاجز بوده است. بحران معنویت و اخلاق ، بحران های عظیم زیست محیطی و بحران های ناشی از شکاف اقتصادی و بروز فقر گسترده در بخش هایی از جهان  از جمله این بحران ها هستند. دکتر دانش نیا گفت آنچه می تواند در شکل دادن تمدن آینده موثر باشد حل بحران ها و برطرف کردن این معضلات بشری است. از این جهت اسلام و ارائه راه  حل هایی مبتنی بر آموزه های اسلامی برای حل این بحران ها می تواند فرصتی برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی فراهم کند.

  بر این اساس دکتر دانش نیا با تاکید بر اختلافات  و مناقشات موجود در جهان اسلام بر ضرورت تلاش برای حل اختلافات اشاره کرد و گفت جهان اسلام و مسلمانان می توانند با ظرفیت سازی و استفاده ازفرصتهای ناشی از تحولات بین المللی تلاش های خود را در جهت ساختن تمدن نوین اسلامی به پیش ببرند و برای ساختن تمدن نوین اسلامی اقدام کنند.

  پس از برگزاری نشست های تخصصی دومین همایش آینده نگاری تمدن نون اسلامی، دکترقاسمی رئیس کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری هفته علمی تمدن نوین اسلامی به جمع بندی مباحث پرداخت و گفت : همچنان که از سخنرانی ها و مباحث ارائه شده بر می آید جهان اسلام برای شکل دادن تمدن نوین اسلامی ازیک سو از نقاط ضعفی رنج می برد اما در مقابل نقاط قوت فراوانی دارد. از یک طرف تهدید هایی بر سر راه آن وجود دارد اما در عین حال با فرصت های بیشماری نیز روبروست. با این وضعیت با ترسیم دقیق ابعاد و شاخصه های تمدن نوین اسلامی به عنوان آینده تمدنی مطلوب و عرضه آن به مسلمانان و جهانیان و با آینده نگاری و اتخاذ راهبردهای مناسب می توان آینده را ساخت و تمدن مطلوب را شکل داد.

  مطالب مرتبط :

  آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها همزمان با سراسر کشور برگزار می شود

  دکتر عباس کاویانی، نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان قزوین گفت: تعداد داوطلبان کنکور سراسری امسال در آزمون سراسری که از استان ثبت نام کرده اند 15هزار و 117 نفر می باشند. که از این تعداد داوطلب پنج هزار و 896 نفر مرد و 9هزار و 221نفر زن هستند. وی افزود:آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16تیرماه ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  بسم الله الرحمن الرحیم  الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا ایام پر خیر و برکت ماه مبارک رمضان، فرصتی یگانه بود در مسیر روشنی عقل و دیده انسانهای جویای حق و حقیقت که کسب آرامش و صیقل روح و جان را به همراه داشت و اینک با توشه ای از تقوا به استقبال از عید سعید فطر می رویم، روزی که نماد همدلی و سعادت همه ملت های مسلمان ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  رئیس‌جمهور، برگزیده و منتخب ملت فرهیخته ایران و نماد وحدت ملی است. اقدامات هنجارشکن و دور از عقلانیت عده ای آشوبگر که با اهانت به رئیس محترم دولت و تنی چند از مسئولان، قصد خدشه دار نمودن به وحدت و انسجام ملی را داشتند آنهم در روز قدس که نشانگر وحدت ملی در برابر استکبار جهانی و حمایت از مظلومیت ملت فلسطین می باشد به هیچ  عنوان قابل توجیه نبوده و ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  در این همایش که در آذرماه ۱۳۹۶ برگزار می شود، اساتید، صاحب نظران و پژوهشگران، با ارائه نظرات تخصصی خود در باره آمایش علم و فناوری، و ابعاد، زمینه ها، آثار و پیامدهای آن می پردازند. محورهای همایش که در جلسه شورای علمی همایش تایید و در شورای سیاست گذاری همایش تصویب شد به شرح زیر اعلام می شود. رهیافت آینده نگاری به آمایش علم و فناوری . نقش آینده نگاری ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  در چهل ویکمین نشست هیات ممیزه دانشگاه که روز پنجشنبه 1 تیرماه در دفتر مرکزی دانشگاه برگزار گردید با ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه آقایان دکتر سید ابوالحسن نائینی از گروه عمران به مرتبه استادی ، دکتر سید رحمان اقبالی از گروه معماری، دکتر منصور خانکی از گروه مکانیک، دکتر عباس برومند اعلم از گروه تاریخ،دکتر باقرعلی عادلفر از گروه تاریخ،دکتر پرویز غضنفری از گروه زمین شناسی ، دکتر وحید ... مطلب کامل

  تهیه طرح توسعه راهبردی هوشمند شهر هشتگرد توسط عضو هیات علمی دانشگاه

  این استاد دانشگاه و مدیر پروژه طرح توسعه راهبردی توسعه شهر جدید هشتگرد  گفت: این طرح در قالب یک قرارداد پژوهشی و برای مدت 2 سال پیش بینی شده است. دکتر براتی با بیان اینکه این طرح پژوهشی با همکاری شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برای اولین بار تهیه می شود، افزود: نقش و جایگاه واقعی هشتگرد از وضعیت در نظر گرفته شده فاصله زیادی داشت و مسئولان شهری آن به ... مطلب کامل

  تهیه طرح توسعه راهبردی هوشمند شهر هشتگرد توسط عضو هیات علمی دانشگاه

  طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه اساتید» سال 1395 در بین دانشگاه‌های استان قزوین حائز رتبه نخست گردید. روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) این موفقیّت را به جامعه‌ی دانشگاهی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون آموزشی و دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه تبریک ... مطلب کامل

  پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور

  بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی در کشور، هر روز شاهد خلق صحنه‌های بسیار مهم و اساسی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایران عزیزمان هستیم. میدان حضور و خلق حماسه بی‌نظیر دوازدهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات اعضای شوراهای شهر و روستا یکی ... مطلب کامل

  مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه در سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد

  حجه الاسلام احمدی  معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک بزرگداشت سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر، بیان داشت: بازپس گیری خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی محسوب می گردید.این اتفاق قدرت سیاسی ما را هم بالا برد. از آنچه از فرمایشات و وصیت نامه های شهدا برداشت می گردد این است که حافظ خون شهدا باشیم و در مسیر آنها حرکت کنیم. در ... مطلب کامل

  اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه برگزار شد

  دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در مراسم گرامی‌داشت روز بین‌الملل که با حضور تعدادی از رایزنان و فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیرایرانی در تالار اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز 8 هزار و ۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی هستند. وی افزود: تعداد هزار و ۲۵۰ نفر از ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  لطفاً معادله امنیتی را کامل کنید
  *

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.