• انتصاب رئیس اداره حفاظت فیزیکی دانشگاه    :   مختار کاظم زاده، مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه در نشستی صمیمی با کارکنان حراست  که در روز چهاشنبه 15 شهریور در محل تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد، ...
 • اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین به میزبانی دانشگاه برگزار شد    :   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین با حضور معاونین، رؤسا و مسئولین نهادهای رهبری در دانشگاه های استان و به ...
 • پیام رئیس دانشگاه در پی شهادت شهید مدافع حرم «محسن حججی»    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه در پیامی شهادت شهید مدافع حرم «محسن حججی» را تسلیت و تهنیت گفت. در متن این پیام آمده است: بسم رب الشهداء و الصدیقین امروز و در عصر وحشیگری ...
 • تقدیر رئیس دانشگاه از اصحاب رسانه در آستانه روز خبرنگار    :   دکتر نائینی در  نشستی  صمیمانه به همراه آقای ساوه، مدیر روابط عمومی و خانم قافله باشی، منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در دفاتر خبرگزاری ایرنا،نشریه تابان ...
 • امضاء تفاهم نامه توسعه و گسترش همکاری های دانشگاه بین المللی امام خمینی با مراکز علمی و دانشگاهی اسپانیا    :   در سفر هیات بلند پایه دانشگاه که با حضور ریاست دانشگاه،  معاون امور بین الملل و روسای دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم اجتماعی و به منظور ...
 • اطلاعیه راه اندازی سامانه نظرسنجی دانشگاه    :   به اطلاع می رساند در راستای بهره گیری از نظرات ارزشمند شما عزیزان، سامانه افکارسنجی دانشگاه راه اندازی شده تا با مشارکت شما از نظرات و پیشنهادات کاربران در زمینه ...
 • مراسم آئینه داران آفتاب در دانشگاه برگزار شد

  مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)،روز مادر و زن با همکاری دانشگاه و استانداری قزوین با عنوان آئینه داران آفتاب با حضور طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی و مدیران خانم استان امروز شنبه 21 اسفند ماه در تالار اجتماعات آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

  در این مراسم در ایتدا دکتر سعیده سنماری، مشاور رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در امور بانوان به نمایندگی از رئیس دانشگاه پیام تبریک روز زن را قرائت کرد .

  در این پیام آمده است انتخاب چنین روزی به عنوان روز زن به معنای انتخاب زیباترین، متعالی‌ترین و مقدس‌‌ترین الگو برای زنان مسلمان، بلکه زنان همه جهان است .

  گرامیداشت روز ولادت حضرت زهرا، روز پاسداشت حرمت زن در جامعه است بقول دکتر علی شریعتی فاطمه، فاطمه است و این صفت نه فقط بخاطر اینکه دختر پیغمبر، همسر علی و مادر حسنین است بلکه به این خاطر که فاطمه یک زن معمولی نبوده، ایشان یک زن روحانی، یک زن ملکوتی و نسخه انسانیّت است که در عالم به صورت انسان ظاهر شده است.

  در دنیای مادی امروز که معنویت گمشده بشر بوده و راهیابی انسان به سر منزل مقصود و نور حق و حقیقت امری بس دشوار شده،تاسی و الگو گیریی از سیره حضرت فاطمه (س)، راهی مطمئن برای نیل به رستگاری در دنیای مدرن کنونی است.

  زن همان است که امام خمینی(ره) می فرماید، مربی جامعه و پرورش دهنده زنان و مردان ،چنان که به حق فرمود: «اگر زنان شجاع و انسان ساز از ملّت ها گرفته شود، ملت ها به شکست و انحطاط کشیده می شوند.

  توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین(ع) بوده نه فقط برای زنان ما، که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت، سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از انحرافات رهایی بخشد و او را به سر منزل مقصود رهنمون کند.

  تامل در زندگی با برکت و تاثیرگذار حضرت فاطمه به عنوان اسوه عملی همه‌ی انسان‌ها به‌ ویژه زنان عالم بهترین راه برای تغییر و اصلاح زندگی است. ایشان مایه فخر و مباهات همه مسلمانان است و الگو گیری از شخصیت کامل و بی بدیل دخت رسول خدا برای زنان مایه آرامش و سعادت در زندگی است.

  در راستای معرفی زنان ایرانی به عنوان الگوی زنان مسلمان در جهان باید توجه به جایگاه و نقش موثر زنان در عرصه های مختلف و ارتقاء مشارکت آنها در دستور کار همه بخش ها و ارگان های اجرایی کشور قرار گیرد که خوشبختانه در حوزه وزارت علوم نیز جذب اعضای هیات علمی زن، توسعه پژوهش‌های مربوط به امور زنان، شناسایی توانمندی‌ها و بهبود وضعیت کارشناسان زن در حوزه‌های اداری و ارتقاء وضعیت زنان در دانشگاه از برنامه های مورد تاکید این وزارت هست.

  در دانشگاه بین المللی امام خمینی نیز بانوان مشارکت و حضور خوبی دارند به طوریکه درصد بیشتری از دانشجویان دانشگاه حدود ۵۲ درصد خانم ها هستند همچنین ۱۳ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه و ۳۹ درصد کارمندان دانشگاه نیز از خانم ها هستند که امیدواریم با ایجاد بسترهای قانونی و اجتماعی زمینه های بهره‌مندی زنان از ظرفیت‌های بالقوه یکسان برای نقش‌آفرینی اقتصادی و اجتماعی و در جهت حرکت کشور به سمت توسعه پایدار کشور بیش از پیش فراهم شود.

  در ادامه مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده و سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بیان داشت:امروزه نگرش های مختلفی در خصوص زنان وجود دارد که در این شرایط خاص باید تحلیل واقع گرایانه از زن براساس آموزه های دینی که اسوه و الگو نیز داریم داشته باشیم. وی افزود: قران کریم که برای هدایت انسانها هم زن و هم مرد آمده صرفا به انسان بودن اشاره می کند، نه جنسیت و نه ویژگی های جسمانی وجه تمایز ایجاد نمی کند و در باب خلقت انسان را از نفس واحد آفریده و همه انسانها در بحث خلقت مساوی هستند و برای رسیدن به کمال هم جنسیت مطرح نیست ملاک تقوا، ایمان و عمل صالح برای قرب الهی است.

  وی در خصوص جایگاه زنان گفت: زن شاهکار خلقت و خداوند انسان را از دو جنس زن و مرد را آفرید  تا در کنار هم احساس آرامش کنند و هر یک وظایفی در چارچوب زندگی دارند و نامگذاری ولادت حضرت زهرا (س) به نام روز زن و مادر  نشانگر این است که جامعه اسلامی چقدر به زن بها می دهد.

  مریم بیدخام ،مدیرکل امور بانوان و خانواده و سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:هفته و روز زن فرصت مغتنمی است تا الگویی را که در این زمینه داریم به جامعه و عموم مردم و جوانان معرفی کنیم تا از شخصیت ایشان در زندگی فردی و اجتماعی الگو بگیرند و از سویی این هفته فرصتی برای طرح مطالبات حوزه زنان است.

  بیدخام افزود: هفته و روز زن فرصت مغتنمی است تا الگویی را که در این زمینه داریم به جامعه و عموم مردم و جوانان معرفی کنیم تا از شخصیت ایشان در زندگی فردی و اجتماعی الگو بگیرند و از سویی این هفته فرصتی برای طرح مطالبات حوزه زنان است.

  وی همچنین به ابعاد شخصیت فاطمه زهرا (س) و حضور ایشان در زمان حیات پیامبر اکرم و بعد از رحلت پیامبر در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره کرده و بیان داشت: در وضعیت موجود جامعه و در دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در حوزه زنان و اجتماع روی داده و زنان موقعیت و ارتقاء خوبی پیدا کرده اند که البته باید در این زمینه تلاش های بیشتری شود چرا که زنان توانمند بسیاری وجود دارد که می توانند با عفاف و حجاب نقش آفرینی کنند.

  طیبه سیاوشی ، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی :حضور زنان در جامعه فرصت هست نه تهدید، رشد و توسعه جامعه بدون حضور زنان امکانپذیر نیست

  در ادامه طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه فاطمه زهرا(س) بیان داشت: سخن گفتن در خصوص جایگاه این بانوی بزرگوار بسیار سخت هست همانگونه که دکتر شریعتی بیان کرده  فاطمه، فاطمه است، زنی که تمام مدت عمر  به عنوان عنصر مسئول در سرنوشت  احساس مسئولیت می کرد و در متن درگیرهای اجتماعی حضور داشت، چنین زنی الگوی بی بدلیل همه زنان است .

  وی افزود:با وجود تمام تلاشی که برای ارتقای جایگاه زنان صورت گزفته تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و آسیب پذیری زنان در برابر بی قانونی، فقر و تبعیض بیشتر است و باید از نقش و ظرفیت های  زنان استفاده بهینه کرد.

  فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای از بین بردن موانع، اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و حضور چشمگیر زنان در عرصه دانشگاه ها، مجلس و بخش خصوصی و مدیریت ها امیدوار کننده است اما در کشور ما به دلیل موقعیت خاص ایران که دچار مانع بزرگ تحریم هست تفریط و افراط در بحث زنان از موانع رشد و توسعه زنان است.

  وی با اشاره به مشکلات کشور در زمینه مشکلات اقتصادی، تورم و اشتغال بیان داشت: در حال حاضر اشتغال مردان هم با مشکل روبروست و برای این مشکلات باید تدابیری اندیشه شود زیرا به دلیل ناهنجاری های اجتماعی تعداد زنان  سرپرست خانوار در حال افزایش است و  برای تحقق حقوق اجتماعی زنان باید برنامه ریزی کرد.

  طیبه سیاوشی افزود: در حل این مسائل در بعد قانون گذاری مشکل وجود ندارد و مشکل اصلی در اجرای قوانین است، هم دولت و همه بخش ها باید یاری کنند تا انسانها براساس استعداد و نه جنسیت جایگاه خود را بیابند و در مواردی می بینیم که نه تنها فرصت های برابر داده نشده بلکه موانع ایجاد می شود و باید در این راستا شایسته سالاری را در جامعه حاکم کرد و فقط یک روز مورد تکریم نباشد بلکه کرامت انسانی سرلوحه کار قرار گیرد.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در پایان اظهار داشت: حضور زنان در جامعه فرصت هست نه تهدید و رشد و توسعه جامعه بدون حضور زنان امکانپذیر نیست.

  مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی،  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک : تنها راه حل برای اینکه بتوانیم از حضور زنان استفاده کنیم شناسایی توانمندهای زنان و استفاده از زنان توانمند است.

  در ادامه مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ارزش گذاشتن به این مناسبات نتایج مثبتی داشته و امیدواریم در عمل نیز نتایج آنرا ببینیم. بانوان نیمی از نیروی انسانی جهان را تشکیل می دهند در حالی که در هیچ  جای جهان حقوق زنان به طور کامل احقاق نشده و شاهد نابرابری هستیم .

  وی افزود: زنان در بحث مشارکت  سطح بالایی داشته اما در سطوح مدیریتی و تاثیرگذار حضور زنان کم رنگ است به طوریکه تنها ۶ در صد کرسی های  مجلس متعلق به زنان است که در این زمینه عوامل مختلفی چون عوامل فرهنگی، ذهنی، اجتماعی تاثیرگذار است و تنها راه حل برای اینکه بتوانیم از حضور زنان استفاده کنیم شناسایی توانمندهای زنان و استفاده از زنان توانمند است.

  مهندس سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی  افزود: مسئله ای که باید پی گیری کنیم این است که هر آسیب اجتماعی که رخ می دهد بیشترین سهم برای زنان است و اگر نگاه درست و صحیحی به زنان نداشته باشیم مطمئنا هزینه بیشتری را باید در آینده بپردازیم.

  در ادامه نشست پرسش و پاسخ برگزار شد و حضار سئوالات خود را در زمینه مسائل زنان چون اشتغال، بازنشستگی پیش از موعد،برنامه های فراکسیون زنان ، برنامه ها ی و افق های مجلس در خصوص حوزه زنان، و .. مطرح کردند، اجرای موسیقی سنتی، شاهنامه خوانی توسط دختر خردسال ، اجرای زنده تابلوی نقاشی با مضمون روز مادر و اجرا مسابقه از دیگر بخش های مراسم بود.

   

   

  مطالب مرتبط :

  استقبال از دانشجویان دانشگاه در آغاز سال تحصیلی جدید

  با آغاز سال تحصیلی جدید 97-96 دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با حضور در مسیر ورود دانشجویان شروع سال تحصیلی جدید را به دانشجویان تبریک گفت. امروز 25 شهریورماه طبق تقویم آموزشی دانشگاه اولین روز سال تحصیلی 97-96 می باشد که با خوشامدگویی مسئولان دانشگاه و پخش شیرینی از دانشجویان استقبال شد. مطلب کامل

  مراسم تودیع و معارفه سرپرست مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا در این مراسم که با حضورحجت الاسلام و المسلمین زرینه امام جمعه شهرستان بویین زهرا،حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قزوین ،دکتر ابوالحسن نائینی رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، مهندس قاسمی فرماندار شهرستان بویین زهرا برگزار گردید،در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین زرینه امام جمعه شهرستان بویین زهرا ... مطلب کامل

  حضور معاونت بین الملل دانشگاه به همراه پارک علم و فناوری استان و استانداری قزوین در نمایشگاه اختصاصی ایران در اوکراین

  در این نمایشگاه دو غرفه به دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره) و پارک علم و فناوری استان اختصاص داده شده که با حضور آقایان دکتر بیات، معاون امور بین الملل و دکتر گرجی، رییس پارک علم و فناوری استان؛ دستاوردهای فنی و علمی به نمایش گذاشته شده است. همچنین  با هماهنگی و همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین آقای دکتر بیات و دکتر گرجی با سه دانشگاه مخابرات ... مطلب کامل

  اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین به میزبانی دانشگاه برگزار شد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین با حضور معاونین، رؤسا و مسئولین نهادهای رهبری در دانشگاه های استان و به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد. در ابتدای جلسه مهدی برزگر دبیر قرارگاه علم الهدی با بیان این نکته که قرارگاه علم الهدی در ایام راهیان نور نیز به صورت فعال نیز حضور پیدا کرده است و بنا به ... مطلب کامل

  اعطای تندیس کتاب سال و عنوان شایسته­ تقدیر به دو اثر عضو هیات علمی دانشگاه در نخستین دورۀ آیین انتخاب کتاب سال استان قزوین

  در حوزه­ی زبانشناسی و آموزش زبان، همچنین اثر "ضربان زندگی: گسترش واژگان و درک متون نیمه تخصصی زبان فارسی در حوزه ی علوم پزشکی سطح فرامیانی" تالیف آقای دکتر امیررضا وکیلی فرد با همکاری سرکار خانم زهره صدیقی فر و سرکار خانم منیژه گله­ داری نیز عنوان شایسته تقدیر را کسب کرد. شایسته است اضافه گردد این دوره با هدف معرفی کتاب­های برتر و تشویق اهل قلم استان قزوین، به همت ... مطلب کامل

  اعطای تندیس کتاب سال و عنوان شایسته­ تقدیر به دو اثر عضو هیات علمی دانشگاه در نخستین دورۀ آیین انتخاب کتاب سال استان قزوین

  موفقیت دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در  بیست و دومین آزمون المپیاد نهایی کشوری نام و نام خانوادگی رشته رتبه مهدی حسن زاده آذر مهندسی مواد 4 احمد حاتمیان مهندسی مواد 8 میلاد رحیم پور مهندسی مواد 12 محمد سعید مافی پور مهندسی عمران 6 علی رحیمی آمار 14 علیرضا احمدی آمار 15 ضمن تبریک به این عزیزان و آرزوی موفقیت برای آنها از اساتید گروه‌های مربوطه و به ... مطلب کامل

  دیدار صمیمانه رییس دانشگاه با همکاران آزاده دانشگاه

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه به همراه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ؛دکتر مهدی زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر زینب داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر، و جمعی از همکاران اداره شاهد و ایثارگر با همکاران آزاده دانشگاهی دیدار کردند. در این دیدار که 12شهریور ماه برگزار شد، دکتر نائینی ضمن ... مطلب کامل

  اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد (با آزمون و بدون آزمون) سال ۹۶

  لطفاً مطالب این اطلاعیه را با دقت و بطور کامل مطالعه کنید. ثبت نام در دو مرحله به شرح زیر انجام می شود: جدول شماره 1- زمانبندی مراحل ثبت نام مرحله ثبت نام تاریخ توضیحات غیر حضوری (اینترنتی) 14/06/1396 تا 17/06/1396 از طریق مراجعه به سامانه جامع آموزشی گلستان به آدرس  http://golestan.ikiu.ac.ir (فقط با مرورگر Internet Explorer) حضوری 19/06/1396 تا 22/06/1396 مراجعه به دانشگاه همراه با ... مطلب کامل

  گرامیداشت روز کارمند در دانشگاه

  دکتر نائینی، رییس دانشگاه  در راستای تقدیر از زحمات کارکنان دانشگاه با اهدا هدیه از کارمندان تقدیر و تشکر کردند. همچنین مراسم تقدیر از کارمندان در مرکز آموزش زبان فارسی به مناسبت روز کارمند برگزار شد. به مناسبت هفته دولت و روز کارمند مراسمی در مرکز آموزش زبان فارسی برگزار گردید و دکتر وکیلی فرد رئیس مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی با اهداء لوح تقدیر و ی ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه دکتر مهدی زندیه، مشاور رییس در امور ایثارگران؛ حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ دکتر عبدالرزاق حسامی فر، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ دکتر عباس صادقی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه؛ دکتر مهدی ذوالفقار زاده، مسئول بسیج اساتید؛ مهندس ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.