• کسب مقام نخست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در «مدیریّت اجرای طرح ضیافت اندیشه» اساتید سال 1395    :   طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه ...
 • پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور    :   بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری ...
 • از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان روابط عمومی برترتجلیل شد    :   به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،‌ در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور همتی استاندار قزوین ، 30 نفر از مدیران روابط عمومی دستگاه های ...
 • مروری بر شاخص های رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در دولت تدبیر و امید    :   دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمت الله علیه در سایه ی اراده و تلاش خالصانه مسئولان همواره می کوشد ضمن کمک به گسترش تحصیلات آموزش عالی در ایران، به ...
 • پیام تسلیت در گذشت مرحوم دکتر نصراله عسگری از اعضای هیات علمی دانشگاه    :   بسم الله الرحمن الرحیم إنا لله وإنا إلیه راجعون با ‌‌نهایت تاثر و تالم در گذشت مرحوم دکتر نصرالله عسگری  از اعضای هیات علمی دانشگاه را به خانواده آن مرحوم و قشر ...
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه، روز جانباز و پاسدار    :   سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز نامگذاری شده است. عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی نمود. فداکاری های ...
 • مراسم آئینه داران آفتاب در دانشگاه برگزار شد

  مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)،روز مادر و زن با همکاری دانشگاه و استانداری قزوین با عنوان آئینه داران آفتاب با حضور طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی و مدیران خانم استان امروز شنبه 21 اسفند ماه در تالار اجتماعات آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

  در این مراسم در ایتدا دکتر سعیده سنماری، مشاور رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در امور بانوان به نمایندگی از رئیس دانشگاه پیام تبریک روز زن را قرائت کرد .

  در این پیام آمده است انتخاب چنین روزی به عنوان روز زن به معنای انتخاب زیباترین، متعالی‌ترین و مقدس‌‌ترین الگو برای زنان مسلمان، بلکه زنان همه جهان است .

  گرامیداشت روز ولادت حضرت زهرا، روز پاسداشت حرمت زن در جامعه است بقول دکتر علی شریعتی فاطمه، فاطمه است و این صفت نه فقط بخاطر اینکه دختر پیغمبر، همسر علی و مادر حسنین است بلکه به این خاطر که فاطمه یک زن معمولی نبوده، ایشان یک زن روحانی، یک زن ملکوتی و نسخه انسانیّت است که در عالم به صورت انسان ظاهر شده است.

  در دنیای مادی امروز که معنویت گمشده بشر بوده و راهیابی انسان به سر منزل مقصود و نور حق و حقیقت امری بس دشوار شده،تاسی و الگو گیریی از سیره حضرت فاطمه (س)، راهی مطمئن برای نیل به رستگاری در دنیای مدرن کنونی است.

  زن همان است که امام خمینی(ره) می فرماید، مربی جامعه و پرورش دهنده زنان و مردان ،چنان که به حق فرمود: «اگر زنان شجاع و انسان ساز از ملّت ها گرفته شود، ملت ها به شکست و انحطاط کشیده می شوند.

  توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین(ع) بوده نه فقط برای زنان ما، که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت، سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از انحرافات رهایی بخشد و او را به سر منزل مقصود رهنمون کند.

  تامل در زندگی با برکت و تاثیرگذار حضرت فاطمه به عنوان اسوه عملی همه‌ی انسان‌ها به‌ ویژه زنان عالم بهترین راه برای تغییر و اصلاح زندگی است. ایشان مایه فخر و مباهات همه مسلمانان است و الگو گیری از شخصیت کامل و بی بدیل دخت رسول خدا برای زنان مایه آرامش و سعادت در زندگی است.

  در راستای معرفی زنان ایرانی به عنوان الگوی زنان مسلمان در جهان باید توجه به جایگاه و نقش موثر زنان در عرصه های مختلف و ارتقاء مشارکت آنها در دستور کار همه بخش ها و ارگان های اجرایی کشور قرار گیرد که خوشبختانه در حوزه وزارت علوم نیز جذب اعضای هیات علمی زن، توسعه پژوهش‌های مربوط به امور زنان، شناسایی توانمندی‌ها و بهبود وضعیت کارشناسان زن در حوزه‌های اداری و ارتقاء وضعیت زنان در دانشگاه از برنامه های مورد تاکید این وزارت هست.

  در دانشگاه بین المللی امام خمینی نیز بانوان مشارکت و حضور خوبی دارند به طوریکه درصد بیشتری از دانشجویان دانشگاه حدود 52 درصد خانم ها هستند همچنین 13 درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه و 39 درصد کارمندان دانشگاه نیز از خانم ها هستند که امیدواریم با ایجاد بسترهای قانونی و اجتماعی زمینه های بهره‌مندی زنان از ظرفیت‌های بالقوه یکسان برای نقش‌آفرینی اقتصادی و اجتماعی و در جهت حرکت کشور به سمت توسعه پایدار کشور بیش از پیش فراهم شود.

  در ادامه مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده و سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بیان داشت:امروزه نگرش های مختلفی در خصوص زنان وجود دارد که در این شرایط خاص باید تحلیل واقع گرایانه از زن براساس آموزه های دینی که اسوه و الگو نیز داریم داشته باشیم. وی افزود: قران کریم که برای هدایت انسانها هم زن و هم مرد آمده صرفا به انسان بودن اشاره می کند، نه جنسیت و نه ویژگی های جسمانی وجه تمایز ایجاد نمی کند و در باب خلقت انسان را از نفس واحد آفریده و همه انسانها در بحث خلقت مساوی هستند و برای رسیدن به کمال هم جنسیت مطرح نیست ملاک تقوا، ایمان و عمل صالح برای قرب الهی است.

  وی در خصوص جایگاه زنان گفت: زن شاهکار خلقت و خداوند انسان را از دو جنس زن و مرد را آفرید  تا در کنار هم احساس آرامش کنند و هر یک وظایفی در چارچوب زندگی دارند و نامگذاری ولادت حضرت زهرا (س) به نام روز زن و مادر  نشانگر این است که جامعه اسلامی چقدر به زن بها می دهد.

  مریم بیدخام ،مدیرکل امور بانوان و خانواده و سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:هفته و روز زن فرصت مغتنمی است تا الگویی را که در این زمینه داریم به جامعه و عموم مردم و جوانان معرفی کنیم تا از شخصیت ایشان در زندگی فردی و اجتماعی الگو بگیرند و از سویی این هفته فرصتی برای طرح مطالبات حوزه زنان است.

  بیدخام افزود: هفته و روز زن فرصت مغتنمی است تا الگویی را که در این زمینه داریم به جامعه و عموم مردم و جوانان معرفی کنیم تا از شخصیت ایشان در زندگی فردی و اجتماعی الگو بگیرند و از سویی این هفته فرصتی برای طرح مطالبات حوزه زنان است.

  وی همچنین به ابعاد شخصیت فاطمه زهرا (س) و حضور ایشان در زمان حیات پیامبر اکرم و بعد از رحلت پیامبر در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره کرده و بیان داشت: در وضعیت موجود جامعه و در دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در حوزه زنان و اجتماع روی داده و زنان موقعیت و ارتقاء خوبی پیدا کرده اند که البته باید در این زمینه تلاش های بیشتری شود چرا که زنان توانمند بسیاری وجود دارد که می توانند با عفاف و حجاب نقش آفرینی کنند.

  طیبه سیاوشی ، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی :حضور زنان در جامعه فرصت هست نه تهدید، رشد و توسعه جامعه بدون حضور زنان امکانپذیر نیست

  در ادامه طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نایب رییس فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه فاطمه زهرا(س) بیان داشت: سخن گفتن در خصوص جایگاه این بانوی بزرگوار بسیار سخت هست همانگونه که دکتر شریعتی بیان کرده  فاطمه، فاطمه است، زنی که تمام مدت عمر  به عنوان عنصر مسئول در سرنوشت  احساس مسئولیت می کرد و در متن درگیرهای اجتماعی حضور داشت، چنین زنی الگوی بی بدلیل همه زنان است .

  وی افزود:با وجود تمام تلاشی که برای ارتقای جایگاه زنان صورت گزفته تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و آسیب پذیری زنان در برابر بی قانونی، فقر و تبعیض بیشتر است و باید از نقش و ظرفیت های  زنان استفاده بهینه کرد.

  فراکسیون زنان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای از بین بردن موانع، اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و حضور چشمگیر زنان در عرصه دانشگاه ها، مجلس و بخش خصوصی و مدیریت ها امیدوار کننده است اما در کشور ما به دلیل موقعیت خاص ایران که دچار مانع بزرگ تحریم هست تفریط و افراط در بحث زنان از موانع رشد و توسعه زنان است.

  وی با اشاره به مشکلات کشور در زمینه مشکلات اقتصادی، تورم و اشتغال بیان داشت: در حال حاضر اشتغال مردان هم با مشکل روبروست و برای این مشکلات باید تدابیری اندیشه شود زیرا به دلیل ناهنجاری های اجتماعی تعداد زنان  سرپرست خانوار در حال افزایش است و  برای تحقق حقوق اجتماعی زنان باید برنامه ریزی کرد.

  طیبه سیاوشی افزود: در حل این مسائل در بعد قانون گذاری مشکل وجود ندارد و مشکل اصلی در اجرای قوانین است، هم دولت و همه بخش ها باید یاری کنند تا انسانها براساس استعداد و نه جنسیت جایگاه خود را بیابند و در مواردی می بینیم که نه تنها فرصت های برابر داده نشده بلکه موانع ایجاد می شود و باید در این راستا شایسته سالاری را در جامعه حاکم کرد و فقط یک روز مورد تکریم نباشد بلکه کرامت انسانی سرلوحه کار قرار گیرد.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در پایان اظهار داشت: حضور زنان در جامعه فرصت هست نه تهدید و رشد و توسعه جامعه بدون حضور زنان امکانپذیر نیست.

  مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی،  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک : تنها راه حل برای اینکه بتوانیم از حضور زنان استفاده کنیم شناسایی توانمندهای زنان و استفاده از زنان توانمند است.

  در ادامه مهندس سیده حمیده زرآبادی،دبیر کمیسیون صنایع و معادن و عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ارزش گذاشتن به این مناسبات نتایج مثبتی داشته و امیدواریم در عمل نیز نتایج آنرا ببینیم. بانوان نیمی از نیروی انسانی جهان را تشکیل می دهند در حالی که در هیچ  جای جهان حقوق زنان به طور کامل احقاق نشده و شاهد نابرابری هستیم .

  وی افزود: زنان در بحث مشارکت  سطح بالایی داشته اما در سطوح مدیریتی و تاثیرگذار حضور زنان کم رنگ است به طوریکه تنها 6 در صد کرسی های  مجلس متعلق به زنان است که در این زمینه عوامل مختلفی چون عوامل فرهنگی، ذهنی، اجتماعی تاثیرگذار است و تنها راه حل برای اینکه بتوانیم از حضور زنان استفاده کنیم شناسایی توانمندهای زنان و استفاده از زنان توانمند است.

  مهندس سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی  افزود: مسئله ای که باید پی گیری کنیم این است که هر آسیب اجتماعی که رخ می دهد بیشترین سهم برای زنان است و اگر نگاه درست و صحیحی به زنان نداشته باشیم مطمئنا هزینه بیشتری را باید در آینده بپردازیم.

  در ادامه نشست پرسش و پاسخ برگزار شد و حضار سئوالات خود را در زمینه مسائل زنان چون اشتغال، بازنشستگی پیش از موعد،برنامه های فراکسیون زنان ، برنامه ها ی و افق های مجلس در خصوص حوزه زنان، و .. مطرح کردند، اجرای موسیقی سنتی، شاهنامه خوانی توسط دختر خردسال ، اجرای زنده تابلوی نقاشی با مضمون روز مادر و اجرا مسابقه از دیگر بخش های مراسم بود.

   

   

  مطالب مرتبط :

  پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور

  بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی در کشور، هر روز شاهد خلق صحنه‌های بسیار مهم و اساسی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایران عزیزمان هستیم. میدان حضور و خلق حماسه بی‌نظیر دوازدهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات اعضای شوراهای شهر و روستا یکی ... مطلب کامل

  مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه در سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد

  حجه الاسلام احمدی  معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک بزرگداشت سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر، بیان داشت: بازپس گیری خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی محسوب می گردید.این اتفاق قدرت سیاسی ما را هم بالا برد. از آنچه از فرمایشات و وصیت نامه های شهدا برداشت می گردد این است که حافظ خون شهدا باشیم و در مسیر آنها حرکت کنیم. در ... مطلب کامل

  اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه برگزار شد

  دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در مراسم گرامی‌داشت روز بین‌الملل که با حضور تعدادی از رایزنان و فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیرایرانی در تالار اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز 8 هزار و ۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی هستند. وی افزود: تعداد هزار و ۲۵۰ نفر از ... مطلب کامل

  از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان روابط عمومی برترتجلیل شد

  به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،‌ در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور همتی استاندار قزوین ، 30 نفر از مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان قزوین تجلیل شدند که از آقای ساوه، مدیر روابط عمومی دانشگاه و خانم مهدسه سادات قافله باشی، همکار روابط عمومی و منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین تقدیر به عمل آمد. گفتنی است 135 مسئول روابط عمومی در ... مطلب کامل

  اطلاعیه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در خصوص مرحله ارزیابی تخصصی (مصاحبه) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1396

  داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و در این مرحله حد نصاب این دانشگاه را کسب کرده اند، می توانند از تاریخ 1396/03/3 تا 1396/03/10 با مراجعه به سایت دانشگاه به نشانی www.ikiu.ac.ir  نسبت مطالعه اطلاعیه و ثبت نام برای ارزیابی تخصصی (مصاحبه)  اقدام نمایند. برنامه زمانی ارزیابی تخصصی: جدول شماره (1): کد رشته محل های ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه دکتر زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران؛ دکتر بیات، معاون امور بین الملل دانشگاه؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ مهندس سنماری، معاون عمرانی دانشگاه؛ کاظم زاده، مدیر حراست دانشگاه؛ حمید ساوه، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه؛ لنکرانی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و ... مطلب کامل

  مروری بر شاخص های رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در دولت تدبیر و امید

  دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمت الله علیه در سایه ی اراده و تلاش خالصانه مسئولان همواره می کوشد ضمن کمک به گسترش تحصیلات آموزش عالی در ایران، به تربیت متخصصان متعهد برای خودکفایی علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی و جهان پرعظمت اسلام بپردازد؛ برای جامعه دانشگاهی کشور مایه افتخار است که در طول دوره ریاست جمهوری  جناب آقای دکتر روحانی شاهد دمیدن روح امید، خودباوری و نشاط در ... مطلب کامل

  ساخت هواپیمای بدون سرنشین توسط دانشجویان دانشگاه

  به مناسبت ولادت حضرت قائم (عج) تیم دانشجویی هواپیما (سَرَد 3) مرکزرشد و کارآفرینی دانشگاه  با حمایت­های ریاست دانشگاه فاز اول ساخت هواپیمای بدون سرنشین و دارای مأموریت را به پایان رسانده و به پرواز در آورد. اعضای تیم دانشجویی هوا فضا (سَرَد) 10 نفر از دانشجویان ورودی 95 و 94 رشته مکانیک می باشند که در طول دو ماه گام اول پروژه عملیات ساخت هواپیمای بدون سرنشین را به اتمام ... مطلب کامل

  مراسم گرامیداشت روز معلم در دانشگاه برگزار شد

  حجت الاسلام محمد سروش محلاتی ،استاد حوزه و دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری گفت: حق این شهید برجسته انقلاب اسلامی آنگونه که باید و شایسته، ادا نشده و باید این نقیصه را جبران کنیم. وی افزود: آنچه امروز از این استاد بزرگ مطرح می شود شاید بعد فلسفی و قرآنی اندیشه های وی است اما حضور اندیشه سیاسی وی در جامعه ما کم رنگ است. استاد حوزه و ... مطلب کامل

  به مناسبت روز جانباز مراسم تقدیر از جانبازان دانشگاه برگزار شد

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، این برنامه با حضور مسئولان و جانبازان گرانقدر دانشگاه روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه همزمان با چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت اباالفضل (ع) برگزار شد. در ابتدای مراسم دکتر زینب داودی مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مدعوین و حضار خیر مقدم گفت. دکتر نایینی رییس دانشگاه نیز در سخنانی حلول شعبان المعظم و میلاد امام ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  لطفاً معادله امنیتی را کامل کنید
  *

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.