• انتصاب رئیس اداره حفاظت فیزیکی دانشگاه    :   مختار کاظم زاده، مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه در نشستی صمیمی با کارکنان حراست  که در روز چهاشنبه 15 شهریور در محل تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد، ...
 • اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین به میزبانی دانشگاه برگزار شد    :   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین با حضور معاونین، رؤسا و مسئولین نهادهای رهبری در دانشگاه های استان و به ...
 • پیام رئیس دانشگاه در پی شهادت شهید مدافع حرم «محسن حججی»    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه در پیامی شهادت شهید مدافع حرم «محسن حججی» را تسلیت و تهنیت گفت. در متن این پیام آمده است: بسم رب الشهداء و الصدیقین امروز و در عصر وحشیگری ...
 • تقدیر رئیس دانشگاه از اصحاب رسانه در آستانه روز خبرنگار    :   دکتر نائینی در  نشستی  صمیمانه به همراه آقای ساوه، مدیر روابط عمومی و خانم قافله باشی، منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در دفاتر خبرگزاری ایرنا،نشریه تابان ...
 • امضاء تفاهم نامه توسعه و گسترش همکاری های دانشگاه بین المللی امام خمینی با مراکز علمی و دانشگاهی اسپانیا    :   در سفر هیات بلند پایه دانشگاه که با حضور ریاست دانشگاه،  معاون امور بین الملل و روسای دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم اجتماعی و به منظور ...
 • اطلاعیه راه اندازی سامانه نظرسنجی دانشگاه    :   به اطلاع می رساند در راستای بهره گیری از نظرات ارزشمند شما عزیزان، سامانه افکارسنجی دانشگاه راه اندازی شده تا با مشارکت شما از نظرات و پیشنهادات کاربران در زمینه ...
 • بازدید و حضور هیأتی از ایران شناسان دانشگاه های پکن و جنوب غرب چین در دانشگاه

  هیأتی از ایران شناسان دانشگاه های پکن و جنوب غرب چین به همراه معاون امور بین الملل دانشگاه با رئیس و هیات علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دیدار و گفتگو کردند.

  نظر به اهمیت چشم انداز بازسازی مسیرهای جاده ابریشم در شرایط کنونی اقتصاد جهانی و تلاش کشورهای مختلف جهت استفاده از مزایای اقتصادی و فرهنگی آن در آینده توسط کشورها، هیأتی از ایران شناسان دانشگاه های پکن و جنوب غرب چین در مسیر بازدید از شهرهای جاده ابریشم با همکاری  معاونت امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و  شرکت” بهشت سازان صنعت قزوین”  از دانشگاه بازدید و  با رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دیدار و گفتگو کردند.

  این هیات که متشکل از دکتر جی کای یون، رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات ایران دانشگاه جنوب غربی چین و استاد تاریخ و فرهنگ.، دکتر چن جون خوا، معاون مرکز تحقیقات و مطالعات ایران دانشگاه جنوب غربی چین دکتر دولین جیه،دبیر مرکز تحقیقات و مطالعات ایران دانشگاه جنوب غربی چین، دکتر شین ونگ خای، فارغ­التحصیل مرکز مطالعات و تحقیقات ایران،خانم لیونیونگ خونگ، کارشناس مرکز مطالعات و تحقیقات،خانم چائولو کارشناس ارشد مدیریت و دانشجوی دکترای اقتصاد دانشگاه جنوب غربی چین،خانم دکتر یوگویی لی،رئیس اتاق ایرانشناسی دانشگاه مطالعات خارجی پکن، معاون مرکز تحقیقات و مطالعات دانشگاه جنوب غربی چین و عضو کمیته بین المللی کنفوسیوس، خانم دکتر باقری، استاد دانشگاه مطالعات خارجی پکن و معاون راهبردی موسسه فرهنگی و هنری قوی خاکستر چین و دکتر حسینی، مترجم هیأت بودند در نشستی با دکتر بیات معاون  امور بین الملل دانشگاه، دکتر میرزایی مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی، دکتر املشی مدیر جذب دانشجویان خارجی، دکتر حسامی فر معاون فرهنگی  و اجتماعی دانشگاه ، رییس و معاونان دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر قاسمی رئیس  پژوشکده آینده پژوهی  وجمعی از اعضای هیأت علمی گروه زبان فارسی، تاریخ و فلسفه دیدار و گفتگو کردند.

  در این نشست در ابتدا دکتر بیات ضمن خیرمقدم به هیأت خارجی از دانشگاه جنوب غربی چین به پیشینه تاریخی و تمدنی ملت چین و ایران و ضرورت مناسبات بیشتر و پررنگتر بین دو کشور اشاره کرده و از برگزاری چنین جلساتی استقبال کرد. ایشان بهترین نمود این روابط را جاده تاریخی ابریشم دانست و گفت: در دوران کنونی باید بر احیاء و گسترش این برخوردهای فرهنگی و علمی تأکید گردد.

  دکتر بیات از راه اندازی رشته زبان چینی و رشته مطالعات چین شناسی در دانشگاه بین الملل  در آینده ای نزدیک خبر دارد و اظهار داشت: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) جزء دانشگاه های مسیر جاده ابریشم است و با این شاهراه ارتباطی آشنائیم. وی افزود: ما درصددیم مرکز مطالعات جاده ابریشم را در دانشگاه راه اندازی کنیم.

  دکتر بیات ضمن اشاره به سیاست ­های وزارت علوم ابراز کرد: طبق ابلاغیه آن وزارتخانه، پیشنهاد شده که برای 5 سال آینده 500 چینی آموز تربیت کنیم و از همکاری شما به عنوان نماینده جامعه دانشگاهی چین استقبال می کنیم و در اولین فرصت آماده ایم تا تفاهم نامه همکاری امضاء کنیم. ایشان از آقای دکتر عادل­فر رئیس دانشکده ادبیات جهت ارائه پیشنهاد و پیگیری های مستمر ابراز تشکر کرد.

  در ادامه آقای دکتر جی کای یون رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات ایران دانشگاه جنوب غربی چین و استاد تاریخ و فرهنگ نیز ضمن ابراز خوشنودی از حضور در دانشگاه بین المللی امام خمینی و ارتباط مستقیم با این دانشگاه بزرگ ایرانی، به وجود پیشنه تاریخی و فرهنگی مناسبات دو تمدن ایران و چین اشاره نمود و بیان داشت: از سه منظر آکادمیک می توان به ایران نگاه کرد؛ جغرافیا، تاریخ و سیاست.

  وی افزود: ما هر ساله در چین از سفارت ایران دعوت می کنیم که در دانشگاه ما سخنرانی کند. چین در سال های اخیر مراکز ایران شناسی متعددی را دایر کرده است و در زمینه راه خشکی و آبی ابریشم طرح ها و پروژه های زیادی را مطرح و به انجام رسانده و می رساند.ما همینطور هر ساله گزارش توسعه ایران را در چین منتشر و برخی از محققان ایرانناس چینی را دعوت می کنیم تا فرهنگ و سیاست و اقتصاد و تاریخ دو ملت را به هم بشناسانیم.

  رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات ایران دانشگاه جنوب غربی چین ادامه داد: بسیاری از محققین ما سال ها در ایران بوده اند و ما اولین و تنها سایت ایرانی در چین را طراحی نموده ایم تا آخرین دستاوردهای ایران شناسی را معرفی کنیم. وی در پایان ابزار امیدواری کرد که در سال های آتی شاهد مبادلات علمی و فرهنگی بین این دو دانشگاه باشیم و پذیرای دانشجوهای یکدیگر باشند و از مهمان نوازی ایرانیان در شهرهای مختلف ابراز تشکر کرد.

  دکتر حسینی مترجم همراه این هیأت بعد از بیانات کای یون، اشاره کرد که عدم آشنایی با تحولات و  پیشینه تاریخی مناسبات یکی از مهمترین علل از دست رفتن فرصت هاست و لذا کار تحقیق برر روی پروژه های کلیت چین در ایران مغفول مانده و در مقابل کارهای ایرانشناسی در چین هم گرچه در مقایسه باقبل بسیار بهتر شده، اما جای کار بیشتری دارد. وی پیشنهاد داد که در ایران باید مرکز چین شناسی دایر شود تا مطالعات شرق شناسی با محوریت چین شکوفا گردد. چین از این مطالعات استقبال می کند و برای آینده بهتر، ایران و چین باید یکدیگر را بیشتر بشناسند.

  همچنین دکتر عادل­فر رئیس دانشکده ادبیات ضمن خیرمقدم به  مهمانان خارجی به مناسبات ریشه دار دو ملت ایران و چین در طول دو هزار سال پیش تاکید کرده  و ضمن معرفی  دانشکده ادبیات و علوم انسانی و معرفی رشته های آن به توانمندی های دانشگاه در مطالعات بین المللی اشاره نمود و با ابراز خرسندی از  حضور فعال دانشجویان چینی در مرکز زبان فارسی و در حوزه مطالعات ایرانی بر لزوم تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته چین شناسی تأکید نمود.

  وی به توانایی ها و امکانات دانشکده ادبیات و علوم انسانی درمقاطع مختلف تحصیلی در گرایش های مختلف زبان و ادبیات فارسی و گروه تاریخ در حوزه مطالعات ایرانی و اسلامی و نیز سابقه آموزشی گروه تاریخ در رشته ایرانشناسی و و تلاش های در حال انجام برای  گسترش  در این حوزه ها  اشاره کرده  و ضمن بیان اقدامات انجام شده در خصوص حرکت در مسیر توسعه مناسبات و اجرای تفاهمات علمی – بین المللی و  به ویژه مباحث ایرانشناسی، خاطرنشان کرد  که در سال جاری تلاش­ های جدی در  سطح دانشگاه و دانشکده در این امور انجام شده از جمله برگزاری کارگاه ایرانشناسی پروفسوریانگ جوپینگ مدیر بخش ایرانشناسی دانشگاه ،همایش مناسبات فرهنگی و تمدنی ایران و چین در دوره باستان ،وی از برگزاری همایش مناسبات ایران و چین با محوریت اقتصاد و فرهنگ در سال آینده خبر داد.

  دکتر عادلفر با توجه به پیشنهادات هیات مدیره شرکت بهشت سازان صنعت قزوین و معاونت امور بین الملل درخصوص انجام همکاری لازم علمی برای توسعه  فعالیت های علمی و بین المللی در سطح دانشگاه و نیز شهر قزوین برای نشان دادن اهمیت احیای راه ابرایشم برای مناسبات ایران و چین در دنیای جدید اعلام آمادگی نمود.

  همچنین در این نشست دکتر پور محمدی املشی، مدیر دفتر جذب دانشجویان خارجی نیز ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان چینی و سایر مهمانان و اشاره به دوستی دیرینه و جهان وطنی ایران و چین و تبالات فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و چین، بر لزوم ارتباطات و گسترش آن تأکید کرد.

  وی به برگزاری همایش مناسبات ایران و چین در سال آینده اشاره کرد. وی دانشجویان چینی را جزء بهترین دانشجویان خارجی این دانشگاه از نظر پذیرش و تطابق با فرهنگ ایرانی عنوان کرد که کمترین چالش فرهنگی را از سوی آنان داریم.

  مدیر دفتر جذب دانشجویان خارجی افزود: بیشترین دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان چینی هستند و قشر فرهنگی ایران و چین احترام متقابلی را برای فرهنگ و ملت یکدیگر در این دانشگاه قائلند. مناسبات ایران و چین موضوع شناخته شده­ای هست، یک نکته قابل ذکر وجود دارد و آن اینکه این روابط با نگاهی که ایران و آسیا به غرب دارد با تهدیداتی در آینده روبرور خواهد شد و به نظر من باید تمهیداتی را فراهم کنیم که آسیب شناسی روابط ایران و چین را از منظر اقتصاد و فرهنگ دنبال نمائیم؛ زیرا چین کشوری هست که تولیدات آن، نسبتاً در هر خانه ایرانی هست و وجود دارد و محصولات اقتصادی هیچ کشوری به اندازه چین در خانواده­های ایرانی حضور ندارد.

  دکتر املشی بیان داشت: فضا و بستر خوبی فراهم شده که ارتباط بین ایران و چین تقویت و تثبیت شود و در آینده این روابط را بسط می دهیم و در دانشگاه پذیرای شما هستیم و متقابلاً انتظار داریم که فضا را برای اساتید و دانشجویان ما فراهم گردد.

  همچنین دکتر حاکم قاسمی مدیر پژوهشکده آینده پژوهی بر لزوم گسترش مناسبات با چین که دارای پیشینه ی ارتباطی طولانی با ایران است، تأکید کرده و اظهار داشت: ما در پژوهشکده گروهی به نام آینده پژوهی و روابط بین الملل داریم که در بین این ملل خارجی اولویت بندی هست. چین یکی از این کشورهاست که در عرصه های مختلف با ایران رابطه داشته و لازم است که این مناسبات تداوم پیدا کند.

  وی گفت: در همایشی که دانشگاه در سال آینده درصدد برگزاری آن هست، این موارد و چشم اندازهای روابط ایران و چین در آینده باید مورد توجه قرار گیرد، جاده ابریشم یک نماد هست و در حال حاضر بر آن تأکید می شود. برای اینکه این مسیر جوابگوی نیازها و خواسته های این دو ملت باشد، چگونه باید روی آن کار کرد؟ این نیاز به کار فرهنگی و باورسازی دارد و باید فرهنگ سازی شود که جاده ابریشم می­تواند منافع ملت­ها را تأمین کند تا آینده روابط و شکل مطلوب آن طراحی و ترسیم شود و نیازهای طرفین را برآورده کند.

  دکتر حاکم قاسمی افزود: باید زیرساخت ها و ابزارهای مادی این امر فراهم شود و بخش خصوصی نیز در این زمینه باید همکاری کنند. دکتر قاسمی از همکاری علاقه شرکت بهشت سازان قزوین و مهندس حسن رضا برجعلی مدیر عامل این شرکت تشکر کرد که  این موارد در حوزه آینده پژوهی مورد مطالعه قرار ­گیرد. ایشان در پایان ضمن خیر مقدم به مهمانان خارجی و داخلی به وجود گروه آینده پژوهی در دانشگاه اشاره کرد.

  شایان ذکر است پیشنهاد برای راه اندازی و تأسیس مرکز مطالعات چینی و ایرانشناسی،تأسیس گروه زبان چینی، پیشنهاد تأسیس مرکز پژوهشی چین شناسی ،اعلام امادگی دانشگاه برای امضای تفاهم نامه با دانشگاه پکن و جنوب غربی چین در زمینه تبالات فرهنگی و قطعی کردن همایش مناسبات ایران و چین از دستاوردهای این نشست بود.

   

  مطالب مرتبط :

  اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین به میزبانی دانشگاه برگزار شد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی قزوین، اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان قزوین با حضور معاونین، رؤسا و مسئولین نهادهای رهبری در دانشگاه های استان و به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد. در ابتدای جلسه مهدی برزگر دبیر قرارگاه علم الهدی با بیان این نکته که قرارگاه علم الهدی در ایام راهیان نور نیز به صورت فعال نیز حضور پیدا کرده است و بنا به ... مطلب کامل

  اعطای تندیس کتاب سال و عنوان شایسته­ تقدیر به دو اثر عضو هیات علمی دانشگاه در نخستین دورۀ آیین انتخاب کتاب سال استان قزوین

  در حوزه­ی زبانشناسی و آموزش زبان، همچنین اثر "ضربان زندگی: گسترش واژگان و درک متون نیمه تخصصی زبان فارسی در حوزه ی علوم پزشکی سطح فرامیانی" تالیف آقای دکتر امیررضا وکیلی فرد با همکاری سرکار خانم زهره صدیقی فر و سرکار خانم منیژه گله­ داری نیز عنوان شایسته تقدیر را کسب کرد. شایسته است اضافه گردد این دوره با هدف معرفی کتاب­های برتر و تشویق اهل قلم استان قزوین، به همت ... مطلب کامل

  اعطای تندیس کتاب سال و عنوان شایسته­ تقدیر به دو اثر عضو هیات علمی دانشگاه در نخستین دورۀ آیین انتخاب کتاب سال استان قزوین

  موفقیت دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در  بیست و دومین آزمون المپیاد نهایی کشوری نام و نام خانوادگی رشته رتبه مهدی حسن زاده آذر مهندسی مواد 4 احمد حاتمیان مهندسی مواد 8 میلاد رحیم پور مهندسی مواد 12 محمد سعید مافی پور مهندسی عمران 6 علی رحیمی آمار 14 علیرضا احمدی آمار 15 ضمن تبریک به این عزیزان و آرزوی موفقیت برای آنها از اساتید گروه‌های مربوطه و به ... مطلب کامل

  دیدار صمیمانه رییس دانشگاه با همکاران آزاده دانشگاه

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه به همراه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ؛دکتر مهدی زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر زینب داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر، و جمعی از همکاران اداره شاهد و ایثارگر با همکاران آزاده دانشگاهی دیدار کردند. در این دیدار که 12شهریور ماه برگزار شد، دکتر نائینی ضمن ... مطلب کامل

  اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد (با آزمون و بدون آزمون) سال 96

  لطفاً مطالب این اطلاعیه را با دقت و بطور کامل مطالعه کنید. ثبت نام در دو مرحله به شرح زیر انجام می شود: جدول شماره 1- زمانبندی مراحل ثبت نام مرحله ثبت نام تاریخ توضیحات غیر حضوری (اینترنتی) 14/06/1396 تا 17/06/1396 از طریق مراجعه به سامانه جامع آموزشی گلستان به آدرس  http://golestan.ikiu.ac.ir (فقط با مرورگر Internet Explorer) حضوری 19/06/1396 تا 22/06/1396 مراجعه به دانشگاه همراه با ... مطلب کامل

  گرامیداشت روز کارمند در دانشگاه

  دکتر نائینی، رییس دانشگاه  در راستای تقدیر از زحمات کارکنان دانشگاه با اهدا هدیه از کارمندان تقدیر و تشکر کردند. همچنین مراسم تقدیر از کارمندان در مرکز آموزش زبان فارسی به مناسبت روز کارمند برگزار شد. به مناسبت هفته دولت و روز کارمند مراسمی در مرکز آموزش زبان فارسی برگزار گردید و دکتر وکیلی فرد رئیس مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی با اهداء لوح تقدیر و ی ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه دکتر مهدی زندیه، مشاور رییس در امور ایثارگران؛ حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ دکتر عبدالرزاق حسامی فر، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ دکتر عباس صادقی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه؛ دکتر مهدی ذوالفقار زاده، مسئول بسیج اساتید؛ مهندس ... مطلب کامل

  یازدهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی در دانشگاه برگزار می شود

  این سمینار با همکاری  انجمن آمار ایران، مرکز آمار ایران، پژوهشکده آمار، شهرداری قزوین، خانه ریاضیات قزوین ، آموزش و پرورش قزوین و سایر ارگان ها و با حضور اعضای هیات رئیسه انجمن آمار و اعضای هیات مدیره و رئیس پژوهشکده آمار ایران برگزار می شود. این سمینار می کوشد فرصتی فراهم آورد تا پژوهشگران حوزه های مختلف احتمال و فرایندهای تصادفی، به عنوان یکی از شاخه های مهم دانش بشری ... مطلب کامل

  انتصاب سرپرست مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا از سوی رئیس دانشگاه

  در متن این حکم آمده است : نظر به مراتب تدیّن، تعهد، کاردانی و تجارب اجرایی ارزنده­ ی جناب­عالی و به استناد نامه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 112965/ و مورخه 96/05/28 در خصوص نحوه­ ی اداره مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا، به موجب این حکم به عنوان «سرپرست مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا» برگزیده و منصوب می شوید. امید است با اتکال ... مطلب کامل

  اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری (با آزمون و بدون آزمون) سال 96

  لطفاً مطالب این اطلاعیه را با دقت و بطور کامل مطالعه کنید. ثبت نام در دو مرحله به شرح زیر انجام می شود. جدول شماره 1- زمانبندی مراحل ثبت نام مرحله ثبت نام تاریخ توضیحات غیر حضوری (اینترنتی) 96/06/13 تا 96/06/17 از طریق مراجعه به سامانه جامع آموزشی گلستان به آدرس  http://golestan.ikiu.ac.ir (فقط با مرورگر Internet Explorer) حضوری 96/06/19 تا 96/06/22 مراجعه به دانشگاه همراه با مدارک و بر اساس ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  لطفاً معادله امنیتی را کامل کنید
  *

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.