• افتتاح و راه اندازی نسخه جدید وبگاه دانشگاه    :   افتتاح و راه اندازی نسخه جدید وبگاه به اطلاع جامعه دانشگاهی می رساند همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بهره برداری و افتتاح نسخه جدید وبگاه دانشگاه بین المللی امام ...
 • بیانیه مشترک رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت دهه فجر    :   بسم الله الرحمن الرحیم      والفجر و لیال عشر... نعمتی به عظمت پیروزی انقلاب اسلامی، در اختیار هیچ پیامبر، امام و مصلحی قرار نگرفته است. دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی؛ سرآغاز طلوع خورشید ...
 • مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی در دانشگاه برگزار شد    :   در این مراسم که با حضور دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، حجت الاسلام و المسلمین زارعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به ...
 • پیام تسلیت هیات رئیسه دانشگاه درپی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی    :   در پی خبر درگذشت تأثر برانگیز یار دیرین رهبرکبیر انقلاب و مقام معظم رهبری، هیأت رئیسه دانشگاه طی پیامی این واقعه جانکاه را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و  ملت  ...
 • پیام تسلیت رئیس دانشگاه به مناسبت درگذشت دانشجوی دانشگاه    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیام تسلیت این ضایعه دردناک را به خانواده محترم این دانشجو تسلیت گفت.در متن این پیام آمده است: درگذشت دانشجوی برجسته و عزیزمان آقای مهندس ...
 • سومین نشست کمیته عفاف و حجاب دانشگاه برگزار شد    :   حجت الاسلام زارعی  در این نشست ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی ماه گفت : رسالت اصلی برعهده همه ماست  تا  در سالم سازی  فضای دانشگاه  و رشد معنوی و ارزش ...
 • گردهمایی فرماندهان جنگ نرم استان قزوین برگزار شد

  ایشان سخنان خود را با سخنی از شهید مطهری آغاز کرد: «آنگاه که حسین در صحنه است اگر در صحنه نیستی هر کجا خواهی باش. چه در نماز و چه در مجلس شراب».

  سردار آبنوش در اولین گردهمایی  اساتید بسیجی دانشگاههای قزوین با اشاره به این نکته که ما در 32 سال تاریخ انقلاب خود همواره خط حسین را برقرار داشته ایم،  پیام شهید صلواتی را به حاضران گوشزد کرد که اگر می مانید، درست و در راه بمانید.

  فرمانده سپاه پاسداران صاحب الامر استان قزوین  در ادامه با ریشه یابی برخی مشکلات، بیان داشتند: هر انقلاب هر زمان که تشکیل می شود، دشمن دارد و به دو صورت از بین می رود؛ یا منحرف می شود و تغییر ماهیت می دهد مثل انقلاب عیسی (ع) و یا انقلابیون آن را خراب می کنند مثل انقلاب موسی (ع).

  سردار آبنوش تأکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وارد عمل شده در اوایل پیروزی انقلاب دشمن از روشهای سخت افزاری نظیر کودتاه، ترور و جنگ هشت ساله ی تمام عیار، اعمال همه جانبه ی تحریمها و امروز پس از شکست در این زمینه ها به روشهای نرم افزاری برای مقابله با انقلاب روی آورده و قصد خراب کردن انقلابیون را دارد.

  ایشان ضمن هشدارهایی بیان داشتند که: انقلابیون به دو صورت خراب می شوند، یا فاسد می شوند یا خسته می شوند. فاسدان کسانی هستند که به در سرازیری انقلاب به آن پیوستد و در اتوبوس انقلاب سوار شدند وقتی به جای رسیدند که به نیت شومشان نزدیک شدند، نقاب از چهره برداشته و به دنبال منافع خود رفتند. و دسته ی دیگر کسانی هستند که از انقلاب خسته شده اند آنها به انقلاب و نظام خرده می گیرند در حالی که ایراد از خود آنهاست؛ آنها حاضر به ترک صحنه نیستند تا نیروهای جوان و تازه جای آنها را بگیرد.

  سردار آبنوش با اظهار امیدواری همچنین گفتند: دشمنان کور خوانده اند، هنوز افراد پاک و خادمی هستند که از آرمانهای انقلاب دفاع می کنند.

  ایشان دلیل اقتدار و صلابت امروز ایران را وجود رهبری فرزانه چون رهبر معظم انقلاب دانسته و ایشان را صاحبی لایق و دانا برای ایران دانستند.

  وی در سخنانی ابراز نمودند: تنها دو ماه پس از انتخاب مقام معظم رهبری، ایشان از یک تهاجم بزرگ فرهنگی و جنگ نرم علیه انقلاب و ایران خبر دادند، چرا هنوز بعداز گذشت این همه سال به خود نمی آییم.

  فرمانده سپاه صاحب الامر استان  قزوین تصریح کرد: دشمن در خانه های ما نفوذ کرده چرا عده ای هنوز در خواب هستند، اگر غفلت کنید همه چیز خود را از دست خواهید داد.

  سردار آبنوش گفت: هیچ فرد یا منطقی نمی تواند بگوید در 21 سال رهبری آگاهانه ی معظم له حتی یک تصمیم یا یک انتخاب از سوی ایشان صورت نگرفت مگر  برای ملیت، ایران، اسلام و انقلاب باشد.

  وی در در ادامه گفت: شرط مهم ادامه رسالت انقلابی پاک بودن است، دانشجو پاک است و احساس بر او غلبه دارد ولی استاد عقلش بر او حکم می کند این شمایید که باید پناه دانشجو باشید تا در دام انحرافات نیفتند.

  سردار آبنوش با عتاب به رهبران جنبش اموی هشدار داده و ضمن توصیه هایی به اساتید به عنوان فرماندهان این جنگ بیان کردند: فرمانده باید طراحی کند، استعداد نیروی خودی را شناسایی کند، دشمن را بشناسد، شرایط را بداند، بصیرت داشته باشد بر اساس قدرت دشمن، قدرت نیروهای خود را سازمان دهی کند.

  و افزود: بدانید که قدرت جنگ نرم ما بسیار بیشتر از دشمن است و نمود این قدرت را می توانید در عاشورا ببینید، غرب اگر همه ی دلارهای خود را هزینه کند قادر نخواهد بود یک ملت را در یک روز چون عاشورا به خیابان بکشاند، ارزش این ظرفیت بزرگ را بدانید و برای بهره برداری از آن برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.

  ایشان با بیان نفاق بزرگ غرب در کشتار مردم بی گناه، به راه انداختن دو جنگ بزرگ جهانی و جنایتهای جنگی گفت:  غرب با وجود این همه مشکل و فقری که در دنیا درست کردند هنوز حرف از حقوق بشر می زنند.

  فرمانده سپاه  ضمن پیشنهادهایی به اساتید از ایشان خواستند که بعنوان فرماندهان؛ بسیج و سپاه را در اختیار بگیرند و راهکار ارائه دهند و تصریح کرد: بدانید که قطار 120 هزار نفری دانشجویان استان لوکوموتیو  سالم می خواهد که به مقصد برسد و شما این لوکوموتیو هستید.

  دکتر آل بویه ریاست دانشگاه نیز بیان کرد: جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند و وظیفه استادان آموزش  و تلاش دراین عرصه است.

  رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: امام با رهبری خود و با آموزه های اسلامی انقلاب را رهبری کردند و امروز با مشاهده ی سیره ایشان در می یابیم که شاخصترین ویژگیهای شخصیتی آن حضرت که بر جوانان تأثیر بسیار داشت شجاعت، پایمردی، ایثار و آزادی ایشان بوده است.

  وی در رابطه با شخصیت برجسته حضرت امام افزود: ایشان یک شاگرد تمام عیار مکتب تشیع بود به طوری که بسیاری از کسانی که در انقلاب به راههای دیگری می رفتند مجذوب آن بزرگوار می شدند.

  رییس دانشگاه با بیان اینکه امام راحل یادگاری های بسیاری برای ما دارند بیان داشت: بسیج از آثار و برکات وجود امام است، امام با بینشی عمیق و آینده نگر احوال امروز ما را دیدند و خواسند که تا بسیج برای دفاع از انقلاب حاضر باشد.

  دکتر آل بویه ادامه داد: هر چند امروز دشمن در صحنه ی فیزیکی حضوری ندارد اما در جنگ نرم و در جنگ اندیشه حضور همه جانبه دارد و در رأس برنامه های خود نخبگان را هدف قرار داده است.

  همچنین گفت: دشمن تلاش دارد تا اساتید را از فرهنگ اسلامی جدا کند، و بدانید اگر فرهنگ غربی بر استاد ما مسلط شود، تصور می کند که کلاسها تنها مکان علم آموزی است در حالی که در فرهنگ اسلامی علاوه بر علم، ایمان نیز باید تعلیم شود.

  ریاست دانشگاه با بیان اینکه جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند وظیفه استادان را آموزش ا و تلاش دراین عرصه یاد آور شد.

  وی تأکید کرد استادان باید جدایی بین تعلیم و تربیت را پر کنند و در همه رفتار خود آموزه ای اسلامی داشته باشند چرا که در این صورت است که از بسیاری آسیب های فرهنگی نجات می یابیم.

  دکتر آل بویه بیان داشت: اگر می خواهیم فرماندهان جنگ نرم باشیم، و افسران را هدایت کنیم قبل از آموختن علم به آنها باید ایمان بیاموزیم بدانید که علم به آنها قدرت می دهد و ایمان به آنها جهت می دهد.

  یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام حسینی نماینده ی ولی فقیه در سپاه  بود؛ که طی سخنانی با اشاره به دلایل ترس انسان تصریح نمود: در وجود رزمندگان دفاع مقدس هیچ یک از این ترسها وجودنداشت و آنها مجموعه ی کامل از پاک ترین انسانها بودند که حتی اگر آلوده ای هم به میانشان می آمد پاک می شد.

  وی همچنین گفت: چنین فرزندان پاکی تحولی در تاریخ ایجاد کردند که همواره ماندگار است و امروز همه تلاش دشمنان این است که این پاکی و شجاعت را بگیرند تا ترس و کناه در وجود جوانان ما رخنه کند.

  وی با بیان این نکته که فرمانده ی دنیا طلب و ترسو موفق نخواهد بود تأکید داشت: در این راه نترسید و بدانید که اگر دین خدا را یاری کنید خداوند شما را یاری خواهد کرد.

  حجت الاسلام ضمن اشاره به یکی از سخنان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مبنی بر اینکه تنها راه مقابله با ایران جنگ نرم است، هشدار داد: اگر اساتید هشیار نباشند دانشگاه خروجی خوبی نخواهد داشت، اساس این دانشگاه و این جریان هوشیاری استادان است.

  گفتنی است این گردهمایی ساعت 19 روز 5 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی از سوی بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

  همچنین این مراسم با حضور جمع کثیری از استادان استان، دکتر امیدی رییس بسیج اساتید استان، دکتری امیری نژاد مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی، دکتر اکبر زاده مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  در پایان به استادان بسیجی نمونه استان با  حضور سردار آبنوش لوح تقدیر اهدا گردد.

  قابل ذکر است اساتید نمونه بسیجی استان به این شرح معرفی شدند؛ دکتر سید محمد هادی ساعی، دکتر علی فضلوی، دکتر قنبر امید نژاد،  محمد نیمه چین، دکتر داوود معماری، حجت الاسلام سعدی مظفری، دکتر مجید الهی نوغانی، جواد پور شریفی، دکتر محمد عطای، دکتر تورج کریمی مهرآبادی، دکتر شجاع زوقی.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  حفاظت از سازه های اتمی باید مورد توجه فعالان حوزه معماری و شهرسازی قرار بگیرد

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه گفت:حفاظت از سازه های اتمی با توجه به حساسیت و اثرگذاری آنها در صورت بروز خطر برای شهرها و مناطق مسکونی باید مورد توجه فعالان حوزه معماری و شهرسازی قرار بگیرد. دکتر محمد حسن غفوری فرد بعدازظهر دوشنبه در چهامین همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان که با عنوان تعامل ساختمان های نیروگاهی با محیط زیست به میزبانی دانشگاه بین المللی ... مطلب کامل

  برجام دریچه همکاری با خارج را برای توسعه صنعت برق هسته ای در کشور باز کرد

  مشاورعالی و عضو هیات مدیره شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی گفت: برجام دریچه همکاری با کشورهای دیگر برای توسعه نیروگاه های اتمی و صنعت برق هسته ای در کشور را باز کرده است. مهران ضیاء شیخ الاسلام  دوشنبه  2 اسفند ماه در همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان که با عنوان تعامل ساختمان های نیروگاهی با محیط زیست در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، افزود: ... مطلب کامل

  یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است

  دکتر فریبرز کریمی دبیر اجرایی همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان با اشاره به اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان یک قطب علمی در سطح استان مطرح است گفت : یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است که در کشور منحصراً توسط دانشگاه بین المللی امام (ره) دانشجو می پذیرد و فارغ التحصیلان آن با توجه به نیاز کشور به راحتی ... مطلب کامل

  یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است

  دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد رشته های رشته علوم زمین با گرایش زمین شناسی اقتصادی در مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم زمین با گرایش تکتونیک در مقطع کارشناسی ارشد،رشته علوم باغبانی در مقطع کارشناسی ارشد،رشته فیزیک مهندسی در مقطع کارشناسی  در سال 1395در این دانشگاه موافقت نمود.   مطلب کامل

  تبدیل وضعیت به استخدام پیمانی تعدادی از همکاران دانشگاهی

  مهندس کیوان حسن پور مدیر منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه با اشاره به احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط رییس جمهور گفت :بر این اساس کارنامه قبولی استخدام ادواری نیز دوباره احیا گردید و تعداد 30 نفر از همکاران دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استخدام پیمانی شدند . مدیر منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه افزود : دکتر نایینی رییس دانشگاه  نیز از همان روزهای اول که قبول مسولیت کردند ... مطلب کامل

  گزارش تصویری مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان پسر دانشگاه‌های سراسر کشور

  مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور دکتر پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه، معاون دانشجویی، مسولان، مدیران استانی و دانشگاهی برگزار شد . گفتنی است در مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان پسر دانشگاه‌ها 14 تیم با 250 بازیکن از دانشگاه‌های سراسر کشور  رقابت با هم خواهند پرداخت که تیم‌های حاضر در مسابقات، در هتل ورزش اسکان دارند. به گفته دکتر صادقی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه کمیته فنی در این مسابقات ... مطلب کامل

  برگزاری مسابقات هندبال دانشجویان پسر سراسر کشور به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  دکتر صادقی مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبرگفت : از 26 بهمن تا 4 اسفند مسابقات هندبال دانشجویان سراسر کشور با حضور 14 تیم از 14 دانشگاه کشور به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار می شود . مدیر کل تربیت دانشگاه با اشاره به سابقه برگزاری این مسابقات در وزارت علوم گفت : این مسابقات هر دو سال یک بار برگزار می شود که سطح این ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت دهه مبارک فجر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه حجت السلام و المسلمین حاج آقای زارعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ دکتر مهدی زندیه، مشاور رییس در امور ایثارگران ؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ ساوه مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه،  همکاران اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه با خانواده آقای سید تقی حسینی جانباز 35 ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت دهه مبارک فجر

  به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی دانشگاه می رساند با توجه به شرایط جوی و برودت هوا کلیه کلاس های دانشگاه فردا 26 بهمن ماه با یک ساعت تاخیر برگزار می شود. مطلب کامل

  مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی گرامی داشت دهه فجر در دانشگاه برگزار شد

  در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و جمعی از مدیران دانشگاه برگزار شد دکتر صادقی مدیر تربیت بدنی دانشگاه با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی گفت : طی روال گذشته دانشگاه میزبانی مسابقه دهه فجر کارکنان استان را به عهده گرفته که این مسابقات با استقبال خوبی برگزار شد . وی با اشاره به روند  برگزاری مسابقات گفت : بی شک برگزاری مسابقات در این سطح بدون حمایت مادی ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.