• انتصاب مدیر جدید حراست دانشگاه    :   در پی حکمی از سوی دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، آقای مختار کاظم زاده به سمت مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه» برگزیده و منصوب گردید. در ...
 • حضور جامعه دانشگاهی در مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله باریک‌بین    :   دکتر نائینی،رئیس دانشگاه ، هیات رئیسه، مدیران، مسئولان، اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه همسو با سایر آحاد در مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت الله باریک حضور یافتند. پس از برگزاری ...
 • پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیامی درگذشت حضرت آیت الله باریک بین امام جمعه ونماینده سابق ولی فقیه استان قزوین را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:   بسم الله الرحمن ...
 • گزارش تصویری دید و بازدید نوروزی جامعه دانشگاهی    :   به مناسبت آغاز سال 96 ،مراسم دید و بازدید نوروزی اعضای هیأت علمی و کارکنان با رییس و هیات رئیسه  دانشگاه، صبح روز دوشنبه، 14 فروردین در تالار اجتماعات مرکزی ...
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه در آستانه سال نو به جامعه دانشگاهی    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه طی پیامی فرا رسیدن سال نو را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت. در این پیام آمده است:                                                               بسم الله الرحمن الرحیم                                           یامُقَلّب القُلوب وَ الاَبصار         یامُدَبّر ...
 • مراسم آئینه داران آفتاب در دانشگاه برگزار شد    :   در این مراسم در ایتدا دکتر سعیده سنماری، مشاور رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در امور بانوان به نمایندگی از رئیس دانشگاه پیام تبریک روز زن را قرائت ...
 • گردهمایی فرماندهان جنگ نرم استان قزوین برگزار شد

  ایشان سخنان خود را با سخنی از شهید مطهری آغاز کرد: «آنگاه که حسین در صحنه است اگر در صحنه نیستی هر کجا خواهی باش. چه در نماز و چه در مجلس شراب».

  سردار آبنوش در اولین گردهمایی  اساتید بسیجی دانشگاههای قزوین با اشاره به این نکته که ما در 32 سال تاریخ انقلاب خود همواره خط حسین را برقرار داشته ایم،  پیام شهید صلواتی را به حاضران گوشزد کرد که اگر می مانید، درست و در راه بمانید.

  فرمانده سپاه پاسداران صاحب الامر استان قزوین  در ادامه با ریشه یابی برخی مشکلات، بیان داشتند: هر انقلاب هر زمان که تشکیل می شود، دشمن دارد و به دو صورت از بین می رود؛ یا منحرف می شود و تغییر ماهیت می دهد مثل انقلاب عیسی (ع) و یا انقلابیون آن را خراب می کنند مثل انقلاب موسی (ع).

  سردار آبنوش تأکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وارد عمل شده در اوایل پیروزی انقلاب دشمن از روشهای سخت افزاری نظیر کودتاه، ترور و جنگ هشت ساله ی تمام عیار، اعمال همه جانبه ی تحریمها و امروز پس از شکست در این زمینه ها به روشهای نرم افزاری برای مقابله با انقلاب روی آورده و قصد خراب کردن انقلابیون را دارد.

  ایشان ضمن هشدارهایی بیان داشتند که: انقلابیون به دو صورت خراب می شوند، یا فاسد می شوند یا خسته می شوند. فاسدان کسانی هستند که به در سرازیری انقلاب به آن پیوستد و در اتوبوس انقلاب سوار شدند وقتی به جای رسیدند که به نیت شومشان نزدیک شدند، نقاب از چهره برداشته و به دنبال منافع خود رفتند. و دسته ی دیگر کسانی هستند که از انقلاب خسته شده اند آنها به انقلاب و نظام خرده می گیرند در حالی که ایراد از خود آنهاست؛ آنها حاضر به ترک صحنه نیستند تا نیروهای جوان و تازه جای آنها را بگیرد.

  سردار آبنوش با اظهار امیدواری همچنین گفتند: دشمنان کور خوانده اند، هنوز افراد پاک و خادمی هستند که از آرمانهای انقلاب دفاع می کنند.

  ایشان دلیل اقتدار و صلابت امروز ایران را وجود رهبری فرزانه چون رهبر معظم انقلاب دانسته و ایشان را صاحبی لایق و دانا برای ایران دانستند.

  وی در سخنانی ابراز نمودند: تنها دو ماه پس از انتخاب مقام معظم رهبری، ایشان از یک تهاجم بزرگ فرهنگی و جنگ نرم علیه انقلاب و ایران خبر دادند، چرا هنوز بعداز گذشت این همه سال به خود نمی آییم.

  فرمانده سپاه صاحب الامر استان  قزوین تصریح کرد: دشمن در خانه های ما نفوذ کرده چرا عده ای هنوز در خواب هستند، اگر غفلت کنید همه چیز خود را از دست خواهید داد.

  سردار آبنوش گفت: هیچ فرد یا منطقی نمی تواند بگوید در 21 سال رهبری آگاهانه ی معظم له حتی یک تصمیم یا یک انتخاب از سوی ایشان صورت نگرفت مگر  برای ملیت، ایران، اسلام و انقلاب باشد.

  وی در در ادامه گفت: شرط مهم ادامه رسالت انقلابی پاک بودن است، دانشجو پاک است و احساس بر او غلبه دارد ولی استاد عقلش بر او حکم می کند این شمایید که باید پناه دانشجو باشید تا در دام انحرافات نیفتند.

  سردار آبنوش با عتاب به رهبران جنبش اموی هشدار داده و ضمن توصیه هایی به اساتید به عنوان فرماندهان این جنگ بیان کردند: فرمانده باید طراحی کند، استعداد نیروی خودی را شناسایی کند، دشمن را بشناسد، شرایط را بداند، بصیرت داشته باشد بر اساس قدرت دشمن، قدرت نیروهای خود را سازمان دهی کند.

  و افزود: بدانید که قدرت جنگ نرم ما بسیار بیشتر از دشمن است و نمود این قدرت را می توانید در عاشورا ببینید، غرب اگر همه ی دلارهای خود را هزینه کند قادر نخواهد بود یک ملت را در یک روز چون عاشورا به خیابان بکشاند، ارزش این ظرفیت بزرگ را بدانید و برای بهره برداری از آن برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.

  ایشان با بیان نفاق بزرگ غرب در کشتار مردم بی گناه، به راه انداختن دو جنگ بزرگ جهانی و جنایتهای جنگی گفت:  غرب با وجود این همه مشکل و فقری که در دنیا درست کردند هنوز حرف از حقوق بشر می زنند.

  فرمانده سپاه  ضمن پیشنهادهایی به اساتید از ایشان خواستند که بعنوان فرماندهان؛ بسیج و سپاه را در اختیار بگیرند و راهکار ارائه دهند و تصریح کرد: بدانید که قطار 120 هزار نفری دانشجویان استان لوکوموتیو  سالم می خواهد که به مقصد برسد و شما این لوکوموتیو هستید.

  دکتر آل بویه ریاست دانشگاه نیز بیان کرد: جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند و وظیفه استادان آموزش  و تلاش دراین عرصه است.

  رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: امام با رهبری خود و با آموزه های اسلامی انقلاب را رهبری کردند و امروز با مشاهده ی سیره ایشان در می یابیم که شاخصترین ویژگیهای شخصیتی آن حضرت که بر جوانان تأثیر بسیار داشت شجاعت، پایمردی، ایثار و آزادی ایشان بوده است.

  وی در رابطه با شخصیت برجسته حضرت امام افزود: ایشان یک شاگرد تمام عیار مکتب تشیع بود به طوری که بسیاری از کسانی که در انقلاب به راههای دیگری می رفتند مجذوب آن بزرگوار می شدند.

  رییس دانشگاه با بیان اینکه امام راحل یادگاری های بسیاری برای ما دارند بیان داشت: بسیج از آثار و برکات وجود امام است، امام با بینشی عمیق و آینده نگر احوال امروز ما را دیدند و خواسند که تا بسیج برای دفاع از انقلاب حاضر باشد.

  دکتر آل بویه ادامه داد: هر چند امروز دشمن در صحنه ی فیزیکی حضوری ندارد اما در جنگ نرم و در جنگ اندیشه حضور همه جانبه دارد و در رأس برنامه های خود نخبگان را هدف قرار داده است.

  همچنین گفت: دشمن تلاش دارد تا اساتید را از فرهنگ اسلامی جدا کند، و بدانید اگر فرهنگ غربی بر استاد ما مسلط شود، تصور می کند که کلاسها تنها مکان علم آموزی است در حالی که در فرهنگ اسلامی علاوه بر علم، ایمان نیز باید تعلیم شود.

  ریاست دانشگاه با بیان اینکه جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند وظیفه استادان را آموزش ا و تلاش دراین عرصه یاد آور شد.

  وی تأکید کرد استادان باید جدایی بین تعلیم و تربیت را پر کنند و در همه رفتار خود آموزه ای اسلامی داشته باشند چرا که در این صورت است که از بسیاری آسیب های فرهنگی نجات می یابیم.

  دکتر آل بویه بیان داشت: اگر می خواهیم فرماندهان جنگ نرم باشیم، و افسران را هدایت کنیم قبل از آموختن علم به آنها باید ایمان بیاموزیم بدانید که علم به آنها قدرت می دهد و ایمان به آنها جهت می دهد.

  یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام حسینی نماینده ی ولی فقیه در سپاه  بود؛ که طی سخنانی با اشاره به دلایل ترس انسان تصریح نمود: در وجود رزمندگان دفاع مقدس هیچ یک از این ترسها وجودنداشت و آنها مجموعه ی کامل از پاک ترین انسانها بودند که حتی اگر آلوده ای هم به میانشان می آمد پاک می شد.

  وی همچنین گفت: چنین فرزندان پاکی تحولی در تاریخ ایجاد کردند که همواره ماندگار است و امروز همه تلاش دشمنان این است که این پاکی و شجاعت را بگیرند تا ترس و کناه در وجود جوانان ما رخنه کند.

  وی با بیان این نکته که فرمانده ی دنیا طلب و ترسو موفق نخواهد بود تأکید داشت: در این راه نترسید و بدانید که اگر دین خدا را یاری کنید خداوند شما را یاری خواهد کرد.

  حجت الاسلام ضمن اشاره به یکی از سخنان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مبنی بر اینکه تنها راه مقابله با ایران جنگ نرم است، هشدار داد: اگر اساتید هشیار نباشند دانشگاه خروجی خوبی نخواهد داشت، اساس این دانشگاه و این جریان هوشیاری استادان است.

  گفتنی است این گردهمایی ساعت 19 روز 5 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی از سوی بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

  همچنین این مراسم با حضور جمع کثیری از استادان استان، دکتر امیدی رییس بسیج اساتید استان، دکتری امیری نژاد مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی، دکتر اکبر زاده مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  در پایان به استادان بسیجی نمونه استان با  حضور سردار آبنوش لوح تقدیر اهدا گردد.

  قابل ذکر است اساتید نمونه بسیجی استان به این شرح معرفی شدند؛ دکتر سید محمد هادی ساعی، دکتر علی فضلوی، دکتر قنبر امید نژاد،  محمد نیمه چین، دکتر داوود معماری، حجت الاسلام سعدی مظفری، دکتر مجید الهی نوغانی، جواد پور شریفی، دکتر محمد عطای، دکتر تورج کریمی مهرآبادی، دکتر شجاع زوقی.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  مراسم گرامیداشت و یادبود مرحوم آیت الله باریک بین در دانشگاه برگزار شد

  در این مراسم که با حضور جامعه دانشگاهی و بیت مکرم مرحوم آیت الله باریک بین برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین زارعی ، نماینده ولی فقیه در دانشگاه با اشاره به سوابق و خدمات علمی، دینی ، فرهنگی و اجتماعی آن عالم ربانی بیان داشت: با توجه به شناختی که مردم قزوین از خدمات این شخصیت بزرگوار داشتند ایشان پروش یافته و تربیت یافته مکتب اهل بیت و  اسلام ... مطلب کامل

  مراسم تودیع و معارفه مدیرحراست دانشگاه برگزار شد

  در ابتدای مراسم دکتر سلیمی با اشاره اجمالی به سیاست ها و فعالیت های بخش های حراستی و امنیتی ضمن تشکر از فعالیت های مدیریت سابق حراست دانشگاه به اثرات و نقش مثبت این فعالیت ها در فضای قبلی اشاره نمود.همچنین وی از زحمات آقایان حیدری و ایراندوست در زمان تصدی مدیریت حراست دانشگاه تقدیر و تشکر نمود و بر ادامه همکاری با ایشان تاکید کرد. همچنین دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ... مطلب کامل

  سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور به میزبانی دانشگاه برگزار می شود

  سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور در بخش آوایی به میزبانی دانشگاه برگزار می شود. زمان:روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه ساعت 8 صبح مکان: تالار اجتماعات دهخدا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02833901437 حاصل فرمایید. برنامه زمان‌بندی سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشگاههای مناطق سه و چهار کشور  به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) – استان قـزوین   سه شنبه 96/02/19 پذیرش از ساعت14 چهارشنبه ... مطلب کامل

  انتصاب مدیر جدید حراست دانشگاه

  در پی حکمی از سوی دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، آقای مختار کاظم زاده به سمت مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه» برگزیده و منصوب گردید. در این حکم آمده است: نظر به مراتب تدیّن، تعهد،کاردانی و تجارب اجرایی ارزنده­ی جناب‌عالی و به منظور تحقق هر چه بیشتر اهداف متعالی دانشگاه و به استناد نامه شماره 443984/95/3 مورخ 95/12/23 مشاور محترم وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت علوم، ... مطلب کامل

  حضور جامعه دانشگاهی در مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله باریک‌بین

  دکتر نائینی،رئیس دانشگاه ، هیات رئیسه، مدیران، مسئولان، اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه همسو با سایر آحاد در مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت الله باریک حضور یافتند. پس از برگزاری باشکوه مراسم تشییع با حضور مسئولان کشوری و لشگری پیکر مرحوم آیت‌الله باریک‌بین پدر معنوی، عالم برجسته، ابوالشهید و مجاهد فقید در جوار حرم امامزاده حسین (ع) به خاک سپرده شد. گفتنی است آیت الله باریک بین صبح دیروز در سن ... مطلب کامل

  دیدار صمیمانه رییس دانشگاه با فرزندان شهدای شاغل در دانشگاه

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه به همراه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر مهدی زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر زینب داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر، حمید ساوه مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه، با فرزندان شاغل در دانشگاه دیدار کردند. در این دیدار که 20 فروردین  ماه برگزار شد، ... مطلب کامل

  پیام تسلیت معاونت بین الملل دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین

  معاونت بین الملل دانشگاه با صدور پیامی درگذشت عالم وارسته «حضرت آیت الله باریک بین » را تسلیت گفت.در این پیام آمده است: إنا لله و إنا إلیه راجعون و هر از گاه در گذر زمان ، در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید. مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را ... مطلب کامل

  پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین

  دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیامی درگذشت حضرت آیت الله باریک بین امام جمعه ونماینده سابق ولی فقیه استان قزوین را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:   بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و اناالیه راجعون  ارتحال ملکوتی عالم ربانی و جلیل القدر،حضرت آیت الله هادی باریک بین رحمت الله علیه، نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه قزوین و نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری که سالیان سال عمر بابرکت خود را ... مطلب کامل

  اطلاعیه فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی‌ارشد در سال تحصیلی 97-1396

  به منظور حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از بین دانشجویان ممتاز نیمسال آخر دوره کارشناسی روزانه و شبانه دانشگاه‌های دولتی، طبق آیین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد" موضوع ابلاغیه‌های شماره 77948/21 مورخ 5/5/ 93 و 140036/2 مورخ 95/7/4 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 در دوره کارشناسی‌ارشد در76 رشته-گرایش زیر دانشجو می‌پذیرد: رشته تحصیلی کد رشته... مطلب کامل

  اردوی نوروزی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در اولین شهر خشتی جهان برگزار شد

  این برنامه فرهنگی با همکاری دانشگاه یزد در استان یزد از تاریخ 5 تا 9 فروردین ماه در دانشگاه یزد برگزار شد که  300 دانشجو از 15 ملیت شامل کشورهای افغانستان، چین، تاجیکستان، سوریه، لبنان، قرقیزستان، پاکستان، عراق، بحرین، جمهوری آذربایجان، سری لانکا، نیجریه، هند، کره جنوبی، فلسطین در این اردو شرکت کردند و علاوه بر بازدید از آثار تاریخی شهر یزد از جمله مسجد جامع یزد، میدان امیر چخماق، ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.