• پیام تسلیت رئیس دانشگاه به مناسبت درگذشت دانشجوی دانشگاه    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیام تسلیت این ضایعه دردناک را به خانواده محترم این دانشجو تسلیت گفت.در متن این پیام آمده است: درگذشت دانشجوی برجسته و عزیزمان آقای مهندس ...
 • سومین نشست کمیته عفاف و حجاب دانشگاه برگزار شد    :   حجت الاسلام زارعی  در این نشست ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی ماه گفت : رسالت اصلی برعهده همه ماست  تا  در سالم سازی  فضای دانشگاه  و رشد معنوی و ارزش ...
 • پذیرایی از دانشجویان و دیدار رئیس دانشگاه با دانشجویان به مناسبت روز دانشجو    :   به مناسبت روز دانشجو صبح امروز سه شنبه 16 آذر ماه از دانشجویان پذیرایی شده و در این روز رئیس دانشگاه، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اعضای هیات ...
 • پیام ریاست دانشگاه به مناسبت 16 آذرماه، روز دانشجو    :   در متن این پیام آمده است: 16 آذر 1332، آغازی پرشکوه و مقتدرانه بود از حضور همیشه در صحنه و هوشمندانه دانشگاهیان و جامعه دانشگاهی در صحنه های حماسه آفرین کشور. ...
 • دومین نشست کمیته عفاف و حجاب برگزار شد    :   این نشست درراستای بهره گیری از نظرات و تشکیل اتاق فکر به منظور اهمیت و ضروت حجاب و انتظارات در این زمینه برگزار شد. دکتر حسامی فر، معاون فرهنگی و ...
 • نشست و دیدار مدیرعامل بانک رفاه استان با رئیس و معاون دانشگاه برگزار شد    :   در این دیدار آقای پور یوسفی، مدیرعامل بانک رفاه استان با اشاره به تاریخچه ایجاد و توسعه بانک رفاه گزارشی از تسهیلات ویژه ای که این بانک ارائه می دهد ...
 • گردهمایی فرماندهان جنگ نرم استان قزوین برگزار شد

  ایشان سخنان خود را با سخنی از شهید مطهری آغاز کرد: «آنگاه که حسین در صحنه است اگر در صحنه نیستی هر کجا خواهی باش. چه در نماز و چه در مجلس شراب».

  سردار آبنوش در اولین گردهمایی  اساتید بسیجی دانشگاههای قزوین با اشاره به این نکته که ما در 32 سال تاریخ انقلاب خود همواره خط حسین را برقرار داشته ایم،  پیام شهید صلواتی را به حاضران گوشزد کرد که اگر می مانید، درست و در راه بمانید.

  فرمانده سپاه پاسداران صاحب الامر استان قزوین  در ادامه با ریشه یابی برخی مشکلات، بیان داشتند: هر انقلاب هر زمان که تشکیل می شود، دشمن دارد و به دو صورت از بین می رود؛ یا منحرف می شود و تغییر ماهیت می دهد مثل انقلاب عیسی (ع) و یا انقلابیون آن را خراب می کنند مثل انقلاب موسی (ع).

  سردار آبنوش تأکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وارد عمل شده در اوایل پیروزی انقلاب دشمن از روشهای سخت افزاری نظیر کودتاه، ترور و جنگ هشت ساله ی تمام عیار، اعمال همه جانبه ی تحریمها و امروز پس از شکست در این زمینه ها به روشهای نرم افزاری برای مقابله با انقلاب روی آورده و قصد خراب کردن انقلابیون را دارد.

  ایشان ضمن هشدارهایی بیان داشتند که: انقلابیون به دو صورت خراب می شوند، یا فاسد می شوند یا خسته می شوند. فاسدان کسانی هستند که به در سرازیری انقلاب به آن پیوستد و در اتوبوس انقلاب سوار شدند وقتی به جای رسیدند که به نیت شومشان نزدیک شدند، نقاب از چهره برداشته و به دنبال منافع خود رفتند. و دسته ی دیگر کسانی هستند که از انقلاب خسته شده اند آنها به انقلاب و نظام خرده می گیرند در حالی که ایراد از خود آنهاست؛ آنها حاضر به ترک صحنه نیستند تا نیروهای جوان و تازه جای آنها را بگیرد.

  سردار آبنوش با اظهار امیدواری همچنین گفتند: دشمنان کور خوانده اند، هنوز افراد پاک و خادمی هستند که از آرمانهای انقلاب دفاع می کنند.

  ایشان دلیل اقتدار و صلابت امروز ایران را وجود رهبری فرزانه چون رهبر معظم انقلاب دانسته و ایشان را صاحبی لایق و دانا برای ایران دانستند.

  وی در سخنانی ابراز نمودند: تنها دو ماه پس از انتخاب مقام معظم رهبری، ایشان از یک تهاجم بزرگ فرهنگی و جنگ نرم علیه انقلاب و ایران خبر دادند، چرا هنوز بعداز گذشت این همه سال به خود نمی آییم.

  فرمانده سپاه صاحب الامر استان  قزوین تصریح کرد: دشمن در خانه های ما نفوذ کرده چرا عده ای هنوز در خواب هستند، اگر غفلت کنید همه چیز خود را از دست خواهید داد.

  سردار آبنوش گفت: هیچ فرد یا منطقی نمی تواند بگوید در 21 سال رهبری آگاهانه ی معظم له حتی یک تصمیم یا یک انتخاب از سوی ایشان صورت نگرفت مگر  برای ملیت، ایران، اسلام و انقلاب باشد.

  وی در در ادامه گفت: شرط مهم ادامه رسالت انقلابی پاک بودن است، دانشجو پاک است و احساس بر او غلبه دارد ولی استاد عقلش بر او حکم می کند این شمایید که باید پناه دانشجو باشید تا در دام انحرافات نیفتند.

  سردار آبنوش با عتاب به رهبران جنبش اموی هشدار داده و ضمن توصیه هایی به اساتید به عنوان فرماندهان این جنگ بیان کردند: فرمانده باید طراحی کند، استعداد نیروی خودی را شناسایی کند، دشمن را بشناسد، شرایط را بداند، بصیرت داشته باشد بر اساس قدرت دشمن، قدرت نیروهای خود را سازمان دهی کند.

  و افزود: بدانید که قدرت جنگ نرم ما بسیار بیشتر از دشمن است و نمود این قدرت را می توانید در عاشورا ببینید، غرب اگر همه ی دلارهای خود را هزینه کند قادر نخواهد بود یک ملت را در یک روز چون عاشورا به خیابان بکشاند، ارزش این ظرفیت بزرگ را بدانید و برای بهره برداری از آن برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.

  ایشان با بیان نفاق بزرگ غرب در کشتار مردم بی گناه، به راه انداختن دو جنگ بزرگ جهانی و جنایتهای جنگی گفت:  غرب با وجود این همه مشکل و فقری که در دنیا درست کردند هنوز حرف از حقوق بشر می زنند.

  فرمانده سپاه  ضمن پیشنهادهایی به اساتید از ایشان خواستند که بعنوان فرماندهان؛ بسیج و سپاه را در اختیار بگیرند و راهکار ارائه دهند و تصریح کرد: بدانید که قطار 120 هزار نفری دانشجویان استان لوکوموتیو  سالم می خواهد که به مقصد برسد و شما این لوکوموتیو هستید.

  دکتر آل بویه ریاست دانشگاه نیز بیان کرد: جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند و وظیفه استادان آموزش  و تلاش دراین عرصه است.

  رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: امام با رهبری خود و با آموزه های اسلامی انقلاب را رهبری کردند و امروز با مشاهده ی سیره ایشان در می یابیم که شاخصترین ویژگیهای شخصیتی آن حضرت که بر جوانان تأثیر بسیار داشت شجاعت، پایمردی، ایثار و آزادی ایشان بوده است.

  وی در رابطه با شخصیت برجسته حضرت امام افزود: ایشان یک شاگرد تمام عیار مکتب تشیع بود به طوری که بسیاری از کسانی که در انقلاب به راههای دیگری می رفتند مجذوب آن بزرگوار می شدند.

  رییس دانشگاه با بیان اینکه امام راحل یادگاری های بسیاری برای ما دارند بیان داشت: بسیج از آثار و برکات وجود امام است، امام با بینشی عمیق و آینده نگر احوال امروز ما را دیدند و خواسند که تا بسیج برای دفاع از انقلاب حاضر باشد.

  دکتر آل بویه ادامه داد: هر چند امروز دشمن در صحنه ی فیزیکی حضوری ندارد اما در جنگ نرم و در جنگ اندیشه حضور همه جانبه دارد و در رأس برنامه های خود نخبگان را هدف قرار داده است.

  همچنین گفت: دشمن تلاش دارد تا اساتید را از فرهنگ اسلامی جدا کند، و بدانید اگر فرهنگ غربی بر استاد ما مسلط شود، تصور می کند که کلاسها تنها مکان علم آموزی است در حالی که در فرهنگ اسلامی علاوه بر علم، ایمان نیز باید تعلیم شود.

  ریاست دانشگاه با بیان اینکه جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند وظیفه استادان را آموزش ا و تلاش دراین عرصه یاد آور شد.

  وی تأکید کرد استادان باید جدایی بین تعلیم و تربیت را پر کنند و در همه رفتار خود آموزه ای اسلامی داشته باشند چرا که در این صورت است که از بسیاری آسیب های فرهنگی نجات می یابیم.

  دکتر آل بویه بیان داشت: اگر می خواهیم فرماندهان جنگ نرم باشیم، و افسران را هدایت کنیم قبل از آموختن علم به آنها باید ایمان بیاموزیم بدانید که علم به آنها قدرت می دهد و ایمان به آنها جهت می دهد.

  یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام حسینی نماینده ی ولی فقیه در سپاه  بود؛ که طی سخنانی با اشاره به دلایل ترس انسان تصریح نمود: در وجود رزمندگان دفاع مقدس هیچ یک از این ترسها وجودنداشت و آنها مجموعه ی کامل از پاک ترین انسانها بودند که حتی اگر آلوده ای هم به میانشان می آمد پاک می شد.

  وی همچنین گفت: چنین فرزندان پاکی تحولی در تاریخ ایجاد کردند که همواره ماندگار است و امروز همه تلاش دشمنان این است که این پاکی و شجاعت را بگیرند تا ترس و کناه در وجود جوانان ما رخنه کند.

  وی با بیان این نکته که فرمانده ی دنیا طلب و ترسو موفق نخواهد بود تأکید داشت: در این راه نترسید و بدانید که اگر دین خدا را یاری کنید خداوند شما را یاری خواهد کرد.

  حجت الاسلام ضمن اشاره به یکی از سخنان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مبنی بر اینکه تنها راه مقابله با ایران جنگ نرم است، هشدار داد: اگر اساتید هشیار نباشند دانشگاه خروجی خوبی نخواهد داشت، اساس این دانشگاه و این جریان هوشیاری استادان است.

  گفتنی است این گردهمایی ساعت 19 روز 5 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی از سوی بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

  همچنین این مراسم با حضور جمع کثیری از استادان استان، دکتر امیدی رییس بسیج اساتید استان، دکتری امیری نژاد مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی، دکتر اکبر زاده مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  در پایان به استادان بسیجی نمونه استان با  حضور سردار آبنوش لوح تقدیر اهدا گردد.

  قابل ذکر است اساتید نمونه بسیجی استان به این شرح معرفی شدند؛ دکتر سید محمد هادی ساعی، دکتر علی فضلوی، دکتر قنبر امید نژاد،  محمد نیمه چین، دکتر داوود معماری، حجت الاسلام سعدی مظفری، دکتر مجید الهی نوغانی، جواد پور شریفی، دکتر محمد عطای، دکتر تورج کریمی مهرآبادی، دکتر شجاع زوقی.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  حضور هیاتی از اعضای هیات علمی دانشگاه هند در دانشگاه

  شاه است حسین، پادشاه است حسین دین است حسین، دین پناه است حسین سرداد، نداد دست در دست یزد حقا که بنای لااله است حسین   دکتر ابهای کمار سینگ ، استاد تاریخ در دانشگاه روهیل کند، بریلی،دکتر علیم اشرف خان، رئیس گروه زبان فارسی دانشگاه دهلی، هندوستان، دکتر غلام نبی خاکی، استاد دانشگاه کشمیر و دکتر سید ظاهر حسین جعفری، استاد تاریخ دانشگاه دهلی اعضای هیات هندوستانی بودند. در  این نشست که با حضور  اساتید ... مطلب کامل

  تقدیر از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان سازمان برگزیده برتر الکترونیکی

  در ششمین گردهمایی سالانه مشتریان چارگون که 18 دی ماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با ارزیابی های صورت گرفته از سازمان های کاربر مجموعه نرم افزارهای دیدگاه نشان سازمان الکترونیکی برتر را دریافت کرد. معیارهای انتخاب سازمان الکترونیکی برگزیده را مجموعه‌ای از ویژگی‌های کمی و کیفی شامل چگونگی استقرار سیستم‌ها، میزان بهره‌برداری از نرم‌افزار در سطوح مختلف سازمانی، میزان بومی‌سازی دانش ... مطلب کامل

  تقدیر از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان سازمان برگزیده برتر الکترونیکی

  دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیام تسلیت این ضایعه دردناک را به خانواده محترم این دانشجو تسلیت گفت.در متن این پیام آمده است: درگذشت دانشجوی برجسته و عزیزمان آقای مهندس طاهر محبی پارودباری موجب اندوه و تأثر فراوان جامعه­ ی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گشت. برای مسؤولان و استادان دانشگاه، دانشجویان همچون فرزندان معنوی هستند و از دست دادن ایشان واقعه ای بس ناگوار است. بدون شک غم و ... مطلب کامل

  ارتقاء مرتبه علمی دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه

  در سی و ششمین نشست هیات ممیزه دانشگاه با ارتقا به مرتبه دانشیاری جناب آقای دکتر حسن زرآبادی پور از گروه برق و ارتقا به مرتبه استادی جناب آقای دکتر سعید باغشاهی از گروه مواد موافقت گردید. روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضمن تبریک به این عزیزان ، موفقیت آنان را از خداوند منان خواستار است مطلب کامل

  ارتقاء مرتبه علمی دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه

  دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، بر اساس شیوه نامه ی پذیرش دانشجویان غیربورسیه غیرایرانی دانشگاه، از میان اتباع غیرایرانی برای سال تحصیلی 97- 96 دانشجو می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به امور بین الملل بخش جذب دانشجویان غیرایرانی مراجعه نمایید. مطلب کامل

  حضور هیاتی از اعضای هیات علمی دانشگاه های شرق افغانستان در دانشگاه

  این هیات که با هماهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دانشگاه حضور داشتند ضمن بازدید از دانشگاه با رئیس ،اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده دیدار و گفتگو کردند در این دیدار دکتر بیات معاون امور بین الملل پس ازخوشامدگویی به میهمانان و معرفی اعضای حاضر در جلسه، به معرفی دانشگاه پرداخته و گفت: بیشترین دانشجویان غیرایرانی دانشگاه از کشور دوست و همسایه افغانستان  و پس از آن  کشور ... مطلب کامل

  چهارمین نشست هیأت رییسه دانشگاه و دانشجویان برگزار شد

  در این نشست در ابتدا دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با بزرگداشت حماسه 9 دی بیان داشت: حماسه تاریخی ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ کشور ما و تجدید میثاق دوباره مردم غیور با ولایت فقیه و آرمان‌های والای انقلاب شکوه‌مند اسلامی بود. این حماسه بزرگ تنها با بصیرت مردم در دفاع از ارزش ها و باورهای اسلامی به وقوع پیوست. وی افزود:حماسه 9 دی حرکتی مردمی در راستای حفاظت از کیان ... مطلب کامل

  از برگزیدگان اولین جشنواره ملی کرسی های آزاد اندیشی تقدیر شد

  در نشست هیات نظارت بر تشکل های اسلامی از انجمن علمی فلسفه و اساتید شرکت کننده کرسی بررسی آرا واندیشه های شهید مطهری در دانشگاه که اولین جشنواره ملی کرسی های ازاد اندیشی در بخش مناظره استادی موفق به کسب مقام نخست شدند تقدیر شد . در این نشست که با حضور دکتر نایینی، رییس دانشگاه وحجت الاسلام و المسلمین زارعی مسول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر املشی ... مطلب کامل

  گزارش اختتامیه پانزدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران

  در پانزدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران تعداد 380 مقاله دریافت گردید که پس از داوری توسط حداقل 2 تا 3 داور متخصص مرتبط، تعداد 238 مقاله برای ارائه پذیرفته شد که از این تعداد 74 مقاله بصورت شفاهی و مابقی بصورت پوستری ارائه گردید. در این کنفرانس ارزیابی هر دو بخش ارائه شفاهی و پوستری توسط پنل داوری کنفرانس انجام گرفت و براساس جمع‌بندی نظرات داوران محترم در فرم‌های ارزیابی، ... مطلب کامل

  جشن وحدت ادیان در دانشگاه برگزار شد

  ّبه مناسبت میلاد مسعود سرور کائنات و همچنین ولادت شمشین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و میلاد حضرت مسیح(ع)، مراسم جشن ادیان با حضور دانشجویان غیر ایران در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار گردید.در این مراسم که روز چهارشنبه 24 آذرماه و با حضور دکتر نائینی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام  و المسلمین حاج آقای براری معاون استانی نهاد رهبری و دکتر وکیلی فرد،با همکاری مرکز آموزش زبان ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.