• کسب مقام نخست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در «مدیریّت اجرای طرح ضیافت اندیشه» اساتید سال 1395    :   طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه ...
 • پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور    :   بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری ...
 • از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان روابط عمومی برترتجلیل شد    :   به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،‌ در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور همتی استاندار قزوین ، 30 نفر از مدیران روابط عمومی دستگاه های ...
 • مروری بر شاخص های رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در دولت تدبیر و امید    :   دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمت الله علیه در سایه ی اراده و تلاش خالصانه مسئولان همواره می کوشد ضمن کمک به گسترش تحصیلات آموزش عالی در ایران، به ...
 • پیام تسلیت در گذشت مرحوم دکتر نصراله عسگری از اعضای هیات علمی دانشگاه    :   بسم الله الرحمن الرحیم إنا لله وإنا إلیه راجعون با ‌‌نهایت تاثر و تالم در گذشت مرحوم دکتر نصرالله عسگری  از اعضای هیات علمی دانشگاه را به خانواده آن مرحوم و قشر ...
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه، روز جانباز و پاسدار    :   سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز نامگذاری شده است. عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی نمود. فداکاری های ...
 • گردهمایی فرماندهان جنگ نرم استان قزوین برگزار شد

  ایشان سخنان خود را با سخنی از شهید مطهری آغاز کرد: «آنگاه که حسین در صحنه است اگر در صحنه نیستی هر کجا خواهی باش. چه در نماز و چه در مجلس شراب».

  سردار آبنوش در اولین گردهمایی  اساتید بسیجی دانشگاههای قزوین با اشاره به این نکته که ما در 32 سال تاریخ انقلاب خود همواره خط حسین را برقرار داشته ایم،  پیام شهید صلواتی را به حاضران گوشزد کرد که اگر می مانید، درست و در راه بمانید.

  فرمانده سپاه پاسداران صاحب الامر استان قزوین  در ادامه با ریشه یابی برخی مشکلات، بیان داشتند: هر انقلاب هر زمان که تشکیل می شود، دشمن دارد و به دو صورت از بین می رود؛ یا منحرف می شود و تغییر ماهیت می دهد مثل انقلاب عیسی (ع) و یا انقلابیون آن را خراب می کنند مثل انقلاب موسی (ع).

  سردار آبنوش تأکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وارد عمل شده در اوایل پیروزی انقلاب دشمن از روشهای سخت افزاری نظیر کودتاه، ترور و جنگ هشت ساله ی تمام عیار، اعمال همه جانبه ی تحریمها و امروز پس از شکست در این زمینه ها به روشهای نرم افزاری برای مقابله با انقلاب روی آورده و قصد خراب کردن انقلابیون را دارد.

  ایشان ضمن هشدارهایی بیان داشتند که: انقلابیون به دو صورت خراب می شوند، یا فاسد می شوند یا خسته می شوند. فاسدان کسانی هستند که به در سرازیری انقلاب به آن پیوستد و در اتوبوس انقلاب سوار شدند وقتی به جای رسیدند که به نیت شومشان نزدیک شدند، نقاب از چهره برداشته و به دنبال منافع خود رفتند. و دسته ی دیگر کسانی هستند که از انقلاب خسته شده اند آنها به انقلاب و نظام خرده می گیرند در حالی که ایراد از خود آنهاست؛ آنها حاضر به ترک صحنه نیستند تا نیروهای جوان و تازه جای آنها را بگیرد.

  سردار آبنوش با اظهار امیدواری همچنین گفتند: دشمنان کور خوانده اند، هنوز افراد پاک و خادمی هستند که از آرمانهای انقلاب دفاع می کنند.

  ایشان دلیل اقتدار و صلابت امروز ایران را وجود رهبری فرزانه چون رهبر معظم انقلاب دانسته و ایشان را صاحبی لایق و دانا برای ایران دانستند.

  وی در سخنانی ابراز نمودند: تنها دو ماه پس از انتخاب مقام معظم رهبری، ایشان از یک تهاجم بزرگ فرهنگی و جنگ نرم علیه انقلاب و ایران خبر دادند، چرا هنوز بعداز گذشت این همه سال به خود نمی آییم.

  فرمانده سپاه صاحب الامر استان  قزوین تصریح کرد: دشمن در خانه های ما نفوذ کرده چرا عده ای هنوز در خواب هستند، اگر غفلت کنید همه چیز خود را از دست خواهید داد.

  سردار آبنوش گفت: هیچ فرد یا منطقی نمی تواند بگوید در 21 سال رهبری آگاهانه ی معظم له حتی یک تصمیم یا یک انتخاب از سوی ایشان صورت نگرفت مگر  برای ملیت، ایران، اسلام و انقلاب باشد.

  وی در در ادامه گفت: شرط مهم ادامه رسالت انقلابی پاک بودن است، دانشجو پاک است و احساس بر او غلبه دارد ولی استاد عقلش بر او حکم می کند این شمایید که باید پناه دانشجو باشید تا در دام انحرافات نیفتند.

  سردار آبنوش با عتاب به رهبران جنبش اموی هشدار داده و ضمن توصیه هایی به اساتید به عنوان فرماندهان این جنگ بیان کردند: فرمانده باید طراحی کند، استعداد نیروی خودی را شناسایی کند، دشمن را بشناسد، شرایط را بداند، بصیرت داشته باشد بر اساس قدرت دشمن، قدرت نیروهای خود را سازمان دهی کند.

  و افزود: بدانید که قدرت جنگ نرم ما بسیار بیشتر از دشمن است و نمود این قدرت را می توانید در عاشورا ببینید، غرب اگر همه ی دلارهای خود را هزینه کند قادر نخواهد بود یک ملت را در یک روز چون عاشورا به خیابان بکشاند، ارزش این ظرفیت بزرگ را بدانید و برای بهره برداری از آن برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.

  ایشان با بیان نفاق بزرگ غرب در کشتار مردم بی گناه، به راه انداختن دو جنگ بزرگ جهانی و جنایتهای جنگی گفت:  غرب با وجود این همه مشکل و فقری که در دنیا درست کردند هنوز حرف از حقوق بشر می زنند.

  فرمانده سپاه  ضمن پیشنهادهایی به اساتید از ایشان خواستند که بعنوان فرماندهان؛ بسیج و سپاه را در اختیار بگیرند و راهکار ارائه دهند و تصریح کرد: بدانید که قطار 120 هزار نفری دانشجویان استان لوکوموتیو  سالم می خواهد که به مقصد برسد و شما این لوکوموتیو هستید.

  دکتر آل بویه ریاست دانشگاه نیز بیان کرد: جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند و وظیفه استادان آموزش  و تلاش دراین عرصه است.

  رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: امام با رهبری خود و با آموزه های اسلامی انقلاب را رهبری کردند و امروز با مشاهده ی سیره ایشان در می یابیم که شاخصترین ویژگیهای شخصیتی آن حضرت که بر جوانان تأثیر بسیار داشت شجاعت، پایمردی، ایثار و آزادی ایشان بوده است.

  وی در رابطه با شخصیت برجسته حضرت امام افزود: ایشان یک شاگرد تمام عیار مکتب تشیع بود به طوری که بسیاری از کسانی که در انقلاب به راههای دیگری می رفتند مجذوب آن بزرگوار می شدند.

  رییس دانشگاه با بیان اینکه امام راحل یادگاری های بسیاری برای ما دارند بیان داشت: بسیج از آثار و برکات وجود امام است، امام با بینشی عمیق و آینده نگر احوال امروز ما را دیدند و خواسند که تا بسیج برای دفاع از انقلاب حاضر باشد.

  دکتر آل بویه ادامه داد: هر چند امروز دشمن در صحنه ی فیزیکی حضوری ندارد اما در جنگ نرم و در جنگ اندیشه حضور همه جانبه دارد و در رأس برنامه های خود نخبگان را هدف قرار داده است.

  همچنین گفت: دشمن تلاش دارد تا اساتید را از فرهنگ اسلامی جدا کند، و بدانید اگر فرهنگ غربی بر استاد ما مسلط شود، تصور می کند که کلاسها تنها مکان علم آموزی است در حالی که در فرهنگ اسلامی علاوه بر علم، ایمان نیز باید تعلیم شود.

  ریاست دانشگاه با بیان اینکه جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند وظیفه استادان را آموزش ا و تلاش دراین عرصه یاد آور شد.

  وی تأکید کرد استادان باید جدایی بین تعلیم و تربیت را پر کنند و در همه رفتار خود آموزه ای اسلامی داشته باشند چرا که در این صورت است که از بسیاری آسیب های فرهنگی نجات می یابیم.

  دکتر آل بویه بیان داشت: اگر می خواهیم فرماندهان جنگ نرم باشیم، و افسران را هدایت کنیم قبل از آموختن علم به آنها باید ایمان بیاموزیم بدانید که علم به آنها قدرت می دهد و ایمان به آنها جهت می دهد.

  یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام حسینی نماینده ی ولی فقیه در سپاه  بود؛ که طی سخنانی با اشاره به دلایل ترس انسان تصریح نمود: در وجود رزمندگان دفاع مقدس هیچ یک از این ترسها وجودنداشت و آنها مجموعه ی کامل از پاک ترین انسانها بودند که حتی اگر آلوده ای هم به میانشان می آمد پاک می شد.

  وی همچنین گفت: چنین فرزندان پاکی تحولی در تاریخ ایجاد کردند که همواره ماندگار است و امروز همه تلاش دشمنان این است که این پاکی و شجاعت را بگیرند تا ترس و کناه در وجود جوانان ما رخنه کند.

  وی با بیان این نکته که فرمانده ی دنیا طلب و ترسو موفق نخواهد بود تأکید داشت: در این راه نترسید و بدانید که اگر دین خدا را یاری کنید خداوند شما را یاری خواهد کرد.

  حجت الاسلام ضمن اشاره به یکی از سخنان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مبنی بر اینکه تنها راه مقابله با ایران جنگ نرم است، هشدار داد: اگر اساتید هشیار نباشند دانشگاه خروجی خوبی نخواهد داشت، اساس این دانشگاه و این جریان هوشیاری استادان است.

  گفتنی است این گردهمایی ساعت 19 روز 5 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی از سوی بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

  همچنین این مراسم با حضور جمع کثیری از استادان استان، دکتر امیدی رییس بسیج اساتید استان، دکتری امیری نژاد مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی، دکتر اکبر زاده مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  در پایان به استادان بسیجی نمونه استان با  حضور سردار آبنوش لوح تقدیر اهدا گردد.

  قابل ذکر است اساتید نمونه بسیجی استان به این شرح معرفی شدند؛ دکتر سید محمد هادی ساعی، دکتر علی فضلوی، دکتر قنبر امید نژاد،  محمد نیمه چین، دکتر داوود معماری، حجت الاسلام سعدی مظفری، دکتر مجید الهی نوغانی، جواد پور شریفی، دکتر محمد عطای، دکتر تورج کریمی مهرآبادی، دکتر شجاع زوقی.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور

  بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی در کشور، هر روز شاهد خلق صحنه‌های بسیار مهم و اساسی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایران عزیزمان هستیم. میدان حضور و خلق حماسه بی‌نظیر دوازدهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات اعضای شوراهای شهر و روستا یکی ... مطلب کامل

  مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه در سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد

  حجه الاسلام احمدی  معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک بزرگداشت سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر، بیان داشت: بازپس گیری خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی محسوب می گردید.این اتفاق قدرت سیاسی ما را هم بالا برد. از آنچه از فرمایشات و وصیت نامه های شهدا برداشت می گردد این است که حافظ خون شهدا باشیم و در مسیر آنها حرکت کنیم. در ... مطلب کامل

  اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه برگزار شد

  دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در مراسم گرامی‌داشت روز بین‌الملل که با حضور تعدادی از رایزنان و فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیرایرانی در تالار اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز 8 هزار و ۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی هستند. وی افزود: تعداد هزار و ۲۵۰ نفر از ... مطلب کامل

  از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان روابط عمومی برترتجلیل شد

  به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین،‌ در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور همتی استاندار قزوین ، 30 نفر از مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان قزوین تجلیل شدند که از آقای ساوه، مدیر روابط عمومی دانشگاه و خانم مهدسه سادات قافله باشی، همکار روابط عمومی و منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین تقدیر به عمل آمد. گفتنی است 135 مسئول روابط عمومی در ... مطلب کامل

  اطلاعیه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در خصوص مرحله ارزیابی تخصصی (مصاحبه) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1396

  داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و در این مرحله حد نصاب این دانشگاه را کسب کرده اند، می توانند از تاریخ 1396/03/3 تا 1396/03/10 با مراجعه به سایت دانشگاه به نشانی www.ikiu.ac.ir  نسبت مطالعه اطلاعیه و ثبت نام برای ارزیابی تخصصی (مصاحبه)  اقدام نمایند. برنامه زمانی ارزیابی تخصصی: جدول شماره (1): کد رشته محل های ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه دکتر زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران؛ دکتر بیات، معاون امور بین الملل دانشگاه؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ مهندس سنماری، معاون عمرانی دانشگاه؛ کاظم زاده، مدیر حراست دانشگاه؛ حمید ساوه، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه؛ لنکرانی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و ... مطلب کامل

  مروری بر شاخص های رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در دولت تدبیر و امید

  دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمت الله علیه در سایه ی اراده و تلاش خالصانه مسئولان همواره می کوشد ضمن کمک به گسترش تحصیلات آموزش عالی در ایران، به تربیت متخصصان متعهد برای خودکفایی علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی و جهان پرعظمت اسلام بپردازد؛ برای جامعه دانشگاهی کشور مایه افتخار است که در طول دوره ریاست جمهوری  جناب آقای دکتر روحانی شاهد دمیدن روح امید، خودباوری و نشاط در ... مطلب کامل

  ساخت هواپیمای بدون سرنشین توسط دانشجویان دانشگاه

  به مناسبت ولادت حضرت قائم (عج) تیم دانشجویی هواپیما (سَرَد 3) مرکزرشد و کارآفرینی دانشگاه  با حمایت­های ریاست دانشگاه فاز اول ساخت هواپیمای بدون سرنشین و دارای مأموریت را به پایان رسانده و به پرواز در آورد. اعضای تیم دانشجویی هوا فضا (سَرَد) 10 نفر از دانشجویان ورودی 95 و 94 رشته مکانیک می باشند که در طول دو ماه گام اول پروژه عملیات ساخت هواپیمای بدون سرنشین را به اتمام ... مطلب کامل

  مراسم گرامیداشت روز معلم در دانشگاه برگزار شد

  حجت الاسلام محمد سروش محلاتی ،استاد حوزه و دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری گفت: حق این شهید برجسته انقلاب اسلامی آنگونه که باید و شایسته، ادا نشده و باید این نقیصه را جبران کنیم. وی افزود: آنچه امروز از این استاد بزرگ مطرح می شود شاید بعد فلسفی و قرآنی اندیشه های وی است اما حضور اندیشه سیاسی وی در جامعه ما کم رنگ است. استاد حوزه و ... مطلب کامل

  به مناسبت روز جانباز مراسم تقدیر از جانبازان دانشگاه برگزار شد

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، این برنامه با حضور مسئولان و جانبازان گرانقدر دانشگاه روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه همزمان با چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت اباالفضل (ع) برگزار شد. در ابتدای مراسم دکتر زینب داودی مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مدعوین و حضار خیر مقدم گفت. دکتر نایینی رییس دانشگاه نیز در سخنانی حلول شعبان المعظم و میلاد امام ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.