• امضاء تفاهم نامه توسعه و گسترش همکاری های دانشگاه بین المللی امام خمینی با مراکز علمی و دانشگاهی اسپانیا    :   در سفر هیات بلند پایه دانشگاه که با حضور ریاست دانشگاه،  معاون امور بین الملل و روسای دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم اجتماعی و به منظور ...
 • اطلاعیه راه اندازی سامانه نظرسنجی دانشگاه    :   به اطلاع می رساند در راستای بهره گیری از نظرات ارزشمند شما عزیزان، سامانه افکارسنجی دانشگاه راه اندازی شده تا با مشارکت شما از نظرات و پیشنهادات کاربران در زمینه ...
 • پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر    :   بسم الله الرحمن الرحیم  الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا ایام پر خیر و برکت ماه مبارک رمضان، فرصتی یگانه بود در مسیر روشنی عقل و دیده انسانهای جویای ...
 • دانشگاه بین المللی امام خمینی با صدور بیانیه ای توهین به رئیس‌جمهور منتخب را محکوم کرد    :   رئیس‌جمهور، برگزیده و منتخب ملت فرهیخته ایران و نماد وحدت ملی است. اقدامات هنجارشکن و دور از عقلانیت عده ای آشوبگر که با اهانت به رئیس محترم دولت و تنی چند ...
 • کسب مقام نخست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در «مدیریّت اجرای طرح ضیافت اندیشه» اساتید سال 1395    :   طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه ...
 • پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور    :   بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری ...
 • گردهمایی فرماندهان جنگ نرم استان قزوین برگزار شد

  ایشان سخنان خود را با سخنی از شهید مطهری آغاز کرد: «آنگاه که حسین در صحنه است اگر در صحنه نیستی هر کجا خواهی باش. چه در نماز و چه در مجلس شراب».

  سردار آبنوش در اولین گردهمایی  اساتید بسیجی دانشگاههای قزوین با اشاره به این نکته که ما در 32 سال تاریخ انقلاب خود همواره خط حسین را برقرار داشته ایم،  پیام شهید صلواتی را به حاضران گوشزد کرد که اگر می مانید، درست و در راه بمانید.

  فرمانده سپاه پاسداران صاحب الامر استان قزوین  در ادامه با ریشه یابی برخی مشکلات، بیان داشتند: هر انقلاب هر زمان که تشکیل می شود، دشمن دارد و به دو صورت از بین می رود؛ یا منحرف می شود و تغییر ماهیت می دهد مثل انقلاب عیسی (ع) و یا انقلابیون آن را خراب می کنند مثل انقلاب موسی (ع).

  سردار آبنوش تأکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وارد عمل شده در اوایل پیروزی انقلاب دشمن از روشهای سخت افزاری نظیر کودتاه، ترور و جنگ هشت ساله ی تمام عیار، اعمال همه جانبه ی تحریمها و امروز پس از شکست در این زمینه ها به روشهای نرم افزاری برای مقابله با انقلاب روی آورده و قصد خراب کردن انقلابیون را دارد.

  ایشان ضمن هشدارهایی بیان داشتند که: انقلابیون به دو صورت خراب می شوند، یا فاسد می شوند یا خسته می شوند. فاسدان کسانی هستند که به در سرازیری انقلاب به آن پیوستد و در اتوبوس انقلاب سوار شدند وقتی به جای رسیدند که به نیت شومشان نزدیک شدند، نقاب از چهره برداشته و به دنبال منافع خود رفتند. و دسته ی دیگر کسانی هستند که از انقلاب خسته شده اند آنها به انقلاب و نظام خرده می گیرند در حالی که ایراد از خود آنهاست؛ آنها حاضر به ترک صحنه نیستند تا نیروهای جوان و تازه جای آنها را بگیرد.

  سردار آبنوش با اظهار امیدواری همچنین گفتند: دشمنان کور خوانده اند، هنوز افراد پاک و خادمی هستند که از آرمانهای انقلاب دفاع می کنند.

  ایشان دلیل اقتدار و صلابت امروز ایران را وجود رهبری فرزانه چون رهبر معظم انقلاب دانسته و ایشان را صاحبی لایق و دانا برای ایران دانستند.

  وی در سخنانی ابراز نمودند: تنها دو ماه پس از انتخاب مقام معظم رهبری، ایشان از یک تهاجم بزرگ فرهنگی و جنگ نرم علیه انقلاب و ایران خبر دادند، چرا هنوز بعداز گذشت این همه سال به خود نمی آییم.

  فرمانده سپاه صاحب الامر استان  قزوین تصریح کرد: دشمن در خانه های ما نفوذ کرده چرا عده ای هنوز در خواب هستند، اگر غفلت کنید همه چیز خود را از دست خواهید داد.

  سردار آبنوش گفت: هیچ فرد یا منطقی نمی تواند بگوید در 21 سال رهبری آگاهانه ی معظم له حتی یک تصمیم یا یک انتخاب از سوی ایشان صورت نگرفت مگر  برای ملیت، ایران، اسلام و انقلاب باشد.

  وی در در ادامه گفت: شرط مهم ادامه رسالت انقلابی پاک بودن است، دانشجو پاک است و احساس بر او غلبه دارد ولی استاد عقلش بر او حکم می کند این شمایید که باید پناه دانشجو باشید تا در دام انحرافات نیفتند.

  سردار آبنوش با عتاب به رهبران جنبش اموی هشدار داده و ضمن توصیه هایی به اساتید به عنوان فرماندهان این جنگ بیان کردند: فرمانده باید طراحی کند، استعداد نیروی خودی را شناسایی کند، دشمن را بشناسد، شرایط را بداند، بصیرت داشته باشد بر اساس قدرت دشمن، قدرت نیروهای خود را سازمان دهی کند.

  و افزود: بدانید که قدرت جنگ نرم ما بسیار بیشتر از دشمن است و نمود این قدرت را می توانید در عاشورا ببینید، غرب اگر همه ی دلارهای خود را هزینه کند قادر نخواهد بود یک ملت را در یک روز چون عاشورا به خیابان بکشاند، ارزش این ظرفیت بزرگ را بدانید و برای بهره برداری از آن برنامه ریزی و سازمان دهی کنید.

  ایشان با بیان نفاق بزرگ غرب در کشتار مردم بی گناه، به راه انداختن دو جنگ بزرگ جهانی و جنایتهای جنگی گفت:  غرب با وجود این همه مشکل و فقری که در دنیا درست کردند هنوز حرف از حقوق بشر می زنند.

  فرمانده سپاه  ضمن پیشنهادهایی به اساتید از ایشان خواستند که بعنوان فرماندهان؛ بسیج و سپاه را در اختیار بگیرند و راهکار ارائه دهند و تصریح کرد: بدانید که قطار 120 هزار نفری دانشجویان استان لوکوموتیو  سالم می خواهد که به مقصد برسد و شما این لوکوموتیو هستید.

  دکتر آل بویه ریاست دانشگاه نیز بیان کرد: جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند و وظیفه استادان آموزش  و تلاش دراین عرصه است.

  رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: امام با رهبری خود و با آموزه های اسلامی انقلاب را رهبری کردند و امروز با مشاهده ی سیره ایشان در می یابیم که شاخصترین ویژگیهای شخصیتی آن حضرت که بر جوانان تأثیر بسیار داشت شجاعت، پایمردی، ایثار و آزادی ایشان بوده است.

  وی در رابطه با شخصیت برجسته حضرت امام افزود: ایشان یک شاگرد تمام عیار مکتب تشیع بود به طوری که بسیاری از کسانی که در انقلاب به راههای دیگری می رفتند مجذوب آن بزرگوار می شدند.

  رییس دانشگاه با بیان اینکه امام راحل یادگاری های بسیاری برای ما دارند بیان داشت: بسیج از آثار و برکات وجود امام است، امام با بینشی عمیق و آینده نگر احوال امروز ما را دیدند و خواسند که تا بسیج برای دفاع از انقلاب حاضر باشد.

  دکتر آل بویه ادامه داد: هر چند امروز دشمن در صحنه ی فیزیکی حضوری ندارد اما در جنگ نرم و در جنگ اندیشه حضور همه جانبه دارد و در رأس برنامه های خود نخبگان را هدف قرار داده است.

  همچنین گفت: دشمن تلاش دارد تا اساتید را از فرهنگ اسلامی جدا کند، و بدانید اگر فرهنگ غربی بر استاد ما مسلط شود، تصور می کند که کلاسها تنها مکان علم آموزی است در حالی که در فرهنگ اسلامی علاوه بر علم، ایمان نیز باید تعلیم شود.

  ریاست دانشگاه با بیان اینکه جوانان ما بیش از هر چیز به مسائل اعتقادی نیاز دارند وظیفه استادان را آموزش ا و تلاش دراین عرصه یاد آور شد.

  وی تأکید کرد استادان باید جدایی بین تعلیم و تربیت را پر کنند و در همه رفتار خود آموزه ای اسلامی داشته باشند چرا که در این صورت است که از بسیاری آسیب های فرهنگی نجات می یابیم.

  دکتر آل بویه بیان داشت: اگر می خواهیم فرماندهان جنگ نرم باشیم، و افسران را هدایت کنیم قبل از آموختن علم به آنها باید ایمان بیاموزیم بدانید که علم به آنها قدرت می دهد و ایمان به آنها جهت می دهد.

  یکی دیگر از سخنرانان این مراسم حجت الاسلام حسینی نماینده ی ولی فقیه در سپاه  بود؛ که طی سخنانی با اشاره به دلایل ترس انسان تصریح نمود: در وجود رزمندگان دفاع مقدس هیچ یک از این ترسها وجودنداشت و آنها مجموعه ی کامل از پاک ترین انسانها بودند که حتی اگر آلوده ای هم به میانشان می آمد پاک می شد.

  وی همچنین گفت: چنین فرزندان پاکی تحولی در تاریخ ایجاد کردند که همواره ماندگار است و امروز همه تلاش دشمنان این است که این پاکی و شجاعت را بگیرند تا ترس و کناه در وجود جوانان ما رخنه کند.

  وی با بیان این نکته که فرمانده ی دنیا طلب و ترسو موفق نخواهد بود تأکید داشت: در این راه نترسید و بدانید که اگر دین خدا را یاری کنید خداوند شما را یاری خواهد کرد.

  حجت الاسلام ضمن اشاره به یکی از سخنان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مبنی بر اینکه تنها راه مقابله با ایران جنگ نرم است، هشدار داد: اگر اساتید هشیار نباشند دانشگاه خروجی خوبی نخواهد داشت، اساس این دانشگاه و این جریان هوشیاری استادان است.

  گفتنی است این گردهمایی ساعت 19 روز 5 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی از سوی بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

  همچنین این مراسم با حضور جمع کثیری از استادان استان، دکتر امیدی رییس بسیج اساتید استان، دکتری امیری نژاد مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی، دکتر اکبر زاده مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  در پایان به استادان بسیجی نمونه استان با  حضور سردار آبنوش لوح تقدیر اهدا گردد.

  قابل ذکر است اساتید نمونه بسیجی استان به این شرح معرفی شدند؛ دکتر سید محمد هادی ساعی، دکتر علی فضلوی، دکتر قنبر امید نژاد،  محمد نیمه چین، دکتر داوود معماری، حجت الاسلام سعدی مظفری، دکتر مجید الهی نوغانی، جواد پور شریفی، دکتر محمد عطای، دکتر تورج کریمی مهرآبادی، دکتر شجاع زوقی.

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها همزمان با سراسر کشور برگزار می شود

  دکتر عباس کاویانی، نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان قزوین گفت: تعداد داوطلبان کنکور سراسری امسال در آزمون سراسری که از استان ثبت نام کرده اند 15هزار و 117 نفر می باشند. که از این تعداد داوطلب پنج هزار و 896 نفر مرد و 9هزار و 221نفر زن هستند. وی افزود:آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16تیرماه ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  بسم الله الرحمن الرحیم  الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا ایام پر خیر و برکت ماه مبارک رمضان، فرصتی یگانه بود در مسیر روشنی عقل و دیده انسانهای جویای حق و حقیقت که کسب آرامش و صیقل روح و جان را به همراه داشت و اینک با توشه ای از تقوا به استقبال از عید سعید فطر می رویم، روزی که نماد همدلی و سعادت همه ملت های مسلمان ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  رئیس‌جمهور، برگزیده و منتخب ملت فرهیخته ایران و نماد وحدت ملی است. اقدامات هنجارشکن و دور از عقلانیت عده ای آشوبگر که با اهانت به رئیس محترم دولت و تنی چند از مسئولان، قصد خدشه دار نمودن به وحدت و انسجام ملی را داشتند آنهم در روز قدس که نشانگر وحدت ملی در برابر استکبار جهانی و حمایت از مظلومیت ملت فلسطین می باشد به هیچ  عنوان قابل توجیه نبوده و ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  در این همایش که در آذرماه ۱۳۹۶ برگزار می شود، اساتید، صاحب نظران و پژوهشگران، با ارائه نظرات تخصصی خود در باره آمایش علم و فناوری، و ابعاد، زمینه ها، آثار و پیامدهای آن می پردازند. محورهای همایش که در جلسه شورای علمی همایش تایید و در شورای سیاست گذاری همایش تصویب شد به شرح زیر اعلام می شود. رهیافت آینده نگاری به آمایش علم و فناوری . نقش آینده نگاری ... مطلب کامل

  پیام رئیس دانشگاه به مناسبت عید سعید فطر

  در چهل ویکمین نشست هیات ممیزه دانشگاه که روز پنجشنبه 1 تیرماه در دفتر مرکزی دانشگاه برگزار گردید با ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه آقایان دکتر سید ابوالحسن نائینی از گروه عمران به مرتبه استادی ، دکتر سید رحمان اقبالی از گروه معماری، دکتر منصور خانکی از گروه مکانیک، دکتر عباس برومند اعلم از گروه تاریخ،دکتر باقرعلی عادلفر از گروه تاریخ،دکتر پرویز غضنفری از گروه زمین شناسی ، دکتر وحید ... مطلب کامل

  تهیه طرح توسعه راهبردی هوشمند شهر هشتگرد توسط عضو هیات علمی دانشگاه

  این استاد دانشگاه و مدیر پروژه طرح توسعه راهبردی توسعه شهر جدید هشتگرد  گفت: این طرح در قالب یک قرارداد پژوهشی و برای مدت 2 سال پیش بینی شده است. دکتر براتی با بیان اینکه این طرح پژوهشی با همکاری شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برای اولین بار تهیه می شود، افزود: نقش و جایگاه واقعی هشتگرد از وضعیت در نظر گرفته شده فاصله زیادی داشت و مسئولان شهری آن به ... مطلب کامل

  تهیه طرح توسعه راهبردی هوشمند شهر هشتگرد توسط عضو هیات علمی دانشگاه

  طی نامه‌ای از طرف حجت الاسلام و المسلمین میر مجید سید قریشی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛ این دانشگاه در «مدیریّت اجرای طرح اندیشه اساتید» سال 1395 در بین دانشگاه‌های استان قزوین حائز رتبه نخست گردید. روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) این موفقیّت را به جامعه‌ی دانشگاهی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون آموزشی و دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه تبریک ... مطلب کامل

  پیام تشکر دکتر محمّد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دانشگاهیان کشور

  بسم الله الرحمن الرحیم استادان فرهیخته دانشجویان عزیز و همکاران گرامی خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوییم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی در کشور، هر روز شاهد خلق صحنه‌های بسیار مهم و اساسی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایران عزیزمان هستیم. میدان حضور و خلق حماسه بی‌نظیر دوازدهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات اعضای شوراهای شهر و روستا یکی ... مطلب کامل

  مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه در سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد

  حجه الاسلام احمدی  معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک بزرگداشت سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر، بیان داشت: بازپس گیری خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی محسوب می گردید.این اتفاق قدرت سیاسی ما را هم بالا برد. از آنچه از فرمایشات و وصیت نامه های شهدا برداشت می گردد این است که حافظ خون شهدا باشیم و در مسیر آنها حرکت کنیم. در ... مطلب کامل

  اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه برگزار شد

  دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در مراسم گرامی‌داشت روز بین‌الملل که با حضور تعدادی از رایزنان و فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیرایرانی در تالار اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز 8 هزار و ۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی هستند. وی افزود: تعداد هزار و ۲۵۰ نفر از ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.