• افتتاح و راه اندازی نسخه جدید وبگاه دانشگاه    :   افتتاح و راه اندازی نسخه جدید وبگاه به اطلاع جامعه دانشگاهی می رساند همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بهره برداری و افتتاح نسخه جدید وبگاه دانشگاه بین المللی امام ...
 • بیانیه مشترک رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت دهه فجر    :   بسم الله الرحمن الرحیم      والفجر و لیال عشر... نعمتی به عظمت پیروزی انقلاب اسلامی، در اختیار هیچ پیامبر، امام و مصلحی قرار نگرفته است. دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی؛ سرآغاز طلوع خورشید ...
 • مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی در دانشگاه برگزار شد    :   در این مراسم که با حضور دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، حجت الاسلام و المسلمین زارعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به ...
 • پیام تسلیت هیات رئیسه دانشگاه درپی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی    :   در پی خبر درگذشت تأثر برانگیز یار دیرین رهبرکبیر انقلاب و مقام معظم رهبری، هیأت رئیسه دانشگاه طی پیامی این واقعه جانکاه را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و  ملت  ...
 • پیام تسلیت رئیس دانشگاه به مناسبت درگذشت دانشجوی دانشگاه    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیام تسلیت این ضایعه دردناک را به خانواده محترم این دانشجو تسلیت گفت.در متن این پیام آمده است: درگذشت دانشجوی برجسته و عزیزمان آقای مهندس ...
 • سومین نشست کمیته عفاف و حجاب دانشگاه برگزار شد    :   حجت الاسلام زارعی  در این نشست ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی ماه گفت : رسالت اصلی برعهده همه ماست  تا  در سالم سازی  فضای دانشگاه  و رشد معنوی و ارزش ...
 • حداد عادل: دانشگاهی اسلامی است که در خدمت استقلال کشور قرار دارد

  دکتر حداد عادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع دانشجویان در مراسم افتتاحیه اولین کنگره ملی دانشجویی با اشاره به جهان بینی اسلامی ابراز داشت: سئوال این است که آیا دانشگاه مستقل می تواند مقلد اندیشه های غیراسلامی باشد. آیا می توانیم در دانشگاهها خود هر استادی که در هر کشوری فارغ التحصیل شده و یا کتابی را ترجمه کند بیاد سر کلاس های ما درس بدهد؟

  وی افزود: استادی در فرانسه تابع مکتب آن دانشگاه است و استاد دیگری در آمریکا و یکی در آلمان. آیا این ملت برای خودش مکتب و فکری ندارد که براساس آن علوم اسلامی خود را بنا کند.

  • در یک کشور اسلامی دانشگاه اسلامی نمی تواند از جهان بینی تبعیت کند که ضد اسلام باشد

  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باید دید از کی تقلید می کنیم. از کدام کشور. از کدام ملیت. الان کدام جهان بینی بر علوم انسانی ما حاکم است. در یک کشور اسلامی دانشگاه اسلامی نمی تواند از جهان بینی تبعیت کند که ضد اسلام باشد.

  دکتر حداد عادل تأکید نمود: ما بعنوان انسان در دانشگاه خود حق انتخاب داریم. ما برای اسلام و اسلامی بودن استدلال می کنیم. حق انتخاب ما حرف غیرمنطقی نیست که خرافات را جانشین مسائل علمی کنیم . ما هستی شناسی داریم ما ملتی نیستیم که تا صد سال پیش کتاب و دانشگاه نداشته ایم.

  وی ابراز نمود: بزرگ ترین فیلسوف اروپا در قرون اوستا فیلسوفی است بنام سن توماس که معروف است به ابن سینای غربی ها، این فیلسوف در مجموعه کلامی و الهیاتی خود چهارصد بار از ابن سینا اسم برده. ما چنین ملتی هستیم. صاحب فلسفه هستیم ما گفتمانمان فلسفه ی داریم و می توانیم در علوم انسانی مطرح کنیم و استدلال کنیم و اگر در این استدلال موفق شویم دانشگاهها را به سمت علوم انسانی سیر خواهیم داد که مغایرت با افکار اسلامی نداشته باشد.

  دکتر حداد عادل همچنین گفت: حرکتی آغاز شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی که منجر به تحول در علوم انسانی خواهد شد و تا کنون تصمیماتی گرفته شده و اعضای آن با اعتقاد کامل تلاش می کنند تا با مطالعاتی که توسط دانشگاهیان صورت می گیرد مخصوصا در علوم انسانی به اسلامی بودن و مفید بودن و کار آمد بودن نزدیک تر شویم.

  همچنین نقش وزارت علوم و همکاری آن را در این تحول مثبت ارزیابی نمود.

  • دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در آن اخلاق و تقوا حاکم است.

  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تعریف دیگری از دانشگاه اسلامی ابراز نمود: دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در آن اخلاق و تقوا حاکم باشد؛ اخلاق و تقوا هر جا یک جلوه ای دارد در دانشگاهها یکی از جلوه های آن معلمهای دانشگاه هستند که برای اسلامی بودن چگونه عمل کنند، استادی که در حضور در کلاس سستی و کاهلی می کند این دانشگاه اسلامی نمی شود. استاد هم نباید کم فروش باشد باید مرتب مطالعه کند و با تمام وجود آنچه را می داند به دانشجو منتقل کند. باید با دلسوزی دانشجو را تربیت کند.

  همچنین گفت: دانشجوی دانشگاه اسلامی هم باید زحمت بکشد و تلاش کند. فکر نکنید مردم دنیا ایستادند تا ما از آنها جلو بزنیم. نه آنها هم در حال کار و تلاش هستند. ساعت 12 شب هم اگر به دانشگاههای آنها بروید دانشجو در کتابخانه در حال مطالعه است. دانشگاه اسلامی دانشگاهی جدی است و دانشجو نباید دنبال مدرک باشد.

  دکتر حداد عادل ابراز نمود: دانشگاه اسلامی باید فضایی پاک و اخلاقی داشته باشد. انتظار این است دانشگاه محیطی متین و با حرمتی باشد و این منافاتی با نشاط ندارد.

  • اگر دانش آموخته ما متدین نباشد انقلاب عقیم می ماند.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با مطرح کردن این سئوال که چرا ما صحبت از دانشگاه اسلامی می کنیم اظهار داشت: باید دید چرا امام و رهبری در پی اسلامی شدن دانشگاهها بوده اند، دلایل زیادی وجود دارد و مطلب بدیهی آن است که بدون دانشگاه اسلامی، کشور اسلامی نخواهد شد. برای اینکه کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهها اداره می کنند. چه علوم فنی و مهندسی، چه پزشکی و چه علوم انسانی.

  وی افزود: در رشته های غیر علوم انسانی به یک دلیل و در رشته های علوم انسانی به دو دلیل ما باید فارغ التحصیل متدین و مسلمان تربیت کنیم و اختیار کشور را به آنان بدهیم وگرنه انقلاب عقیم می ماند مثل انقلاب مشروطیت می شود و ما نمی خواهیم اینگونه شود. ما انقلاب را آغاز راه می دانیم. راهی که ممکن است صد سال طول بکشد تا به اهداف متعالی خود برسیم.

  • دانشگاه اسلامی باید در خدمت استقلال کشور قر ار گیرد.

  همچنین با اشاره به این مطلب که وقتی می گوییم دانشگاه اسلامی مقصودمان چیست و چه تصویری داریم از دانشگاه اسلامی بیان داشت: از جهات مختلف می شود به این موضوع پرداخت یک پاسخ مناسب که مورد قبول همه می تواند قرار بگیرد این است که دانشگاهی است که در خدمت استقلال کشور قرار دارد. اگر دانشگاه در خدمت استقلال کشور نباشد دانشگاه  اسلامی نیست.

  وی با یاد آوری انقلاب اسلامی ایران و خواسته های ملت  گفت: وقتی تظاهرات شروع شد در شهریور 57 اولین شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و اولین واژه «استقلال» بود. حالا باید دید مردم ما در گذشته چه دیده بودند که خواهان استقلال در پناه اسلام شده بودند.

  • اگر دانشگاه ما را از نظر علمی پیش نبرد، از نظر صنعتی، اقتصادی عقب افتاده باشیم از نظر سیاسی تیغ ما کند می شود

  دکتر حداد عادل برای رسیدن به این مهم  گفت: دانشگاه بیاد کمک کند به پیشبرد علم و صنعت در کشور. اگر دانشگاه ما را از نظر علمی پیش نبرد، از نظر صنعتی، اقتصادی عقب افتاده باشیم از نظر سیاسی تیغ ما کند می شود. دست نیاز به سوی بیگانه که خیلی مواقع دشمن هم است دراز کنیم چون مشکلات اقتصادی داریم.

  تأکید کرد: روحیه پژوهش و ابتکار باید باشد و تولید علم بکنیم. جنبش نرم افزاری باید شکل بگیرد تا نیازمان روز به روز کمتر شود.

  دکتر حداد عادل؛ ابراز نمود: اول انقلاب کسانی که در ایران بیمار می شدند خیلی ها ناچار بودند به خارج کشور بروند در آن سالهای سخت جنگ که مشکل ارزی داشتیم و دلار کم بود؛ کار گروهی در وزارت بهداشت بوجود آمده بود و تشخیص می دادند بیمار به کشورهای خارجی برود.  به آمار درخواست این بیماران برای اعزام به خارج مراجعه کنید و بررسی کنید در حال حاضر کسانی که مراجعه کننده به خارج کشور هستند چند درصدند و سی سال پیش چند نفر بوده اند. این مقایسه نشان می دهد اگر دانشگاه به استقلال کشورش توجه کند چه اثری خواهد داشت.

  امروز شاهد آن هستیم که پیشرفتهای پزشکی به حدی در داخل کشور رسیده است که از خارج به ایران می آیند. جراحی قلب باز در ایران عادی شده، من خود شاهد بودم که در امریکای لاتین کسی خواهش کرده بود چون در ایران این جراحی ارزان تر و بهتر انجام می شود به ایران بیاید و این تنها نمونه ای از دانشگاه اسلامی است.

  با اشاره به بخش صنعتی گفت: چرا باید خارجی چیزی اختراع کند و ما بخریم. چرا ما اختراع نکنیم که آنها بخرند. باید جرأت پیدا کنیم این همان درسی است که امام به ما داده است باید روحیه را از امام بگیریم. اعتماد به نفس داشته باشیم ودر ایران دارویی تولید کنیم که دنیا آن را از ما بخرد. نه اینکه دلمان خوش باشد اولین کسی هستیم که این دستگاه را وارد کردیم یا هنر بالاتر اینکه با آن می توانیم کار کنیم و بالاتر اینکه آن را تعمیر کنیم . باید در مهندسی، در علوم در پزشکی مولد باشیم.

  • دانشگاه اسلامی جای دانش است و این انتظار اصلی امام و رهبری است.

  دانشگاه اسلامی جای دانش است، تولید دانش در آن باید باشد، این انتظار اصلی امام و رهبری است. شهدا رفتند حتی برخی اسمی از خود بجا نگذاشتند، گمنام رفتند و در بند نام نماندند که ما با آسودگی در کلاس و آزمایشگاه تولید دانش کنیم. تا عقب افتادگی ها جبران شود.

   

  مطالب مرتبط :

  حفاظت از سازه های اتمی باید مورد توجه فعالان حوزه معماری و شهرسازی قرار بگیرد

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه گفت:حفاظت از سازه های اتمی با توجه به حساسیت و اثرگذاری آنها در صورت بروز خطر برای شهرها و مناطق مسکونی باید مورد توجه فعالان حوزه معماری و شهرسازی قرار بگیرد. دکتر محمد حسن غفوری فرد بعدازظهر دوشنبه در چهامین همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان که با عنوان تعامل ساختمان های نیروگاهی با محیط زیست به میزبانی دانشگاه بین المللی ... مطلب کامل

  برجام دریچه همکاری با خارج را برای توسعه صنعت برق هسته ای در کشور باز کرد

  مشاورعالی و عضو هیات مدیره شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی گفت: برجام دریچه همکاری با کشورهای دیگر برای توسعه نیروگاه های اتمی و صنعت برق هسته ای در کشور را باز کرده است. مهران ضیاء شیخ الاسلام  دوشنبه  2 اسفند ماه در همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان که با عنوان تعامل ساختمان های نیروگاهی با محیط زیست در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، افزود: ... مطلب کامل

  یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است

  دکتر فریبرز کریمی دبیر اجرایی همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان با اشاره به اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان یک قطب علمی در سطح استان مطرح است گفت : یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است که در کشور منحصراً توسط دانشگاه بین المللی امام (ره) دانشجو می پذیرد و فارغ التحصیلان آن با توجه به نیاز کشور به راحتی ... مطلب کامل

  یکی از دستاوردهای دانشگاه تاسیس دکتری معماری ساختمان های نیروگاهی است

  دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد رشته های رشته علوم زمین با گرایش زمین شناسی اقتصادی در مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم زمین با گرایش تکتونیک در مقطع کارشناسی ارشد،رشته علوم باغبانی در مقطع کارشناسی ارشد،رشته فیزیک مهندسی در مقطع کارشناسی  در سال 1395در این دانشگاه موافقت نمود.   مطلب کامل

  تبدیل وضعیت به استخدام پیمانی تعدادی از همکاران دانشگاهی

  مهندس کیوان حسن پور مدیر منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه با اشاره به احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط رییس جمهور گفت :بر این اساس کارنامه قبولی استخدام ادواری نیز دوباره احیا گردید و تعداد 30 نفر از همکاران دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استخدام پیمانی شدند . مدیر منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه افزود : دکتر نایینی رییس دانشگاه  نیز از همان روزهای اول که قبول مسولیت کردند ... مطلب کامل

  گزارش تصویری مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان پسر دانشگاه‌های سراسر کشور

  مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور دکتر پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه، معاون دانشجویی، مسولان، مدیران استانی و دانشگاهی برگزار شد . گفتنی است در مسابقات قهرمانی هندبال دانشجویان پسر دانشگاه‌ها 14 تیم با 250 بازیکن از دانشگاه‌های سراسر کشور  رقابت با هم خواهند پرداخت که تیم‌های حاضر در مسابقات، در هتل ورزش اسکان دارند. به گفته دکتر صادقی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه کمیته فنی در این مسابقات ... مطلب کامل

  برگزاری مسابقات هندبال دانشجویان پسر سراسر کشور به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  دکتر صادقی مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبرگفت : از 26 بهمن تا 4 اسفند مسابقات هندبال دانشجویان سراسر کشور با حضور 14 تیم از 14 دانشگاه کشور به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار می شود . مدیر کل تربیت دانشگاه با اشاره به سابقه برگزاری این مسابقات در وزارت علوم گفت : این مسابقات هر دو سال یک بار برگزار می شود که سطح این ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت دهه مبارک فجر

  به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه به همراه حجت السلام و المسلمین حاج آقای زارعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ دکتر مهدی زندیه، مشاور رییس در امور ایثارگران ؛ دکتر زینب داودی، مدیر کل اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه؛ ساوه مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه،  همکاران اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه با خانواده آقای سید تقی حسینی جانباز 35 ... مطلب کامل

  دیدار رییس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران شاهد و ایثارگر به مناسبت دهه مبارک فجر

  به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی دانشگاه می رساند با توجه به شرایط جوی و برودت هوا کلیه کلاس های دانشگاه فردا 26 بهمن ماه با یک ساعت تاخیر برگزار می شود. مطلب کامل

  مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی گرامی داشت دهه فجر در دانشگاه برگزار شد

  در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و جمعی از مدیران دانشگاه برگزار شد دکتر صادقی مدیر تربیت بدنی دانشگاه با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی گفت : طی روال گذشته دانشگاه میزبانی مسابقه دهه فجر کارکنان استان را به عهده گرفته که این مسابقات با استقبال خوبی برگزار شد . وی با اشاره به روند  برگزاری مسابقات گفت : بی شک برگزاری مسابقات در این سطح بدون حمایت مادی ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.