• انتصاب مدیر جدید حراست دانشگاه    :   در پی حکمی از سوی دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، آقای مختار کاظم زاده به سمت مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه» برگزیده و منصوب گردید. در ...
 • حضور جامعه دانشگاهی در مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله باریک‌بین    :   دکتر نائینی،رئیس دانشگاه ، هیات رئیسه، مدیران، مسئولان، اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه همسو با سایر آحاد در مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت الله باریک حضور یافتند. پس از برگزاری ...
 • پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیامی درگذشت حضرت آیت الله باریک بین امام جمعه ونماینده سابق ولی فقیه استان قزوین را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:   بسم الله الرحمن ...
 • گزارش تصویری دید و بازدید نوروزی جامعه دانشگاهی    :   به مناسبت آغاز سال 96 ،مراسم دید و بازدید نوروزی اعضای هیأت علمی و کارکنان با رییس و هیات رئیسه  دانشگاه، صبح روز دوشنبه، 14 فروردین در تالار اجتماعات مرکزی ...
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه در آستانه سال نو به جامعه دانشگاهی    :   دکتر نائینی، رئیس دانشگاه طی پیامی فرا رسیدن سال نو را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت. در این پیام آمده است:                                                               بسم الله الرحمن الرحیم                                           یامُقَلّب القُلوب وَ الاَبصار         یامُدَبّر ...
 • مراسم آئینه داران آفتاب در دانشگاه برگزار شد    :   در این مراسم در ایتدا دکتر سعیده سنماری، مشاور رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در امور بانوان به نمایندگی از رئیس دانشگاه پیام تبریک روز زن را قرائت ...
 • حداد عادل: دانشگاهی اسلامی است که در خدمت استقلال کشور قرار دارد

  دکتر حداد عادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع دانشجویان در مراسم افتتاحیه اولین کنگره ملی دانشجویی با اشاره به جهان بینی اسلامی ابراز داشت: سئوال این است که آیا دانشگاه مستقل می تواند مقلد اندیشه های غیراسلامی باشد. آیا می توانیم در دانشگاهها خود هر استادی که در هر کشوری فارغ التحصیل شده و یا کتابی را ترجمه کند بیاد سر کلاس های ما درس بدهد؟

  وی افزود: استادی در فرانسه تابع مکتب آن دانشگاه است و استاد دیگری در آمریکا و یکی در آلمان. آیا این ملت برای خودش مکتب و فکری ندارد که براساس آن علوم اسلامی خود را بنا کند.

  • در یک کشور اسلامی دانشگاه اسلامی نمی تواند از جهان بینی تبعیت کند که ضد اسلام باشد

  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باید دید از کی تقلید می کنیم. از کدام کشور. از کدام ملیت. الان کدام جهان بینی بر علوم انسانی ما حاکم است. در یک کشور اسلامی دانشگاه اسلامی نمی تواند از جهان بینی تبعیت کند که ضد اسلام باشد.

  دکتر حداد عادل تأکید نمود: ما بعنوان انسان در دانشگاه خود حق انتخاب داریم. ما برای اسلام و اسلامی بودن استدلال می کنیم. حق انتخاب ما حرف غیرمنطقی نیست که خرافات را جانشین مسائل علمی کنیم . ما هستی شناسی داریم ما ملتی نیستیم که تا صد سال پیش کتاب و دانشگاه نداشته ایم.

  وی ابراز نمود: بزرگ ترین فیلسوف اروپا در قرون اوستا فیلسوفی است بنام سن توماس که معروف است به ابن سینای غربی ها، این فیلسوف در مجموعه کلامی و الهیاتی خود چهارصد بار از ابن سینا اسم برده. ما چنین ملتی هستیم. صاحب فلسفه هستیم ما گفتمانمان فلسفه ی داریم و می توانیم در علوم انسانی مطرح کنیم و استدلال کنیم و اگر در این استدلال موفق شویم دانشگاهها را به سمت علوم انسانی سیر خواهیم داد که مغایرت با افکار اسلامی نداشته باشد.

  دکتر حداد عادل همچنین گفت: حرکتی آغاز شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی که منجر به تحول در علوم انسانی خواهد شد و تا کنون تصمیماتی گرفته شده و اعضای آن با اعتقاد کامل تلاش می کنند تا با مطالعاتی که توسط دانشگاهیان صورت می گیرد مخصوصا در علوم انسانی به اسلامی بودن و مفید بودن و کار آمد بودن نزدیک تر شویم.

  همچنین نقش وزارت علوم و همکاری آن را در این تحول مثبت ارزیابی نمود.

  • دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در آن اخلاق و تقوا حاکم است.

  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تعریف دیگری از دانشگاه اسلامی ابراز نمود: دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در آن اخلاق و تقوا حاکم باشد؛ اخلاق و تقوا هر جا یک جلوه ای دارد در دانشگاهها یکی از جلوه های آن معلمهای دانشگاه هستند که برای اسلامی بودن چگونه عمل کنند، استادی که در حضور در کلاس سستی و کاهلی می کند این دانشگاه اسلامی نمی شود. استاد هم نباید کم فروش باشد باید مرتب مطالعه کند و با تمام وجود آنچه را می داند به دانشجو منتقل کند. باید با دلسوزی دانشجو را تربیت کند.

  همچنین گفت: دانشجوی دانشگاه اسلامی هم باید زحمت بکشد و تلاش کند. فکر نکنید مردم دنیا ایستادند تا ما از آنها جلو بزنیم. نه آنها هم در حال کار و تلاش هستند. ساعت 12 شب هم اگر به دانشگاههای آنها بروید دانشجو در کتابخانه در حال مطالعه است. دانشگاه اسلامی دانشگاهی جدی است و دانشجو نباید دنبال مدرک باشد.

  دکتر حداد عادل ابراز نمود: دانشگاه اسلامی باید فضایی پاک و اخلاقی داشته باشد. انتظار این است دانشگاه محیطی متین و با حرمتی باشد و این منافاتی با نشاط ندارد.

  • اگر دانش آموخته ما متدین نباشد انقلاب عقیم می ماند.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با مطرح کردن این سئوال که چرا ما صحبت از دانشگاه اسلامی می کنیم اظهار داشت: باید دید چرا امام و رهبری در پی اسلامی شدن دانشگاهها بوده اند، دلایل زیادی وجود دارد و مطلب بدیهی آن است که بدون دانشگاه اسلامی، کشور اسلامی نخواهد شد. برای اینکه کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهها اداره می کنند. چه علوم فنی و مهندسی، چه پزشکی و چه علوم انسانی.

  وی افزود: در رشته های غیر علوم انسانی به یک دلیل و در رشته های علوم انسانی به دو دلیل ما باید فارغ التحصیل متدین و مسلمان تربیت کنیم و اختیار کشور را به آنان بدهیم وگرنه انقلاب عقیم می ماند مثل انقلاب مشروطیت می شود و ما نمی خواهیم اینگونه شود. ما انقلاب را آغاز راه می دانیم. راهی که ممکن است صد سال طول بکشد تا به اهداف متعالی خود برسیم.

  • دانشگاه اسلامی باید در خدمت استقلال کشور قر ار گیرد.

  همچنین با اشاره به این مطلب که وقتی می گوییم دانشگاه اسلامی مقصودمان چیست و چه تصویری داریم از دانشگاه اسلامی بیان داشت: از جهات مختلف می شود به این موضوع پرداخت یک پاسخ مناسب که مورد قبول همه می تواند قرار بگیرد این است که دانشگاهی است که در خدمت استقلال کشور قرار دارد. اگر دانشگاه در خدمت استقلال کشور نباشد دانشگاه  اسلامی نیست.

  وی با یاد آوری انقلاب اسلامی ایران و خواسته های ملت  گفت: وقتی تظاهرات شروع شد در شهریور 57 اولین شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و اولین واژه «استقلال» بود. حالا باید دید مردم ما در گذشته چه دیده بودند که خواهان استقلال در پناه اسلام شده بودند.

  • اگر دانشگاه ما را از نظر علمی پیش نبرد، از نظر صنعتی، اقتصادی عقب افتاده باشیم از نظر سیاسی تیغ ما کند می شود

  دکتر حداد عادل برای رسیدن به این مهم  گفت: دانشگاه بیاد کمک کند به پیشبرد علم و صنعت در کشور. اگر دانشگاه ما را از نظر علمی پیش نبرد، از نظر صنعتی، اقتصادی عقب افتاده باشیم از نظر سیاسی تیغ ما کند می شود. دست نیاز به سوی بیگانه که خیلی مواقع دشمن هم است دراز کنیم چون مشکلات اقتصادی داریم.

  تأکید کرد: روحیه پژوهش و ابتکار باید باشد و تولید علم بکنیم. جنبش نرم افزاری باید شکل بگیرد تا نیازمان روز به روز کمتر شود.

  دکتر حداد عادل؛ ابراز نمود: اول انقلاب کسانی که در ایران بیمار می شدند خیلی ها ناچار بودند به خارج کشور بروند در آن سالهای سخت جنگ که مشکل ارزی داشتیم و دلار کم بود؛ کار گروهی در وزارت بهداشت بوجود آمده بود و تشخیص می دادند بیمار به کشورهای خارجی برود.  به آمار درخواست این بیماران برای اعزام به خارج مراجعه کنید و بررسی کنید در حال حاضر کسانی که مراجعه کننده به خارج کشور هستند چند درصدند و سی سال پیش چند نفر بوده اند. این مقایسه نشان می دهد اگر دانشگاه به استقلال کشورش توجه کند چه اثری خواهد داشت.

  امروز شاهد آن هستیم که پیشرفتهای پزشکی به حدی در داخل کشور رسیده است که از خارج به ایران می آیند. جراحی قلب باز در ایران عادی شده، من خود شاهد بودم که در امریکای لاتین کسی خواهش کرده بود چون در ایران این جراحی ارزان تر و بهتر انجام می شود به ایران بیاید و این تنها نمونه ای از دانشگاه اسلامی است.

  با اشاره به بخش صنعتی گفت: چرا باید خارجی چیزی اختراع کند و ما بخریم. چرا ما اختراع نکنیم که آنها بخرند. باید جرأت پیدا کنیم این همان درسی است که امام به ما داده است باید روحیه را از امام بگیریم. اعتماد به نفس داشته باشیم ودر ایران دارویی تولید کنیم که دنیا آن را از ما بخرد. نه اینکه دلمان خوش باشد اولین کسی هستیم که این دستگاه را وارد کردیم یا هنر بالاتر اینکه با آن می توانیم کار کنیم و بالاتر اینکه آن را تعمیر کنیم . باید در مهندسی، در علوم در پزشکی مولد باشیم.

  • دانشگاه اسلامی جای دانش است و این انتظار اصلی امام و رهبری است.

  دانشگاه اسلامی جای دانش است، تولید دانش در آن باید باشد، این انتظار اصلی امام و رهبری است. شهدا رفتند حتی برخی اسمی از خود بجا نگذاشتند، گمنام رفتند و در بند نام نماندند که ما با آسودگی در کلاس و آزمایشگاه تولید دانش کنیم. تا عقب افتادگی ها جبران شود.

   

  مطالب مرتبط :

  مراسم گرامیداشت و یادبود مرحوم آیت الله باریک بین در دانشگاه برگزار شد

  در این مراسم که با حضور جامعه دانشگاهی و بیت مکرم مرحوم آیت الله باریک بین برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین زارعی ، نماینده ولی فقیه در دانشگاه با اشاره به سوابق و خدمات علمی، دینی ، فرهنگی و اجتماعی آن عالم ربانی بیان داشت: با توجه به شناختی که مردم قزوین از خدمات این شخصیت بزرگوار داشتند ایشان پروش یافته و تربیت یافته مکتب اهل بیت و  اسلام ... مطلب کامل

  مراسم تودیع و معارفه مدیرحراست دانشگاه برگزار شد

  در ابتدای مراسم دکتر سلیمی با اشاره اجمالی به سیاست ها و فعالیت های بخش های حراستی و امنیتی ضمن تشکر از فعالیت های مدیریت سابق حراست دانشگاه به اثرات و نقش مثبت این فعالیت ها در فضای قبلی اشاره نمود.همچنین وی از زحمات آقایان حیدری و ایراندوست در زمان تصدی مدیریت حراست دانشگاه تقدیر و تشکر نمود و بر ادامه همکاری با ایشان تاکید کرد. همچنین دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ... مطلب کامل

  سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور به میزبانی دانشگاه برگزار می شود

  سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور در بخش آوایی به میزبانی دانشگاه برگزار می شود. زمان:روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه ساعت 8 صبح مکان: تالار اجتماعات دهخدا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02833901437 حاصل فرمایید. برنامه زمان‌بندی سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشگاههای مناطق سه و چهار کشور  به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) – استان قـزوین   سه شنبه 96/02/19 پذیرش از ساعت14 چهارشنبه ... مطلب کامل

  انتصاب مدیر جدید حراست دانشگاه

  در پی حکمی از سوی دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، آقای مختار کاظم زاده به سمت مشاور رئیس و مدیر حراست دانشگاه» برگزیده و منصوب گردید. در این حکم آمده است: نظر به مراتب تدیّن، تعهد،کاردانی و تجارب اجرایی ارزنده­ی جناب‌عالی و به منظور تحقق هر چه بیشتر اهداف متعالی دانشگاه و به استناد نامه شماره 443984/95/3 مورخ 95/12/23 مشاور محترم وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت علوم، ... مطلب کامل

  حضور جامعه دانشگاهی در مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله باریک‌بین

  دکتر نائینی،رئیس دانشگاه ، هیات رئیسه، مدیران، مسئولان، اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه همسو با سایر آحاد در مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت الله باریک حضور یافتند. پس از برگزاری باشکوه مراسم تشییع با حضور مسئولان کشوری و لشگری پیکر مرحوم آیت‌الله باریک‌بین پدر معنوی، عالم برجسته، ابوالشهید و مجاهد فقید در جوار حرم امامزاده حسین (ع) به خاک سپرده شد. گفتنی است آیت الله باریک بین صبح دیروز در سن ... مطلب کامل

  دیدار صمیمانه رییس دانشگاه با فرزندان شهدای شاغل در دانشگاه

  به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه به همراه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای زارعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر مهدی زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر زینب داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر، حمید ساوه مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه، با فرزندان شاغل در دانشگاه دیدار کردند. در این دیدار که 20 فروردین  ماه برگزار شد، ... مطلب کامل

  پیام تسلیت معاونت بین الملل دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین

  معاونت بین الملل دانشگاه با صدور پیامی درگذشت عالم وارسته «حضرت آیت الله باریک بین » را تسلیت گفت.در این پیام آمده است: إنا لله و إنا إلیه راجعون و هر از گاه در گذر زمان ، در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید. مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را ... مطلب کامل

  پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی ارتحال حضرت آیت الله باریک بین

  دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با صدور پیامی درگذشت حضرت آیت الله باریک بین امام جمعه ونماینده سابق ولی فقیه استان قزوین را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:   بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و اناالیه راجعون  ارتحال ملکوتی عالم ربانی و جلیل القدر،حضرت آیت الله هادی باریک بین رحمت الله علیه، نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه قزوین و نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری که سالیان سال عمر بابرکت خود را ... مطلب کامل

  اطلاعیه فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی‌ارشد در سال تحصیلی 97-1396

  به منظور حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از بین دانشجویان ممتاز نیمسال آخر دوره کارشناسی روزانه و شبانه دانشگاه‌های دولتی، طبق آیین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد" موضوع ابلاغیه‌های شماره 77948/21 مورخ 5/5/ 93 و 140036/2 مورخ 95/7/4 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 در دوره کارشناسی‌ارشد در76 رشته-گرایش زیر دانشجو می‌پذیرد: رشته تحصیلی کد رشته... مطلب کامل

  اردوی نوروزی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در اولین شهر خشتی جهان برگزار شد

  این برنامه فرهنگی با همکاری دانشگاه یزد در استان یزد از تاریخ 5 تا 9 فروردین ماه در دانشگاه یزد برگزار شد که  300 دانشجو از 15 ملیت شامل کشورهای افغانستان، چین، تاجیکستان، سوریه، لبنان، قرقیزستان، پاکستان، عراق، بحرین، جمهوری آذربایجان، سری لانکا، نیجریه، هند، کره جنوبی، فلسطین در این اردو شرکت کردند و علاوه بر بازدید از آثار تاریخی شهر یزد از جمله مسجد جامع یزد، میدان امیر چخماق، ... مطلب کامل

  تمام حقوق مادی و معنوی این وبگاه متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی می باشد.
  برداشت و باز نشر مطالب با ذکر منبع و درج لینک مطلب بلامانع است.

  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

  مدیریت روابط عمومی

  تلفن : 33780021 - 028 دورنگار : 33780044 - 028

  Imam Khomeini International University - IKIU

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره). محفوظ است.