امروز: جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 16 ربيع أول 1443 | 2021-10-22
کد خبر: 31332 |
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰ | ارسال توسط :
1695 بازدید
۰
11
ارسال به دوستان
پ

آئین تجلیل از پژوهشگران برتر استان طی مراسمی با حضور مدیران استانی و پژوهشگران برتر استان برگزار شد در این مراسم در ابتدا دکتر زندیه ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه معین استان و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش گزارشی از برگزاری جشنواره هفته پژوهش و ستاد هفته پژوهش استان ارائه دادند همچنین در ادامه دکتر […]

آئین تجلیل از پژوهشگران برتر استان طی مراسمی با حضور مدیران استانی و پژوهشگران برتر استان برگزار شد در این مراسم در ابتدا دکتر زندیه ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه معین استان و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش گزارشی از برگزاری جشنواره هفته پژوهش و ستاد هفته پژوهش استان ارائه دادند همچنین در ادامه دکتر نائینی،رئیس دانشگاه معین استان و جانشین ستاد استانی هفته پژوهش ضمن تبریک همه پژوهشگران، دانش آموزان دانش پژوه، اساتید و دانشجویان، فناوران و تولیدکنندگان، این جهادگران حوزه علم و فناوری که حرکت و تلاششان موجب جهش تولید و رونق علم می شود مخصوصا، پژوهشگران برگزیده استان طی سخنانی بیان داشت: گرامی می داریم یاد شهید دکتر محسن فخری زاده از دانشمندان برجسته و از پژوهشگران کشور که ایشان، همکاران و سایر شهدای هسته ای در مسیر پژوهش افتخارات و دستاوردهای ارزشمندی در عرصه دانش هسته ای، نظامی و دفاعی کشور برای کشورمان به ارمغان گذاشتند و ترور این شخصیت های علمی کشور نشان از خشم دشمنان ایران از پیشرفت علمی و پژوهشی کشورمان است ولی این دشمنان بدانند فخری زاده ها زنده اند و پیشرفت علمی کشور با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه پژوهش به عنوان پشتوانه اقتدار ملی یک کشور از معیارهای مهم سنجش قدرت ملت ها و کشورها در جهان است اظهار داشت: بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جایگاه پژوهش و تأکید معظم له بر حرکت انقلابی در زمینه نهضت علمی نشانگر دغدغه رهبر و مسئولان نظام در این عرصه است،
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه هرساله با برگزاری مراسمی به مناسبت هفته پژوهش از پژوهشگران برگزیده استان تجلیل می شود افزود: ان شالله موجب تشویق و ایجاد انگیزه برای پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید شود.البته خوب است مروری بر عملکرد پژوهش سال گذشته داشته باشیم و ببینیم چه مشکلی را در منطقه و یا در سطح ملی مرتفع نموده ایم و چقدربهره وری را ارتقا داده ایم وچگونه می توانیم با همت و شتابی بیشتر در این امر حرکت کنیم و بتوانیم شعار امسال هفته پژوهش را که” پژوهش در خدمت جهش تولید ” است، تحقق بخشیم.
البته امسال برکزاری هفته پژوهش متفاوت از سالهای قبل است و با وجود شرایط خاص کرونایی ولی بدلیل جایگاه والای پژوهش و پژوهشگران مقرر شد تا برنامه های هفته پژوهش به شکل مجازی برگزار شود.
لذا از همه شما عزیزان که خدمات ارزنده ای را در مسیر پژوهش و مخصوصا پژوهش های کاربردی و در جهت رفع مشکلات منطقه و کشور به ارمغان آورده اید صمیمانه تشکر می کنم. این راه باید با شتاب بیشتر و در راستای خودکفایی کشور ادامه یابد.
برگزاری برنامه های مختلف در راستای گرامیداشت هفته پژوهش فرصت بسیار مغتنم و ارزشمندی است تا گامی مهم در جهت تکریم شان و جایگاه پژوهش و پژوهشگران برداشته باشیم. در این رابطه تشکر ویژه دارم از زحمات شما عزیزان که با وجود کاستی ها و مشکلات مختلفی که در این عرصه وجود دارد، با جدیت تلاش کرده و این مسیر را پویا و پرنشاط ادامه می دهید. مسیری که باید دانش بنیان باشد تا به یک توسعه پایدار در کشور دست یافت.
ایشان در خاتمه از تلاش های برگزارکنندگان مراسم هفته پژوهش تشکر و قدردانی نمود.
همچنین در ادامه دکتر هدایت الله جمالی پوراستاندار قزوین و رئیس ستاد استانی هفته پژوهش با تبریک به برگزیدگان برتر و تشکر از ستاد برگزاری مراسم بیان داشت: با تحقیق و پژوهش هست که می توان به قله های توسعه دست یافت و دشمنان هم بدانند که با ترور دانشمندان راه به جایی نخواهند برد و ما در کشور عزیزمان شاهد رویش دانشمندان جدید هستیم که مایه افتخار کشور و توسعه پایدار بوده و در زمینه های علمی و اقتصادی نقش آفرین هستند.
همچنین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین طی سخنانی در خصوص جایگاه پژوهش در دین مبین اسلام و کتب دینی بیان داشت: کشور ما به عنوان پرچمدار فرهنگ اسلامی و قرانی با هویت ایرانی و اسلامی و با پیشنیه افتخار آمیز و چشم انداز روشن و امیدوار کننده است که از کشورهای دیگر متمایز می شود و این ویژگی می طلبد که جلوتر از کشورهای دیگر حرکت کنیم .
وی با اشاره به ایات قرآن کریم در خصوص اهمیت قلم و علم و پژوهش بیان داشت: اولین کلمات نازل شده در کتاب آسمانی قران کریم که گواه بر خلقت انسان و اهمیت قلم و دانش است نشان از این است که منشا همه علوم دروجود خداوند است. وی افزود: علوم الهی همیشه تفسیر، حکمت یا فلسفه نیست و همه عالم تجلی اسماء الهی و هر علمی نشان خدا و مسیری برای رسیدن به خدا و شناخت خداوند است که انگیزه پژوهش و درک عمیق را در ما بیدار می کند.
آیت الله عابدینی با اشاره به منابع معتبر دینی چون کتاب اصول کافی به دیدگاه امامان و اهل بیت (ع)در خصوص علم و دانش بیان داشت:ما با سرمایه های زیادی در عرصه پژوهش حضور داریم و نگاه قرآن کریم و کتب دینی در اسلام گواه اهمیت جایگاه پژوهش است و منظور از اصطلاح فتوا فقط مراجع تقلید نیست و در قرآن آمده که هر صاحبنظری که در هر عرصه ای نظری می دهد فتوا است و پژوهشگران در واقع در معرض اظهار نظر و فتوا هستند .
امام جمعه قزوین افزود: ریشه فتوا در فتوت و جوانمردی است و در عرصه پژوهش انسان باید با جوانمردی به میدان بیاید یعنی بدون خواسته های نفسانی و حب و بغض در فتوا و اظهارنظر تاثیرگذار باشد و یک نوع احساس هم افزایی ویاری رساندن در این عرصه وجوددارد و بدین ترتیب و اینگونه است که گام های بلند علمی برداشته می شود.
وی در خصوص کاربردی بودن علم بیان داشت: ما باید در این عرصه امانت وار باشیم و علم و پژوهش باید مفید بوده و به درد زندگی مردم بخورد و بهره آن شامل زندگی مردم شود و خدا را شکر که در استان به برکت مدیران شایسته علمی و دانشگاهی شاهد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و نیازهای مردم هستیم و با این ارتباط قوی دانش در عرصه صنعت و کشاورزی محک زده می شود و علم و با عمل پیوند می خورد.
همچنین دکتر مافی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار با ارئه گزارشی از نمایشگاه هفته پژوهش استان بیان داشت: در این راستا و براساس دستور العمل وزارت علوم، پارک علم و فناوری قزوین با همکاری ستاد هفته پژوهش استان با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناورانه که به شکل مجازی در دسترس است دستاوردهای فناورانه مراکز رشد و دانشگاهی و پارک های علم و فناروی ، آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها را در محل پارک از تاریخ ۱۶ آذر تا ۱۵ دی ماه به شکل مجازی در معرض دید و مشاهده قرار داده، همچنین رونمایی از دستاوردهای فناورانه یکی دیگر از دستاوردهای فناورانه در برنامه های این هفته بود ، برگزاری جشنواره ایده های برتر و جهادگران علم و فناوری که به مناسبت شهادت دکتر فخری زاده نام گذاری شده از دیگر برنامه هایی است که در روز میلاد باسعادت حضرت زینب(س) طی مراسمی برگزار خواهد شد و امیدواریم که هفته پژوهش سال ۹۹ که به دلیل شرایط کرونایی با استفاده از بسترهای مجازی به شکل خاص برگزار شد در ذهن ها بماند.
در ادامه دکتر اصغری مدیر کل آموزش و پرورش استان و دبیر جشنواره دانش آموزی با ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره دانش آموزی بیان داشت: بین پژوهش و تحقیق و توسعه پایدار ارتباط معناداری وجود دارد و باید زیربنای پژوهش در مدارس ایجاد شود و توجه به مسئله محوری رواج یابد ، نهادینه کردن فرهنگ پژوهش از سطح مدارس باید شروع شود تا اتلاف منابع و دوباره کاری و موانع فرهنگی و انگیزشی مرتفع شود .
وی افزود: باید به پژوهش در آموزش و پرورش به عنوان گسترده ترین دستگاه اجرایی توجه جدی داشته باشیم و در حل مسائل امروز جامعه نیاز به دانش پایه هستیم که این امر ابتدا باید در مدارس پایه ریزی و سپس در دانشگاه ها ادامه یابد و در راستای نهادینه کردن پژوهش در بین دانش آموزان این مهم در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: باید نظام آموزش و پرورش را به یک سازمان نوآور تبدیل کنیم و در سند تحول رویکرد پژوهش محوری از الزامات جدی و مورد توجه است و نظام نوین آموزش و پرورش بدون توجه به پژوهش و خلاقیت کارآمد نخواهد بود و به طور یقین مسیر توسعه از درگاه پژوهش محقق خواهد یافت و همین امر باعث شده تا آموزش و پرورش با فعالیت های مختلفی جون تشکیل رابطان پژوهشی ، هسته های پژوهش و تفکر خلاق و اقدام پژوهی در مناطق و مدارس استان اهمیت پژوهش را در بین دانش اموزان، معلمان و مدیران مدارس پیگیری و مورد توجه قرار دهد. و اگر می خواهیم دانشجویان پژوهشگر داشته باشیم باید در آموزش و پرورش به این موضوع به طور جدی پرداخته شود و در سطح مدارس کمک بیشتری شود.
همچنین آقای دقیقی به نمایندگی از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین ضمن تشکر از برگزاری مراسم هفته پژوهش بیان داشت:سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در کنار دانشگاه ها و سایر دستگاه ها هستند تا با نیاز سنجی براساس مشکلات و نیازهای استان از ظرفیت های پژوهشگران در حل مشکلات استان بهره بگیرند.
در ادامه برنامه تعدادی از هیات علمی های برگزیده از دانشگاه های بین المللی امام خمینی (ره)، علوم پزشکی، آزاد اسلامی، دانش آموزان برگزیده و همچنین پژوهشگران حوزه علمیه، پژوهشگران برگزیده دستگاه های اجرایی و چند تن از فناوران برتر، در زمینه ی تحقیق و پژوهش و تاثیرگذاری هفته پژوهش مطالبی را بیان فرمودند.

در پایان از ۱۳ عضو هیات علمی، پنج دانشجو ، دو دانش آموز، دو استاد حوزه علمیه، دو معلم ، هشت فناور ، چهار دستگاه اجرایی و سه پژوهشگر دستگاه اجرایی به عنوان پژوهشگران برگزیده استان در بخش های مختلف تقدیر به عمل آمد.

پژوهشگران برگزیده هفته پژوهش و فناروی استان قزوین در سال ۱۳۹۹

نام و نام خانوادگی عنوان دانشگاه / مؤسسه
سرکار خانم دکتر سعیده سنماری عضو محترم هیأت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
جناب آقای دکتر الیاس شیوانیان عضو محترم هیأت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
جناب آقای علی صابری ورزنه دانشجوی محترم دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
جناب آقای دکتر نعمت اله غیبی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی استان قزوین
سرکار خانم دکتر زینب علیمرادی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی استان قزوین
جناب آقای احسان محمدی دانشجوی محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی استان قزوین
سرکار خانم دکتر اکرم شریفی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
جناب آقای دکتر علیرضا علی نژاد عضو محترم هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
جناب آقای بهروز طاهری دانشجوی محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
سرکار خانم دکتر فاطمه رجبی عضو محترم هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان قزوین
سرکار خانم دکتر زهرا منصف خوش حساب عضو محترم هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان قزوین
سرکارخانم شهرزاد مرادی دانشجوی محترم دانشگاه پیام نور استان قزوین
سرکار خانم دکتر هاجر پاکیاری عضو محترم هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان
جناب آقای سعید مهران دانشجوی محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان
سرکار خانم دکتر بهناز خوش طینت عضو محترم هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا
جناب آقای دکتر سید امیرحسین حسینی عضو محترم هیأت علمی مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا
سرکار خانم دکتر آرتمیس معتمدی عضو محترم هیأت علمی مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا
جناب آقای دکتر مصطفی قاسمی عضو محترم هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین
جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین مرتضی یعقوبخانی غیاثوند استاد محترم حوزه علمیه قزوین
جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین ابوطالب نصیری استاد محترم حوزه علمیه قزوین
جناب آقای دکتر وحید خلخالی پژوهشگر گرامی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین
جناب آقای دکتر جواد رحمانی پژوهشگر گرامی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین
سرکار خانم فاطمه اسدی دانش آموز محترم دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان
جناب آقای محمد ارشیا معتمدی دانش آموز محترم دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بابایی
جناب آقای حسن عباس نژاد مدیر کل محترم اداره حفاظت محیط زیست استان قزوین
جناب آقای علیرضا خزائلی رئیس محترم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین
جناب آقای محسن مددی مدیر کل محترم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین
جناب آقای سعید انبارلوئی رئیس محترم صدا و سیمای مرکز قزوین
جناب آقای شیرزاد صادقی پژوهشگر گرامی مدیریت انتقال برق استان قزوین
جناب آقای دکتر رضا نوریان پژوهشگر گرامی اداره کل دامپزشکی استان قزوین
سرکار خانم دکتر نسرین جوادی پژوهشگر گرامی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین
جناب آقای مهندس محمد جواد اسماعیل زاده مدیرعامل محترم شرکت آشکار پرتو پویا مستقر در پارک علم و فناوری قزوین
جناب آقای مهندس حجت اله صادقی مدیرعامل محترم شرکت سانا اندیشه سازان مجد مستقر در پارک علم و فناوری قزوین
جناب آقای دکتر علی فضلی مدیرعامل محترم شرکت سدید مهد ابتکار مستقر در مرکز رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
جناب آقای دکتر حسن حاج فتحعلی مدیرعامل محترم شرکت بسپار شیمی علم و صنعت مستقر در مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین
جناب آقای دکتر احسان عالی مدیرعامل محترم شرکت مهستان دارو فارمد مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قزوین
سرکار خانم مهندس آزاده الماسی مدیرعامل محترم شرکت ویرا سلامت پارسه مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
جناب آقای دکتر سید حبیب اله رحمتی رئیس محترم هیأت مدیره شرکت مهندسین مشاور ساخت صنعت کاوه مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
جناب آقای دکتر امیر حقیقت مدیر محترم هسته فناور مستقر در مرکز رشد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی قزوین

 

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسطپایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!